TVP rzuciła się na pomoc rządowi. Są "paski" atakujące protest rodziców i odpowiedni rozmówcy

Rząd w rozmowach z rodzicami osób niepełnosprawnych może liczyć na silne wsparcie. Telewizja publiczna od kilku dni próbuje wytłumić napięcie i pokazać w mało korzystnym świetle protestujących.

To, jak w ostatnich dniach TVP i TVP Info przedstawia protestujących, a w zasadzie od momentu, gdy ci odmówili podpisania porozumienia, przypomina w skrócie stwierdzenie "dobry car, źli bojarzy". Cel jest jeden: spacyfikować protest i prezentować narrację, w której to protestujący są stroną całkowicie niechętną do prowadzenia dialogu.

Podkreślane było przede wszystkim, że porozumienie z częścią środowisk rodziców osób niepełnosprawnych już udało się osiągnąć. Zabrakło jednak tego, o czym pisaliśmy m.in. na Gazeta.pl: kompromis podpisała np. asystentka społeczna Kornela Morawieckiego, a niektóre z organizacji tłumaczyły się potem, że trochę przez pomyłkę opowiedziały się za porozumieniem.

Gdy w środę rozpoczęły się protesty także poza Sejmem, okazujące wsparcie demonstrującym w budynku parlamentu rodzicom, TVP postanowiło przypomnieć, że pojawił się tam np. Mateusz Kijowski, były lider KOD, "znany z niepłacenia alimentów" czy Adrian Zandberg z Razem, który wspierał "Czarne Marsze".

"Paski" TVP o protestujących

'Paski' TVP podczas protestu w Sejmie'Paski' TVP podczas protestu w Sejmie TVP Info

Na "paskach" w TVP Info można było też przeczytać, że protestujący przed Sejmem są "przeciwko organizacjom osób niepełnosprawnych".

Pojawiały się też "odpowiednie" głosy na antenie.

- Kiedy widzę agresję tych opiekunów w Sejmie, brak szacunku dla osób reprezentujących nasze państwo, to serce mi się kraje. Jak można wykorzystywać swoje niepełnosprawne dzieci do zabiegania nawet o jakieś wielkie pieniądze. Nie wiem o co chodzi, ale to jest nie do przyjęcia (...). Te osoby nie szczędzą swoich dzieci, dla nich celem są pieniądze

- mówiła na antenie TVP Info jedna z matek osób niepełnosprawnych.

Z innego "paska": "Protestujący w Sejmie odrzucili porozumienie - rząd kontynuuje dialog". Sęk w tym, że porozumienie owszem, odrzucili, ale protestujący opracowali swój własny kompromis (między sobą), obniżając swoje oczekiwania. Teraz sprawa czeka na decyzję rządu, a konkretnych deklaracji unikała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

'Paski' TVP podczas protestu w Sejmie'Paski' TVP podczas protestu w Sejmie TVP Info

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (278)
Relacje TVP z protestu rodziców osób niepełnosprawnych
Zaloguj się
 • evergreen111

  Oceniono 97 razy 79

  W porównaniu z propagandzistami Kurskiego Goebbels był zwykłym amatorem!

 • Szymon Zygmond

  Oceniono 76 razy 68

  Czego to oni nie wymysla.... Znam ludzi z otoczenia osób niepełnosprawnych... I kazał bym normalnemu człowiekowi wyżyć za 760zl renty socjalnej i 150 zasiłku pielegnacyjnego, wsumie 900 zl. I ja się pytam taka osoba opłaci czynsz, wode, gaz i prad, a co z resztą kit z okna ma jesv, nie wspominając żeby gdzieś wyjść coś sobie kupić bo na to to już w ogóle brak. Chciałbym aby te krytyczne osoby chociaż na miesiąc zamieniły sieiejscami z tymi osobami.....

 • freejazzy

  Oceniono 64 razy 62

  Świetna robota rządowa telewizjo! Teraz po fali nienawiście do uchodźców, muzułmanów, Ukraińców, będziemy mieli wzrost agresywnych zachować wobec niepełnosprawnych. Ciemny lud to kupi i postawi sobie za punkt honoru dokuczenie jakiemuś przygodnie napotkanemu kalece...

 • polakadam

  Oceniono 65 razy 59

  Qrwizja jak za Urbana. Tylko tamten przewyższał pisiorów inteligencją.....

 • damtek

  Oceniono 52 razy 50

  Logika prawicy:

  Kilkutygodniowy płód: bezcenny cud życia

  Alfie Evans: bezcenny cud życia

  Dorośli niepełnosprawni: roszczeniowy motłoch
  Ojciec redaktor/ twitter

 • remo29

  Oceniono 48 razy 46

  Czekajcie, za chwilę będzie o dziadkach w SS, szmalcownikach i zdrajcach narodu na pasku Sorosa. Przekaz Kurskiego do ciemnego luda jest tak przewidywalny, że aż nudny.

 • Stefan Koteczek

  Oceniono 47 razy 43

  Teraz etap nr 2 - zostaną nazwani lewakami i ubekami. Etap 3 - odkryją, że jedna z protestujących miała aborcję. 4 - okaże się, że dostają pieniądze od kuzyna znanomego Sorosa. 5 - Duda (ten drugi, z bródką) wyśle zastępy swoich zombie na nich 6 - Błaszczak wstawi im 5 ławeczek patriotycznych. To powinno zakończyć spór.

 • chi-neng

  Oceniono 41 razy 33

  Bodyguard - Mazurek w akcji, TVP - burdel Kurskiego spelniaja misje pro-rzadowa, zgodnie z tym za co maja placone.

  Ciekawa jestem dlaczego w norze ukrywa sie ten, ktorego strajkujacy wzywali do spotkania, jako tego, ktory decyduje o wszystkim w Polsce?

  Czyzby bal sie ataku niepelnosprawnych i ich rodzicow, mimo ochrony / obstawy Mazurek i reszty furiatow pozujacych na marszalkow i wladze Polski?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX