Ewakuacja ponad 500 osób w Łodzi. W mieszkaniu znaleziono metrowy pocisk

500 osób zostało ewakuowanych w Łodzi. Policja ujawniła w bloku metrowy pocisk z czasów II wojny światowej.

W jednym z mieszkań bloku przy ul. Pomorskiej w Łodzi ok. godz. 20 policjanci odnaleźli metrowy pocisk, który prawdopodobnie pochodzi z okresu II wojny światowej - podaje RMF 24. W związku z tym służby przeprowadziły ewakuację 500 osób. Jak informuje stacja, strefa ewakuacji może zostać jeszcze powiększona. -  Niewykluczone, że będą ewakuowane kolejne osoby - mówi w rozmowie z RMF FM Joanna Kącka z łódzkiej policji.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (34)
Łódź. Ewakuacja 500 osób. Znaleziono metrowy pocisk
Zaloguj się
 • romek-z

  Oceniono 5 razy 5

  W środę wieczorem na Pomorskiej w Łodzi ogłoszono alarm bombowy. Policja dostała informację o pocisku w jednym z meszkań w czteropiętrowym bloku. Ewakuowano 222 osoby, wśród nich osoby niepełnosprawne.
  Kilkaset osób zostało ewakuowanych na czas trwania policyjnej akcji przy pomorskiej w Łodzi. Około godziny 21 w środę policjanci otrzymali informację, że w jednym z pomieszczeń bloku może być bomba. Zgłaszający opisał dyżurnemu policji na tyle dokładnie ładunek, że od pierwszych chwil podejrzenie padło na to, że w mieszkaniu może być pocisk artyleryjski.
  W pierwszej kolejności ewakuowano mieszkańców bloku przy ul. Pomorskiej 115. W kolejnych minutach akcji ewakuowano mieszkańców sąsiednich bloków. Łącznie ewakuowano 222 osoby. Policjanci wynosili na rękach osoby niepełnosprawne, które nie były w stanie same szybko opuścić mieszkań. Następnie funkcjonariusze zabezpieczyli teren wokół bloku. Wstrzymano ruch na ulicy Pomorskiej oraz na rondzie Solidarności. Po chwili na miejscu był już patrol rozpoznania sapersko-pirotechnicznego z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Wszystko stało się jasne. Policyjni pirotechnicy potwierdzili, że w jednym z mieszkań jest pocisk artyleryjski, prawdopodobnie niewybuch z czasów II wojny światowej. Konieczna wizyta saperów Zgodnie z procedurami wezwano na miejsce wojskowych saperów z jednostki w Tomaszowie Mazowieckim. Żołnierze zabezpieczyli niewybuch. Akcja zakończyła się kilka minut przed godz. 23. Wszyscy mieszkańcy wrócili bezpiecznie do domów. Właściciel zatrzymany Policjanci jeszcze późnym wieczorem w środę przesłuchali właściciela niewybuchu. W czwartek będzie wiadomo, czy zostaną mu przedstawione zarzuty. 43-letni mężczyzna trzymał pocisk... w pokoju mieszkania na pierwszym piętrze. Był sam w domu. Policjanci przeszukali mieszkanie mężczyzny i jego komórkę. Znaleźli tam kolejne militaria, którymi również zajęli się saperzy z Tomaszowa Mazowieckiego.

 • romek-z

  Oceniono 3 razy 3

  Pomorska czy Puławska, wsio rawno. Bloki są wszędzie. A może to Piotrkowska? Jeśli jednak Pomorska przy rondzie solidarności to następuje blokada ruchu na jednej z obwodnic Łodzi. Armageddon.

 • nietyp

  Oceniono 7 razy 3

  Czyżby szykowało się zbrojne odbicie Polski z PISowskich łap??? To może już pora wykopać, i naoliwić pamiątki po dziadku...???

 • marberlin

  Oceniono 5 razy 3

  Ciezkie czasy nadchodza,trzeba sie zbroic,

 • tenare

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma dublera dla sapera.

 • hastatrespasos

  0

  Może jakiś psychol, rozochocony akcją militaryzacji Kaczego Gumna poprzez budowę w każdym grajdołku strzelnicy KOSZTEM MILIARDÓW brakujących dla ofiar błędów genetycznych, zechciał ją rozszerzyć. I zainicjował społeczny ruch: W każdym mieszkaniu arsenał! Chyba jest to zgodne z tworzeniem sieci szmacianej obrony panocka BŻT przed demokracją.

 • tuskowyemeryt

  0

  Przebrzydłe lewactwo odbiera kolejnemu Polakowi zdolność obrony się przed bandytami.
  Jak chce mieć niewypał w bloku pełnym ludzi, to niech ma, jego święte prawo! Noże też mu zabierzecie?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX