Nie mogli wezwać pomocy, bo mieszkanka Dzierżoniowa dzwoniła na 112. 500 razy

Potrzebujący nie mogli wezwać pomocy, bo mieszkanka Dzierżoniowa blokowała numer alarmowy. W ciągu doby wykonała 500 "głuchych telefonów". Odpowie za to przed sądem.

31-letnia mieszkanka Dzierżoniowa (woj. dolnośląskie) odpowie za blokowanie telefonicznego numer alarmowego. Kobieta 16 kwietnia wykonała aż 500 połączeń z numerem alarmowym 112. "W większości wypadków były to tak zwane głuche telefony, a słychać było jedynie odgłosy rozmów, świadczące o tym, że nikt tak naprawdę nie potrzebuje pomocy" - informuje podkom. Marcin Ząbek z KPP w Dzierżonowie.

Inni potrzebowali pomocy

Policja zwraca uwagę na fakt, że przez nierozsądne zachowanie 31-latki osoby naprawdę potrzebujące pomocy miały problem z jej wezwaniem. Kobieta jest znana policji. Już wcześniej zdarzało jej się bezpodstawnie zgłaszać interwencje i wzywać pogotowie. 

Sprawą mieszkanki Dzierżoniowa zajmie się teraz sąd. Za blokowanie telefonicznego numeru alarmowego grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1,5 tys. złotych.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (39)
Dzierżoniów. W ciągu doby wykonała 500 połączeń na 112
Zaloguj się
 • tranquiloamigo

  Oceniono 19 razy 17

  "słychać było jedynie odgłosy rozmów, świadczące o tym, że nikt tak naprawdę nie potrzebuje pomocy"

  Otóż jeśli ktoś dzwoni np.100 razy tego samego dnia, to NA PEWNO potrzebuje pomocy. Trzeba kogoś takiego dowieźć do odpowiedniego lekarza specjalisty. Poważnie.

 • freeasinfreedom

  Oceniono 12 razy 8

  Te połączenia jej się należały!

 • esobrio

  Oceniono 10 razy 8

  Jakie grzywny, jakie sądy? Przymusowa terapia farmakologiczna, bo kobieta ma ewidentnie coś nie tak z deklem

 • kzet69

  Oceniono 7 razy 7

  Ale o co chodzi to jest Polska właśnie! Na wczorajszym dyżurze w średniej wielkości mieście w Polsce na 11 wyjazdów karetki S... 3 uzasadnione, poza tym wezwanie do pijaka leżącego pod płotem własnej posesji, którego żona nie chciała wpuścić do domu, wezwanie do pijaka rozrabiającego w autobusie, akcja z Policją i Strażą Pożarną do pijackiej awantury gdzie usiłowali mieszkanie puścić z dymem, pani z bólem nóg od... 3 miesięcy, fałszywe wezwanie do wypadku, którego nie było... itp, itd.

 • jozinzpolski

  Oceniono 9 razy 7

  Zgadzam się z przedmówcami - jedynie dotkliwa kara finansowa przeniesie efekt. Z drugiej zaś strony już po piątym telefonie powinna ją odwiedzić policja. Chociaż - czego ja wymagam od kulsonów ?

 • yaspiman

  Oceniono 5 razy 5

  a co psychiatrzy na to?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX