Ziemkiewicz trafił na listę antysemitów. "Coś jakby zdobycie korony Synaju" - skomentował

Rafał Ziemkiewicz znalazł się na liście antysemitów. Co na to publicysta "Do Rzeczy"? Stwierdził, że to jego "zawodowy sukces". Jednak polskiego naukowca, który brał udział w powstawaniu raportu, nazwał "kapusiem".

Jak zauważył portal Press.pl, listę antysemitów co roku publikuje „Kantor Centre for the Study of Contemporary European Jewry at Tel Aviv University”. „Sukcesy od rana” - skomentował publicysta „Do Rzeczy”.

Rafał Ziemkiewicz na liście antysemitów

Rafał Ziemkiewicz znalazł się w części raportu, który dotyczy Polski za „twierdzenie, że Polska powinna być po stronie Niemców podczas II wojny światowej i przeciwko ZSRR”.

Sukcesy od rana. Znalazłem się w dorocznym raporcie "Kantor Centre for the Study of Contemporary European Jewry at Tel Aviv University" o antysemityzmie na świecie. Ponieważ na różnych "listach żydów" umieszczany jestem regularnie, uzupełnienie tego obecnością na liście antysemitów uważam za zawodowy sukces - coś jakby zdobycie "korony Synaju"

- napisał Ziemkiewicz.

Jest jednak trochę dziegciu w tej beczce miodu. Po pierwsze, zostałem tam nazwany "Rafałem Michałem Ziemkiewiczem" (chodzi jednak niewątpliwie o mnie, bo wraz ze mną potępiony został tygodnik "Do Rzeczy"). Po drugie, nie chodzi w ogóle o żadną moją wypowiedź na temat Żydów. Do kategorii "holocaust distorter" zakwalifikowano mnie jako głosiciela tezy, że w II Wojnie Światowej Polska powinna znaleźć się po stronie Niemiec przeciwko Związkowi Sowieckiemu. Problem w tym, że ja takiej tezy nigdy nie postawiłem, ale ponieważ książka Piotra Zychowicza ukazała się wcześniej od mojej, więc mędrcom podobnym sporządzającemu listę czytać się jej już nie chciało. Zychowicza też zresztą nie, poza jednym, pierwszym akapitem.

- dodał publicysta.

Swoją drogą ciekawe, że wg Tel Aviv Uniwersity w tej wojnie była jakaś "German side". Logicznie może z tego wynikać, że holocaustu dokonali Niemcy, a nie naziści, co nie wiem jak Państwu, ale mnie z daleka zalatuje "holocaust distortion". Jako autor "polskiej" części raportu podany jest niejaki Rafał Pankowski. Zdumiewające, że centrum Kantora nie stać na lepszych kapusiów.

- podsumował.

Rafał Pankowski jest socjologiem i politologiem, doktorem habilitowanym nauk humanistycznych. Jest zastępcą redaktora naczelnego wydawanego od połowy lat 90. magazynu „Nigdy Więcej”, który jest poświęcony problematyce antysemityzmu, ksenofobii, rasizmu i nietolerancji. Jedną z rubryk kwartalnika jest „Katalog wypadków - Brunatna Księga”, który dokumentuje incydenty na tle rasistowskim czy ksenofobicznym.

Nie tylko Rafał Ziemkiewicz

We fragmencie raportu Uniwersytetu w Tel Avivie, który jest poświęcony wypaczaniu Holocaustu, trywializacji, banalizowaniu i dyskredytowaniu pamięci Holocaustu w Polsce, wymieniony jest nie tylko dziennikarz „Do Rzeczy”.

W publikacji można znaleźć też: Jacka Międlara, Ewę Kurek, Jerzego Nowak czy Radio Maryja, które „instrumentalnie wykorzystuje Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata”.  W raporcie znalazło się też nazwisko minister edukacji Anny Zalewskiej, która „zaprzecza udziałowi Polaków w pogromach Żydów takich jak Jedwabne czy pogrom kielecki”.

Rafał Ziemkiewicz na liście antysemitówRafał Ziemkiewicz na liście antysemitów Fot. Antisemitism Worldwide General Analysis 2017 Kantor Centre for the Study of Contemporary European Jewry at Tel Aviv University

Przypomnijmy, że w gronie antysemitów Rafał Ziemkiewicz znalazł się nie po raz pierwszy. W marcu br. tweet dziennikarza (razem z wypowiedzią Magdaleny Ogórek na temat Marka Borowskiego) trafił na wystawę Muzeum Polin jako przykład współczesnego antysemityzmu. Chodzi o ten wpis: "Przez wiele lat przekonywałem rodaków, że powinniśmy Izrael wspierać. Dziś przez paru głupich względnie chciwych parchów czuję się z tym jak palant" .

Marsz Żywych w Oświęcimiu. Duda: Popatrzcie, do czego może prowadzić antysemityzm

Więcej o:
Komentarze (273)
Rafał Ziemkiewicz na liście antysemitów uniwersytetu w Tel Avivie
Zaloguj się
 • piotrwxxx

  Oceniono 55 razy 37

  Jeszcze tyle koron do zdobycia Panie Ziemkiewicz. Korona faszyzmu, korona cynika, korona mizogina, korona glupoty, korona chama, korona zdrajcy, korona agenta rosyjskiego wywiadu, korona kibola, korona rozwalacza demokracji, glowa do góry.

 • tadjan

  Oceniono 52 razy 34

  a 2/3 ePiSskopatu to na tę listę nie wpisali...... toż to są główni antysemiccy nauczyciele ludu polskiego, od wieków, od wieków!

 • kingsizemax

  Oceniono 79 razy 31

  "Coś jakby zdobycie korony Synaju ", wybełkotał katopisowski leming Ziemkiewicz.
  Raczej, panie normalny inaczej, przebywanie w takim towarzystwie, to jak spacer po Marszałkowskiej z osraną gębą.

 • polakadam

  Oceniono 59 razy 25

  Z tym antysemityzmem to pisiory mają teraz problem. Przez tyle lat pielegnowali postawy rasistowskie i ksenofobiczne że teraz trudno uwierzyć w ich nagłe nawrócenie. Zdobyli sobie radykalnych wyborców co pomogło im wygrać wybory. Ale co zrobić żeby teraz z tego wyleźć bo Stany i Izrael się zbiesiły? Nie wystarczy chyba niedawne wystąpienie karaczna udające że to potępia.....

 • aala43

  Oceniono 30 razy 16

  Pamiętam jak Ziemkiewicz z dumą się obnosił, że jest Rafał A. Ziemkiewicz - zawsze powie wszystko by zrobić "karierę" i kasę, żałosny typek, żałosny....
  jeśli dla kogoś powodem do "dumy" jest antysemityzm - to akurat na polskiej ziemi, nawet tyle lat po Zagładzie - świadczy o zawartości mózgu - w tym wypadku nieskażonym inteligencją ani myśleniem

 • abm1

  Oceniono 25 razy 15

  W przypadku tego prymitywnego prostaka powiedzieć, że jest antysemitą to za mało. To jest nienawistny żydożerca.

 • adamlubin

  Oceniono 23 razy 15

  Moja babcia była Żydówką - ur.na Lubelszczyźnie przed wojną przeszła na katolicyzm ochrzciła moją mamę a ona mnie -to jestem Katolikiem czy Żydem? Ze strony ojca też mam zagrze- babcia z pochodzenia Niemka Gdańszczanka, a dziadek Polak też z Gdańska ale wcielony do Wermachtu podczas wojny. To kim ja jestem: Żydem, Polakiem, Niemcem? W 95r siostra dostała obywatelstwo DE na pochodzenie od babci- ja byłem za mały wtedy i jakoś nie starałem sie potem.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 22 razy 12

  A to wstyd i żenada ten Ziemkiewicz. Wyjątkowy odrażający typ.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX