Zmarł mężczyzna pobity przez znajomego policjanta. Wcześniej stanął on w obronie kobiety

Mężczyzna pobity przez znajomego policjanta z Człuchowa w Pomorskiem nie żyje. Krystian L. był po służbie i kilku głębszych. 37-latek usłyszał zarzuty, ale do aresztu nie trafił.

Do tragedii doszło w nocy z 6 na 7 kwietnia. 37-letni Krystian L., policjant z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie, wybrał się na imprezę do jednej z dyskotek w Chojnicach. Towarzyszyli mu  partnerka, prawniczka z Chojnic oraz 38-letni kolega Piotr P., mieszkaniec gminy Przechlewo. Gdy około godziny 3 w nocy wracali do mieszkania L., na klatce schodowej doszło do sprzeczki.

Mężczyzna pobity przez kolegę policjanta zmarł

Prokurator rejonowy Mirosław Orłowski w rozmowie z portalem naszemiasto.pl opisał przebieg wydarzeń. Najpierw Krystian L. kopnął partnerkę w głowę. Gdy w jej obronie stanął Piotr P., wtedy 37-latek dwukrotnie uderzył go pięścią w twarz. Mężczyzna spadł ze schodów i uderzył głową o stopnie.

Nieprzytomny Piotr P. został przewieziony do szpitala w Chojnicach. Tam okazało się, że ma pękniętą podstawę czaszki oraz krwiak nadtwardówkowy. Był w stanie krytycznym, lekarze utrzymywali go w stanie śpiączki farmakologicznej. Przebywał na oddziale intensywnej terapii, gdzie w sobotę około godziny 23:40 zmarł.

We wtorek odbędzie się sekcja zwłok.

Prokuratura zmieni też kwalifikację prawną czynu. Początkowo Krystian L. usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 38-latka oraz spowodowania obrażeń ciała u partnerki.

Obecnie śledczy prowadzą postępowanie w kierunku art. 156 par. 3 kodeksu karnego, czyli spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć człowieka.

Mężczyźnie grozi kara do 14 lat więzienia.

Krystian L. został również zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych.

Sąd jednak nie przychylił się do wniosku prokuratury i nie zastosował wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Prokuratura planuje złożyć zażalenie. Decyzję argumentuje m.in. tym, że w chwili zatrzymania Krystian L. w obecności funkcjonariuszy groził popełnieniem kolejnego przestępstwa wobec pokrzywdzonych.

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (149)
Chojnice: zmarł mężczyzna pobity przez znajomego policjanta
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 74 razy 62

  No to nam się zaczyna: kopnął kobietę w głowę(!), zabił człowieka, nawet dalej grozi i… jest na wolności. Kulson wyklęty jego mać.

  Jak w "Jaju węża": Stosunki powoli jak w III Rzeszy po przejęciu władzy przez hitlerowców.

 • ochujek

  Oceniono 51 razy 51

  Nastała epoka PiS i Kulsonów. Ścigają za spacery z białymi różami, zabójców nie niepokoją. Nie ścigają też tych co zbrodniarzy ukrywali po innych parafiach.

 • 5m00tny

  Oceniono 49 razy 49

  Od pewnego czasu milicja (jak widać nawet po służbie) coraz śmielej poczyna sobie z kobietami.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 41 razy 41

  KULSON! Typowy kulson. Jednak policjanci to jest grupa specjalnej troski.

 • stachkaz47

  Oceniono 38 razy 36

  Morderca odpowiada z wolnej stopy.
  On nie umie mataczyć i zastraszać- on prawiczek
  Wy lepiej zbadajcie ilu on już do piachu posłał.Ilu ludzi OKALECZYŁ.

 • jerzytop

  Oceniono 33 razy 33

  I teraz najlepsze panowie obiektywni i niezawiśli . Gdyby to policjant został tylko ruszony nie mówiąc o pobiciu go a co dopiero o pozbawieniu życia to Paniska na stołkach nawet chwili byście się nie zastanawiali czy winowajca ma trafic do aresztu . Tutaj dodatkowo dochodzi obrona kobiety przed policjantem SADYSTĄ mosci wysoki sądzie . Jak to kiedyś mówił minister po śmierci policjanta . Kazdy kto stanie w obronie kogokolwiek bedzie traktowany jakbybył urzędnikiem na służbie czy coś w tym rodzaju . Chodziło do zachęcenia ludzi aby nie patrzyli na przemoc obojętnie . A tu co Bandyta odpowiada z wolnej stopy !!!!!!!!!!!!!! jak na razie

 • elenem

  Oceniono 27 razy 27

  A czemuz to sąd nie kazał zamknąć zbira policjanta ? Dobra zmiana w sądzie ?
  w USA od razu trafiłby do paki - ZABIŁ CZŁOWIEKA !!!

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 26 razy 26

  Sporo tych morderców u jojo brudzińskiego jest,jak przełożony jest/był przestępcą to podwładny nie może być inny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX