Idiotyczny "żart" mógł skończyć się tragedią. Nastolatka wepchnęła koleżankę pod jadący autobus

Dwie nastolatki idą chodnikiem w Czechowicach-Dziedzicach i gdy mija je autobus, jedna wpycha drugą pod koła. Bardzo groźnie wyglądająca scena skończyła się na szczęście drobnymi obrażeniami. Jednak policja nie bagatelizuje zdarzenia.

Niewiele brakowało, by wygłup nastolatki w Czechowicach-Dziedzicach skończył się tragicznie. Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem. Idąca chodnikiem 17-latka nagle wepchnęła koleżankę pod jadący obok autobus. 

Na nagraniu z monitoringu sytuacja wygląda bardzo groźnie. Wydaje się, że głowa dziewczyny wpadła pod koło autobusu. Musiało ono jednak ją minąć - nastolatka od razu wstaje o własnych siłach. Doznała tylko lekkich obrażeń ręki. Nagranie zamieścił na Youtube.com kanał czechowicetv.

 

Początkowo policjanci dali dziewczynie 300 zł mandatu za spowodowanie zagrożenia w ruchu. Jednak po zobaczeniu nagrania uznali, że sprawę trzeba potraktować poważniej - podaje TVN24. Policja chce uchylenia mandatu przez sąd, by wszcząć postępowanie ws. nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia.

Według relacji policji nastolatki nie kłóciły się. Szturchnięcie miało być jedynie wygłupem.

Więcej o:
Komentarze (104)
Czechowice-Dziedzice. Dla "żartu" wepchnęła koleżankę pod jadący autobus
Zaloguj się
 • zec

  Oceniono 36 razy 28

  Nieumyślnego?
  Przepraszam, ze się pytam, ale co tu było nieumyślne? Jeżeli już, to nieudane morderstwo.

 • adam545

  Oceniono 22 razy 16

  Powinni malolatej tak dopiepszyc zeby popamiętala przez cale zycie to próba zabójstwa

 • strabologia

  Oceniono 17 razy 13

  To była próba morderstwa. Osoba w wieku 17 lat zdaje sobie sprawę co oznacza popchnięcie drugiej osoby w kierunku jadącego pojazdu. Ta dziewczyna albo jest psychopatką albo złą osobą. Przypadku tu nie widzę. Jak najbardziej próba umyślnego narażenia życia drugiego człowieka.

 • cezaryk

  Oceniono 12 razy 10

  Ja tam słyszałem, że jeden kolega drugiemu wepchnął nóż pod żebra.
  Dla żartu.
  A potem jeszcze walił go cegłą po głowie tak coś z 80 razy.
  Też dla żartu, wysoki sądzie.

 • mo60

  Oceniono 20 razy 10

  Nie chcę pisać, że "za moich czasów" to było nie do wyobrażenia, ale napiszę, że niektóre szczeniaki, produkt wychowywania przez komputery i internet, są dzisiaj niesamowicie bezczelne i pozbawione wyobraźni. Parę godzin temu jakiś 20-letni cwaniaczek wymusił na mnie pierwszeństwo na rondzie, a na mój klakson zareagował szerokim uśmieszkiem i - oczywiście - środkowym paluszkiem. Po raz pierwszy żałowałem, że nie mam kamerki w samochodzie. Kosztowałoby go to słono...

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 20 razy 10

  Gdyby to byla moja córka to bym ja wyczechowiczyl-wydziedziczyl.

 • ahoy2

  Oceniono 9 razy 9

  Podaję cytat z opinii prawnej: Za popełnienie czynu zabronionego odpowiada ten, kto ukończył 17 lat. Od tej zasady istnieją wyjątki. Odpowiedzialność za czyn zabroniony może ponieść również nieletni, który po ukończeniu 15 roku życia dopuścił się: zamachu na Prezydenta RP, zabójstwa, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, spowodowania niebezpiecznych zdarzeń, piractwa, spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, wodnym, lub powietrznym, zgwałcenia, wzięcia zakładnika, kradzieży.

 • halice

  Oceniono 8 razy 8

  Potworne. Skrajna głupota i bezmyślność.
  Podobnie jak zakwalifikowanie tego jako nieumyślne narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX