Tragedia w Rzezawie. Kierowca wjechał w pieszych i rowerzystów przed kościołem

Tragiczny wypadek w Rzezawie (woj. małopolskie). W czasie, gdy ludzie wychodzili z kościoła, kierowca fiata wjechał na chodnik. Potrącił pięć osób. Jedna z nich zginęła.

W niedzielę po godz. 15 z kościoła w Rzezawie wychodzili akurat uczestnicy uroczystości ślubnej. Wtedy kierowca fiata nagle skręcił i wjechał w grupę ludzi na chodniku w pobliżu kościoła. Potrącił pieszego i trzy osoby na rowerach - opisuje "Gazeta Krakowska".

Mężczyzna jechał dalej, potrącił jeszcze jedną osobę. Kilku świadków rzuciło się w pogoń za samochodem, by uniemożliwić ucieczkę. Udało się zatrzymać kierowcę. 

Jako pierwsi pomocy rannym udzielili strażacy z OSP. Ich remiza znajduje się w pobliżu, a trzech strażaków było wtedy na ślubie. 

Ponad 60-letni mężczyzna zmarł w drodze do szpitala pomimo długiej reanimacji. Ranna została też jego żona. Oboje poruszali się na rowerach. Do szpitala trafiły jeszcze trzy osoby. W sumie dwoje rannych jest w ciężkim stanie. 

Za kierownicą fiata na włoskich numerach rejestracyjnych siedział 52-letni Polak. Został zatrzymany.

Więcej o:
Komentarze (37)
Wypadek w Rzezawie. Potrącił pieszych i rowerzystów, próbował uciekać
Zaloguj się
 • pepper-salt

  Oceniono 29 razy 21

  No i nie trzeba islamskich terrorystów do wjeżdżania autami w ludzi, mamy rodzimych. Wiele przykładów ich działalności dały wydarzenia minionego weekendu.

 • kazimierz111

  Oceniono 9 razy 7

  To tragedia. Na drodze niebezpiecznie (gó...arze jeżdżą szybko ale bezpiecznie), na pasy dla pieszych strach wejść, na chodnikach, przystankach równie niebezpiecznie.Jeżdżą pijani, naćpani lub po prostu dużo za szybko. Policja ma inną robotę - ochrania miesięcznice lub łapie czy prześladuje tych którym nie podoba się obecna grupa trzymająca władzę.

 • zimmel

  Oceniono 10 razy 6

  Moja córka jak jedzie ze mną to żegna się przed każdym kościołem i krzyżem.Nie raz mówiłem by przestała bo wytrąci mi kierownice i na pewno facio też się żegnał

 • uthark

  Oceniono 8 razy 6

  Drodzy kierowcy, chodnik to część drogi przeznaczona dla pieszych.

 • mer-llink

  Oceniono 12 razy 6

  Oj tam, spieszył sie na mszę.
  I chciał dobrze zaparkować.
  Żeby o takie drobiazgi robić Suwerenowi kłopot?

 • loneman

  Oceniono 10 razy 6

  Zegnal sie na widok kosciola albo zapatrzyl na spodniczke, oni tak maja....

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 13 razy 5

  Bóg tak chciał.

 • niepis23

  Oceniono 4 razy 4

  Każde wyjście z domu, to śmiertelne ryzyko. Tyle w temacie, że Polska to bezpieczny kraj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX