"Je*** was pies", "kanalie" i krzyki. Pracownik IPN ukarany, ale... "został mu rok do emerytury"

Pracownik oddziału IPN w Gdańsku Piotr Szubarczyk otrzymał naganę i karę pieniężną od instytutu. Szubarczyk nie tylko skandalicznie zachowywał się na spotkaniu z mieszkańcami Czarnego, ale później pisał w sieci o nich "swołocz", "tchórzliwe kanalie" i "je*** was pies". IPN tłumaczy, że "oszczędził" pracownika, ponieważ... wyraził żal i został mu rok do emerytury.

8 kwietnia w Czarnem (woj. pomorskie) odbyły się konsultacje w sprawie pomnika "Żołnierzy Wyklętych". Podczas spotkania doszło do awantury. Gdy jeden z mieszkańców, były przewodniczący Rady Miejskiej, zaczął wyrażać swoje wątpliwości do honorowania niektórych "Wyklętych" został dosłownie zakrzyczany przez pracownika gdańskiego oddziału IPN Piotra Szubarczyka.

 

Oprócz krzyków ("czytaj pan ten rozkaz do cholery") i obelg ("Pan łże jak pies"), Szubarczyk przerywał mieszkańcowi... śpiewem. Wybrał sobie "Świętą wojnę", radziecką pieśń z II WŚ, rzucając w stronę mężczyzny sugestię, że na pewno ją zna i śpiewał ją w przeszłości. Potem nie było lepiej, już po zakończonym spotkaniu, Szubarczyk napisał na jednym z portali społecznościowych, że mieszkańcy Czarnego to "wyjątkowa swołocz", "tchórzliwe kanalie" i "je*** was pies".

IPN: Nagana i kara pieniężna dla Szubarczyka

Po skandalu Oddział IPN w Gdańsku zapowiedział postępowanie wyjaśniające. 12 kwietnia, w czwartek, Instytut przekazał, że wobec Szubarczyka zostały wyciągnięte "surowe konsekwencje dyscyplinarne". Warto podkreślić, że pracownik IPN w tym roku skończy 64 lata, a więc pozostaje mu rok do osiągnięcia wieku emerytalnego.

"Kara nagany na piśmie ze wszystkimi następstwami, w tym finansowymi" - brzmi decyzja władz gdańskiego IPN. Ciekawie natomiast tłumaczono decyzję o tym, by jeszcze ostrzej nie potraktować Szubarczyka.

Pracodawca decydując się na wymierzenie kary nagany, miał na względzie długoletnią pracę w Instytucie oraz fakt, że do osiągnięcia wieku emerytalnego został pracownikowi jedynie rok, a także wyrażenie żalu za zachowania niedopuszczalne dla urzędnika państwowego, których kategorycznie nie akceptujemy - wskazuje Oddział IPN w Gdańsku.

W dosyć enigmatyczny sposób skomentował to Sławomir Cenckiewicz, członek kolegium Instytutu Pamięci Narodowej i dyrektor Wojskowego Biura Historycznego, który napisał na Twitterze: Gdyby Szubarczyk był powiązany z... to by wyleciał! A że nie był, to dostał tylko po kieszeni.

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Timmermans o dialogu z Polską: "Zmiany w rządzie doprowadziły do zmiany atmosfery"

Więcej o:
Komentarze (114)
Piotr Szubarczyk z IPN ukarany naganą i karą pieniężną
Zaloguj się
 • kiesier

  Oceniono 54 razy 52

  Zasłużonym wojskowym odbierane są emerytury bo służyli Polsce nie w tym czasie co władza uznaje za słuszny. Natomiast funkcjonariusz poniżający publicznie mających odmienne zdanie mieszkańców lokalnej społeczności ma dotrzymać na cieplutkiej posadce bo mu już (chyba niezła) emerytura się nalicza - KPINY.

 • krynolinka

  Oceniono 49 razy 43

  Co to kogo obchodzi ile ma do czegoś tam. Bezczelny gość się czegoś nawąchał i lżył oponentów. Powinien wylecieć z roboty dyscyplinarnie.

 • kiesier

  Oceniono 42 razy 40

  Jako podatnik, suweren - płacący pensję panu Szubarczykowi - oczekuję zwolnienia dyscyplinarnego.

 • polakadam

  Oceniono 34 razy 34

  Ktoś powiedział prawdę o wykletych to ta prawicowa menda z IPN dostała szału. Ciekawe jak będą kwiczec pisiory kiedy zaczniemy przypominać prawdziwe fakty o takich kanaliach jak Ogień, Bury, czy niektóre formacje NSZ.....

 • czechy11

  Oceniono 29 razy 29

  Z naszych pieniędzy te hieny cmentarne uprawiają ten skandal. Żul znieważył obywateli a ci pieprzą o jego skrusze. IPNowska bandyteria uwłaszczona na naszych podatkach. Domagajmy die sby ten dziad wyleciał dyscyplinarnie ba zbity pysk a nie wypracowuje wielka emeryturę z mas uch pieniędzy.

 • qqror

  Oceniono 27 razy 25

  Rozumiem że żal wyraził także publicznie wobec ludzi których zbluzgał? Udał się z przeprosinami do pana nauczyciela którego obraził? Czy raczej powiedział szefowi "głupio wyszło, nie bądź wredny"?

 • def11

  Oceniono 21 razy 21

  Czyli przez rok może bluzgać :)

 • batura3

  Oceniono 21 razy 21

  Co za debilne tłumaczenie --rok do emerytury. Łapka łapkę myje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX