Dziwny materiał o raporcie smoleńskim w "Wiadomościach" TVP. "Macierewicz wraca do szafy"

Ponad 1,5 godziny trwała konferencja podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza, podczas której opublikowano tzw. raport techniczny. "Wiadomości" TVP poświęciły mu 77 sekund. Co dziwne, nie poinformowały widzów, do jakich ustaleń doszła podkomisja.

Podkomisja smoleńska, badająca przyczyny katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, zaprezentowała raport techniczny. Przewodniczący zespołu Antoni Macierewicz poinformował, że przyczyną śmierci pasażerów rządowego tupolewa, była silna eksplozja w kadłubie maszyny. Do wybuchu miał dojść też w lewym skrzydle.

Tezy prezentowane przez podkomisję od początku jej działalności są podważane przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w badaniu katastrof lotniczych, m.in. dr. Macieja Laska. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Konferencji podkomisji nie transmitowała dziś TVP Info, stacja wolała pokazać przesłuchania komisji ds. Amber Gold.

"Wiadomości" TVP krótko i bez konkretów

Krótko temat potraktowały "Wiadomości" TVP w swoim głównym wydaniu o 19.30. - Podkomisja Antoniego Macierewicza powołana do ponownego zbadania przyczyn katastrofy Tu-154 M zaprezentowała raport techniczny. A wczoraj w czasie uroczystości 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podziękował Antoniemu Macierewiczowi za dotychczasową pracę - poinformowała widzów w zapowiedzi prowadząca "Wiadomości" Danuta Holecka.

Następnie wyemitowano ogólną wypowiedź Antoniego Macierewicza, w której nie padły żadne konkretne informacje u ustaleniach. Widzowie "Wiadomości" nie dowiedzieli się, jakie według członków podkomisji mogły być przyczyny katastrofy.

- Ten raport techniczny różni się od materiałów, z którymi mieliście państwo do czynienia w ubiegłych latach odnośnie tragedii smoleńskiej. Koncentruje się wyłącznie na problematyce technicznej i nie jest, z tego punktu widzenia patrząc, raportem końcowym. I nie podlega regułom raportu końcowego, nie dotyczy wskazywania winnych i odpowiedzialnych, dotyczy tylko technicznej strony zagadnienia - mówił Macierewicz w materiale.

Następnie pojawiła się wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, która padła we wtorek - podczas obchodów 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

- Muszę podziękować komuś, kto był w tych marszach, chociaż to nie była jego główna rola: Antoniemu Macierewiczowi. Wiele lat bardzo ciężkiej pracy, różnego rodzaju eksperymentów, czasem udanych, czasem nieudanych, różnych hipotez potwierdzanych i niepotwierdzanych - mówił Kaczyński.

"Macierewicz wraca do szafy"

Sposób, w jaki została zrelacjonowana konferencja podkomisji smoleńskiej, nie umknął uwadze dziennikarzy i publicystów.

"Moment. Państwowi urzędnicy oficjalnie ogłaszają, że w samolocie z Prezydentem doszło do kilku eksplozji. Unieważniają raport Millera. A TVP tego nie transmituje i o 1930 idzie tylko ogólnikowa setka Antoniego bez opowiedzenia meritum? Co w tym obozie władzy się dzieje?" - skomentował dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

"Wow, materiał Wiadomości TVP o raporcie podkomisji Macierewicza... bez choćby słowa o wnioskach z raportu i prezentowanych przez podkomisję, domniemanych przez nią przyczynach katastrofy (czyli wybuchach). Wygląda na to, że Antoni Macierewicz znów wraca do szafy" - napisał reporter TOK FM Tomasz Fenske.

Zobacz też:

Więcej o:
Komentarze (150)
"Wiadomości" TVP: dziwny materiał o Antonim Macierewiczu
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 60 razy 54

  A czemu się dziwicie?

  W tym roku wybory samorządowe. W przyszłym - parlamentarne. ZAWSZE przed wyborami Macierewicz "idzie do szafy".

  Wszyscy się uspokajają, dają się nabrać że "PiS normalnieje", a potem PiS wygrywa wybory i Macierewicz zostaje ministrem.

 • lucek10

  Oceniono 55 razy 51

  Ludzie, nie dajcie się ogłupić! To jest prawdziwa twarz PiSu! Przecież ten człowiek był tam MINISTREM!

 • rbik53

  Oceniono 33 razy 29

  .
  Takie lekceważące potraktowanie bredni Macierewicza w kołchozie Kurskiego było możliwe jedynie pod warunkiem, że jest zgodne z "linią prezesa".....

 • yosemitesam

  Oceniono 28 razy 28

  Antoni wraca do szafy, ale jestem pewien, że po samorządowych znów z niej wyjdzie. A przed parlamentarnymi znów go schowają.

 • 600ps

  Oceniono 27 razy 25

  Holecka ty klamczucho nie pokazuj sie w tej pissowskiej telewizji bo dostaje niestrawnosci. Jak dlugo musze ogladac taka wiedzme.

 • fakiba

  Oceniono 22 razy 22

  Na razie do szafy , a za chwilę do pierdla

 • fakiba

  Oceniono 19 razy 19

  Żeby tyko do szafy , zraz dowiemy się że Antek to zdrajca i cały czas prezia w konia robił

 • franek-janek

  Oceniono 20 razy 18

  Tak byl wyboch, bombe podlozyl Macierowicz i jak sam naocznie sprawdzil w Smolensku ze sie udalo, szybko, bez namyslu zjadl obiad I pobiegl do pociagu.

 • 6nine9

  Oceniono 20 razy 18

  Macierewicz wraca do szafy bo za pół roku wybory. I znów ministrem obrony będzie Gowin.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX