Służby szukają pedofila. Podejrzanego mogli mieć już w styczniu, ale policja zepsuła zasadzkę

Prokuratura w Chorzowie wydała list gończy za 50-letnim Mariuszem Dąbrowskim. Jest podejrzany o molestowanie 12-latki. Pieniędzmi chciał kupić jej milczenie. Nie udało się. Ale ta sprawa jest dużo bardziej skomplikowana. Na jaw wyszedł policyjny absurd.

Chodzi o sprawę opisaną 9 kwietnia przez katowicką "Gazetę Wyborczą". 6 grudnia 12-letnią dziewczynkę z Chorzowa zaczepił na przystanku kierowca bmw. Mężczyzna podstępem namówił ją, by wsiadła do samochodu, a następnie razem z nią odjechał do innej części miasta. Tam zaczął się przy niej onanizować, a po tym dał jej 50 zł. Chciał w ten sposób kupić jej milczenie.

Mundurowi spłoszyli pedofila

Sytuacja się powtórzyła 20 grudnia. W końcu matka 12-latki zauważyła u dziewczyny pieniądze. Sprawa wyszła na jaw, zawiadomiona została chorzowska policja. Matka powiedziała funkcjonariuszom, że mężczyzna ponownie pojawi się na przystanku 27 grudnia. Jednak policja nie wysłała na miejsce ani jednego policjanta - opisuje "Wyborcza".

Zasadzkę zorganizowano dopiero 3 stycznia. Problem w tym, że na miejsce, w którym miał pojawić się pedofil, przyjechał oznakowany radiowóz drogówki, policjanci sprawdzali przejeżdżających kierowców. To spłoszyło mężczyznę.

Policja: Mogło dojść do nieprawidłowości

6 kwietnia Prokuratura Rejonowa w Chorzowie wydała list gończy za Mariuszem Dąbrowskim. To on jest podejrzewany w tej sprawie.

Co więcej, po nieudanej zasadzce matka 12-latki zaczęła dostawać pogróżki.

Działania policji w sprawie podejrzanego o pedofilię bada obecnie KMP w Chorzowie oraz śląska KWP. Policjanci przyznają, że doszło do błędów. "Dotychczasowe ustalenia wskazują, że mogło dojść do nieprawidłowości" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Dwie osoby straciły stanowisko

W wyniku postępowania prowadzonego przez komendanta chorzowskiej policji podinsp. Roberta Łuszcza stanowisko stracił zastępca naczelnika wydziału kryminalnego. Wszczęto także postępowanie dyscyplinarne w stosunku do policjantki z pionu dochodzeniowo-śledczego, która była referentem sprawy. Jak informuje policja, dalsze czynności pozwolą na ustalenie, czy należy wszcząć postępowania wobec innych funkcjonariuszy. "Czynności w tej sprawie, prowadzone przez policjantów z Chorzowa, jak i z KWP w Katowicach są w toku, a ich podstawowym celem usprawnienie działania naszej formacji, poprawa komunikacji i uniknięcie w przyszłości podobnych zdarzeń" - informuje policja.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (58)
Chorzów. Policja poszukuje Mariusza Dąbrowskiego
Zaloguj się
 • popijajac_piwo

  Oceniono 26 razy 22

  "Problem w tym, że na miejsce, w którym miał pojawić się pedofil, przyjechał oznakowany radiowóz drogówki, policjanci sprawdzali przejeżdżających kierowców."

  Pewnie koledzy pedofila...

 • zerozer52

  Oceniono 19 razy 15

  Co innego pilnować śmierdzącego gnoma.

 • waldus059

  Oceniono 15 razy 13

  Pisdolicja to banda nieudaczników potrafiących zwinac z ulicy kobiety z różami

 • yosemitesam

  Oceniono 16 razy 8

  Ksiądz Mariusz pewnie już dawno przeniesiony na inną parafię.

 • ochujek

  Oceniono 10 razy 6

  A to łobuz. Nie wystawił białej róży, więc jak mieli go poznać? W sutannach tylu się szwenda, że nie wiadomo o którego chodzi.

 • felucjan

  Oceniono 4 razy 4

  A co takie zdziwienie? Takich spieprzonych akcji jest mnóstwo. Od 2 lat priorytetem jest comiesięczne wysłanie kilku tysięcy śląskich policjantów do Warszawy, żeby tam przez kilka godzin mogli się wykazać w roli stróżów prywatnego spotkania każdego 10-go.

  Jakie zadania, taka policja. Kulson!!!

 • uzdek98

  Oceniono 5 razy 1

  ech te kulsony ... a w instrukcji postepowania niezmiennie jest wpisane: “sprawdzic, czy nie ksiadz..”

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX