135 tys. zł miesięcznie na ochronę prezesa. Mazurek: Zamachowiec nie wybiera dni tygodnia

Posłowie będą żyć skromniej - zapowiada Jarosław Kaczyński. Przy okazji pada pytanie o wydatki na jego ochronę. "Chronimy i będziemy chronić. Potencjalny zamachowiec nie wybiera dni tygodnia" - odpowiada Beata Mazurek.

Jarosław Kaczyński zapowiedział w czwartek, że ministrowie oddadzą swoje nagrody, a pensje posłów i senatorów w niedalekiej przyszłości zostaną obniżone. Decyzję Kaczyńskiego skomentował dziennikarz Tomasz Sekielski. 

"Krótko mówiąc: będzie w tej chwili dużo, dużo skromniej. Dużo skromniej niż było dotychczas - zapowiedział Jarosław Kaczyński. Kiedy więc Prezes zrezygnuje z prywatnej ochrony?" - napisał na swoim Twitterze.

Ochrona Kaczyńskiego - 135 tys. zł miesięcznie

Ile PiS wydaje na ochronę swojego prezesa? Otóż niemało. Według "Gazety Wyborczej", która podsumowała wydatki partii w 2017 r., na licznych ochroniarzy Jarosława Kaczyńskiego przeznaczano 135 tys. zł miesięcznie, czyli ponad 1,6 mln zł rocznie. Pieniądze pochodzą z subwencji z budżetu państwa.

Tę kwestię poruszyła też Paulina Hennig-Kłoska, rzeczniczka Nowoczesnej. Posłanka stwierdziła, że "pieniądze wydawane przez prezesa Kaczyńskiego na ochronę są zdecydowanie zbyt duże. "

Beata Mazurek: Zamachowiec nie wybiera dni

Do sprawy odniosła Beata Mazurek. Rzeczniczka PiS uzasadnia tak solidną ochronę Jarosława Kaczyńskiego zagrożeniami, które na niego czyhają. Chodzi oczywiście o potencjalnych zamachowców. 

"Chronimy i będziemy chronić PJK.Potencjalny zamachowiec nie wybiera dni tygodnia.Tak jak nie wybierał Cyba, b. członek sojuszniczej dla .nowoczesnej PO, który "w zastępstwie" J. Kaczyńskiego zabił działacza PiS. Ile trzeba nikczemności żeby tego nie rozumieć?" - napisała na swoim Twitterze.

Kaczyński: Ministrowie oddadzą nagrody, senatorowie i posłowie z pensją mniejszą o 20 proc.

Więcej o:
Komentarze (639)
Ochrona Jarosława Kaczyńskiego. Mazurek mówi o potencjalnym zamachowcu
Zaloguj się
 • ziggybum

  Oceniono 87 razy 73

  A kto by się chiał na tego gnoma zamachnąć? Były jakieś próby? Tu szkoda słów, a co dopiero zamachów.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 79 razy 69

  Ciepły Jaruś zna 3 (słownie: trzy) sposoby dodawania sobie powagi: włażenie na drabinkę, spóźnianie się na konferencje prasowe i właśnie obstawianie się gorylami. Błazen!

 • dyskootantka

  Oceniono 71 razy 61

  Kaczyński to tchórz stulecia, a właściwie dwóch stuleci. Facet, który trząsł gaciami w stanie wojennym, a mamusia załatwiła mu pracę w filii UW w Białymstoku, żeby mniej się bał. Teraz trzęsie gaciami na samą myśl, że Tusk wróci i stanie naprzeciw niego w wyborach. Wypuszczał różnych typków, żeby rzucali w Komorowskiego czym się dało, teraz boi się, żeby ktoś w niego zgniłym jajem nie rzucił. I dorabia do tego teorie zamachowe. Tchórz nad tchórze.

 • selena-0

  Oceniono 65 razy 59

  Pani mazurek jest tak głupia, że nie da się jej słuchac. Kaczyński jak ma lęki to psychiatra i leczenie zamknięte a nie demolowanie mojego kraju

 • ukw8087

  Oceniono 51 razy 45

  Pan Mazurek jak zwykle PiSdoli.
  W Tworkach Konusa , Psychopata i Paranoik , będzie na pewno bezpieczny.
  Więc w drogę ...

 • stalowykij

  Oceniono 47 razy 41

  Rządzi nami leniwy tchórz pokroju Kadafiego czy Husaina, oni również obsesyjnie dbali o swoje bezpieczeństwo, na szczęście przed przeznaczeniem nie sposób uciec.

 • def11

  Oceniono 57 razy 41

  "Zamachowiec nie wybiera dni tygodnia"

  W niedzielę moglibyśmy przyoszczędzić, nie powinien pracować

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX