Śmierć 29-latka na komendzie w Iławie. "Strażnik zauważył, że zemdlał w celi"

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 29-latka w areszcie w Iławie. Mężczyzna po awanturze domowej, pod wpływem alkoholu, został zatrzymany i zmarł kilkanaście godzin później.

Jak opisuje Radio Olsztyn, do zatrzymania 29-latka doszło w Iławie w Poniedziałek Wielkanocny po godz. 22. Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej. Na miejscu okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu, miał 1,7 promila.

Jeszcze przed osadzeniem w policyjnym areszcie mężczyzna został przebadany przez lekarza, który zezwolił na jego zatrzymanie. Kilkanaście godzin później jeden z funkcjonariuszy, który był wówczas w iławskiej komendzie, zauważył, że 29-latek zemdlał.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, jednak mimo udzielonej pomocy, mężczyzna zmarł po godzinie. W rozmowie z polsatnews.pl rzeczniczka policji KPP w Iławie Joanna Kwiatkowska przekazała, że 29-latek "nie uskarżał się wcześniej na żadne dolegliwości".

Sprawą zajęła się prokuratura. Śledczy mają wyjaśnić, co było bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny. Na piątek zaplanowano sekcję zwłok.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (69)
29-latek zmarł na komendzie w Iławie. Śledztwo prokuratury
Zaloguj się
 • yosemitesam

  Oceniono 26 razy 22

  Tym razem JoJo nie powieli błędu Płaszczaka i Ziela i zadba, żeby żaden dziennikarz nie dotarł do nagrania z kamery paralizatora.

 • kocurxtr

  Oceniono 22 razy 20

  w kościele ci dziecko zgwałcą
  na komisariacie zabiją

  mariaż tronu z kościołem...

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 16 razy 14

  Oczywiście zapewne "zapomniano" zabezpieczyć monitoring lub też "z oczywistych powodów" nie działał. Zapewne okazało się także, że w promieniu 100 kilometrów żaden z policjantów nie miał paralizatora.

 • zerozer52

  Oceniono 17 razy 11

  Kulsony w akcji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX