Ksiądz uprawiał marihuanę na plebanii w Gorzowie? Prokurator: "Nie mogę temu zaprzeczyć"

Plantację duchownego z parafii św. Wojciecha w Gorzowie Wielkopolskim policjanci odkryli mniej więcej tydzień przed Wielkanocą. Jak podaje portal gorzowianin.com, w pokoju księdza znaleźli ciasteczka z marihuaną.

O sprawie poinformował pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego dziennikarz „Gazety Wyborczej”, Kamil Siałkowski. W trzech niezależnych źródłach potwierdził, że młody ksiądz na plebanii przy ul. Gwiaździstej stworzył profesjonalną plantację marihuany.

Ksiądz uprawiał marihuanę na plebanii?

Sprawą zajmuje się już gorzowska prokuratura. Śledczy nie chcą mówić o sprawie wprost i zasłaniają się dobrem postępowania, jednak nie zaprzeczają całej sprawie.

Mogę jedynie potwierdzić, że w marcu doszło do zatrzymania księdza. Ze względu na dobro śledztwa, nie mogę zdradzać szczegółów dotyczących sprawy

- powiedział w rozmowie z portalem gorzowianin.com Roman Witkowski, rzecznik prasowy gorzowskiej prokuratury. Z kolei w rozmowie z "Gazetą Lubuską" prok. Witkowski powiedział tak: "Nie mogę temu zaprzeczyć".

Diecezja zielonogórsko-gorzowskiej w piśmie przesłanym do redakcji "Gazety Lubuskiej" poinformowała, że do czasu wyjaśnienia sprawy duchownemu polecono wycofanie się z posługi duszpasterskiej.

Ksiądz nie będzie więc odprawiał dla wiernych mszy św., spowiadał, uczył religii w szkole, ani podejmował innych działań duszpasterskich

- czytamy w oświadczeniu kurii.

Portal gorzowianin.com opisuje, jak miało dojść do zatrzymania księdza. Jak czytamy, duchowny produkty potrzebne do uprawy marihuany kupował w internecie. Wpadł, bo strona internetowa, dzięki której zaopatrywał się w potrzebne rzeczy, była monitorowana przez policję. Dziennikarze portalu twierdzą, że funkcjonariusze, którzy zapukali do pokoju duchownego tuż przed świętami, znaleźli w nim ciasteczka z marihuaną.

Po internet do świątyni. Lokalny angielski kościół idzie z duchem czasu

Więcej o:
Komentarze (183)
Gorzów Wielkopolski: młody ksiądz uprawiał marihuanę na plebanii
Zaloguj się
 • teczowy.husarz.bat.na.chamow

  Oceniono 35 razy 25

  To byla
  Ksieza RZEZUCHA... RZEZUCHA!
  A kto temu zaprzeczy, ten nie jest Polakiem ani Katolikiem.
  I tyle.
  :-)

 • wariant_b

  Oceniono 28 razy 20

  Kult maryjny ma się dobrze... ;)

 • jerzytop

  Oceniono 32 razy 20

  Jak to uprawiał marihuanę ???? To nie przyszli bezdomni i nie zasadzili ? Na jego miejscu reklamowałbym taki stan rzeczy do pana rydzyka

 • Py Ro

  Oceniono 27 razy 19

  No w końcu jeden normalny w tej bandzie złodzieji i pedofili.

 • sun.essence

  Oceniono 23 razy 15

  Każdy obywatel (obojętnie czy to ksiądz, staruszka, górnik, piekarz czy polityk) powinien móc sobie popalać czy też podjadać ciasteczek bez jakichkolwiek konsekwencji karnych. Ludzie przecież żyjemy w XXI w., mamy tylko jedno życie i nikt w nie może nam nakazywać jak mamy żyć. Nasze życie to nasza prywatność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX