Zarzuty dla matki i jej partnera za porzucenie dziecka. "Żal, no. Głupota robi swoje"

Zarzuty porzucenia dziecka oraz narażenia go na niebezpieczeństwo postawili matce 4-latka oraz jej partnerowi śledczy z Katowic. Obojgu grozi do 5 lat wiezienia.

W prokuraturze w Katowicach zakończyło się przesłuchanie 27-letniej Marleny L. oraz jej partnera, 21-letniego Grzegorza P. Mężczyznę zatrzymano dzień wcześniej. Wiadomo, że nie jest on ojcem 4-letniego Dominika, ale towarzyszył partnerce w chwili porzucenia dziecka na klatce schodowej. 

Oboje po postawieniu zarzutów zostali objęci dozorem policyjnym.   

Wcześniej, podczas doprowadzenia do prokuratury, dziennikarze zadawali parze pytania. Odpowiadał tylko partner kobiety.

- Nie żal panu? - pytali mężczyznę. - Żal, no. Głupota robi swoje - odpowiedział 21-latek. - Dlaczego to zrobiliście? Przeszkadzało wam? - dopytywali. - Ogólnie nie przeszkadzało. Chciałem dla niego jak najlepiej, ale nie wyszło - przyznał mężczyzna, którego słowa cytuje TVN24.

W sobotę przed godz. 20 mieszkanka Katowic poinformowała policję, że na klatce schodowej w jej bloku spotkała małego chłopca bez opieki rodziców. Jak przekazali funkcjonariusze, chłopiec wygląda na około 3 lata, a gdy spotkali go, dziecko było pobudzone i nie dało się z nim nawiązać kontaktu. Chłopczyk najpierw został przebadany, a obecnie znajduje się w placówce opiekuńczej.

Tego samego dnia wieczorem ruszyły poszukiwania rodziców Dominika. Policja opublikowała jego wizerunek, a także informacje dotyczące jego ubioru w momencie odnalezienia.

W poniedziałek po południu policji udało się dotrzeć do matki chłopca. Kobieta pochodzi z województwa świętokrzyskiego i nie ma stałego zameldowania. Według ustaleń matka chłopca przebywała czasowo w Katowicach.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (38)
Katowice: zarzuty dla matki i jej partnera za porzucenie dziecka
Zaloguj się
 • fugu_7

  Oceniono 9 razy 9

  gdzie jest tatus tego dziecka?

 • niko8472

  Oceniono 19 razy 9

  K..., no. Kobita bez adresu i najwyrazniej o ograniczonych mozliwosciach umyslowych usilowala podrzuc dziecko tam gdzie mu bedzie lepiej, z tego co media pisaly. Winny jest zbrodniczy system dbajacy bardziej o zygoty niz warunki zycia juz narodzonych dzieci. Pan tata zawalil tez, fakt.

 • japiota

  Oceniono 12 razy 8

  W sumie szczęście w nieszczęściu że nie wpadli na pomysł zakatowania chłopca.
  Żal ściska serce że dziecko ma takie życie wtedy kiedy najbardziej potrzebuje miłości rodziców i poczucia bezpieczeństwa.

 • dorry

  Oceniono 5 razy 5

  Czyli o ojcu dziecka nadal cisza, napiętnowana tylko matka i jej obecny partner.
  Ludzie, ogarnijcie się!
  Zawiodło przede wszystkim państwo na które wszyscy płacimy niemałe podatki, a jak widać na załączonym obrazku, g... z tego jest, oczywiscie oprócz premii dla ministrów i ośmiorniczek.

 • iremus

  Oceniono 5 razy 5

  Ogarnął ją żal jak babę, która chłopu w niedzielę ugotowała na obiad rosół z kury nioski.
  Czy w organach scigania przeprowadza się testy na inteligencję?
  Jeśli przez 20 lat była ociężała umysłowo i brała z tego tytułu pomoc państwa czy mogła nagle w Wielką Sobotę 2018 roku ozdrowiała? Czyżby dzieło JP2 na rocznicę swojej doczesnej śmierci?
  Ciekawe czy sąd przychyli się do opinii psychiatrycznej prokuratora i zastosuje areszt tymczasowy? A może wyśle ją na obserwację psychiatryczną żeby potwierdzić że sprawczyni nie symulowała przez 20 lat?

 • Matt X

  Oceniono 3 razy 3

  Zlepek komórek jest ważniejszy niż to co już się wykluje. Jak już się wykluje to niech se radzi. Tak powiedział ksiądz i to jest święte bo Polska jedyna katolicka i tylko kapitalizm. Ktoś jeszcze czegoś nie rozumie? Chętnie wytłumaczę.

 • lelontm2

  Oceniono 7 razy 3

  Pomijając brak serca, to na co liczyli, że ktos przygarnie dziecko i wychowa jak swoje nie informując służb? Że odpowiednie służby zajmą się dzieckiem nie pytając skąd pochodzi? Przecież to musiało się skończyć prokuratorem. Nie dość, że bez serca, to jeszcze idioci.

 • jur.jam

  Oceniono 2 razy 2

  Pozwolić kobietom nie rodzić dzieci które nie będą przez nich kochane . I po problemie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX