90-latka chciała sobie dorobić na święta, skończyło się mandatem. Ruszyła zaskakująca zbiórka

Radomska skarbówka ukarała mandatem 90-letnią inwalidkę, która, chcąc dorobić przed świętami do skromnej renty, handlowała własnoręcznie wykonanymi serwetkami. Oburzeni radomianie przeprowadzili zbiórkę pieniędzy. Zebrana suma zaskoczyła organizatorów.

90-letnia pani Marianna na jednym z targowisk w Radomiu sprzedaje własnoręcznie wykonane, zdobione serwetki. Jest inwalidką I grupy i dorabia w ten sposób do skromnej renty. Nie spodobało się to pracownikom radomskiego Urzędu Skarbowego, którzy 22 marca ukarali panią Mariannę 210 zł mandatu za "brak ewidencji sprzedaży w miejscu dokonywania sprzedaży".

Sprawa oburzyła Jarosława Kowalika, prezesa stowarzyszenia Radomski Samorząd Obywatelski.

"Czego to władza się nie dopuści, gdy potrzeba jej kasy"

"Inwalidka I grupy, lat 90, emerytura starcza ledwo na leki, na święta chciała dorobić sprzedając przy ul. Struga w Radomiu serwetki, które wieczorami szydełkiem dziergała. Urząd Skarbowy dopadł, ukarał mandatem i o zakupach na święta mogłaby już zapomnieć… Czego to władza się nie dopuści, gdy potrzeba jej kasy, czyli walka z przestępczością trwa" - napisał Kowalik na Facebooku.

Sprawa pani Marianny poruszyła wielu radomian, którzy postanowili pomóc 90-letniej inwalidce. Dwoje mieszkańców Radomia postanowiło zorganizować zbiórkę dla starszej kobiety.

Zbiórka dla 90-latki, która handlowała serwetkami

- Pomyśleliśmy z żoną, że pomożemy, założymy zbiórkę, a nuż zbierzemy tysiąc złotych i będzie pani miło - powiedział w dami24.pl Piotr Tarasiński, jeden z inicjatorów zbiórki. -Tysiąc złotych udało nam się osiągnąć bardzo szybko, bo jeden kolega, dość mocno poirytowany, szybko ją uzupełnił - dodał.

Z kolei Dominika Woźniak, która również organizowała zbiórkę, przyznaje, że zmotywowała ją wściekłość na tę sytuację. - Naprawdę się wściekłam, gdy zobaczyłam, że dojrzały człowiek, który wiele przeżył w swoim życiu, radzi sobie i zostaje za to ukarany.

Według lokalnej telewizji Dami, na święta dla pani Marianny udało się zebrać 4,4 tys. zł.

Rekord WOŚP! Znamy wyniki 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Więcej o:
Komentarze (267)
Radom. Skarbówka ukarała mandatem 90-letnią staruszkę
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 60 razy 54

  Bo się k*wa w takich sytuacjach skarbówko kochana przechodzi na drugą stronę ulicy.

 • aaggnniikk

  Oceniono 39 razy 37

  Uważajcie, bo jeżeli dacie kobiecie 4 tys. to skarbówka kaze jej płacic podatek od darowizny. te kulsony nie rusza mafii ale babcie handlujące pietruszka jak nakbardziej

 • benkenobik

  Oceniono 36 razy 34

  "Radomska skarbówka ukarała mandatem 90-letnią inwalidkę,..."
  Co za bydło bez serca pracuje w radomskiej skarbówce!
  Prawo jest prawem, ale jak kosiarka równa wszystkich mimo, że do niektórych powinny być wyjątki to trzeba mieć serce by taki wyjątek zrobić! Za staruszkę się wziąć to sqr...syny jesteście silni, a może tak za SKOKI się weźmiecie!

 • natenczas_wojski

  Oceniono 37 razy 33

  Radom i wszystko jasne!
  Gang karateków - Radom.
  Napaść 6 kulsonów na dom dziennikarki - Radom
  90-letnia staruszka doostaje mandat ...od US Radom!!
  Kuźnia talentów ten Radom. Miasto marzeń .....PiS

 • ochujek

  Oceniono 32 razy 28

  Radom to stan umysłu. Tam rządzi PiS. Muszą mieć forsę na premie i nagrody "za ciężką pracę". Ciekawe czy w USA też nie wolno handlować na ulicach? Uczniowie sprzedają tam lemoniadę bez papierków, ZUSów, USów, Sanepidów.

 • readme.txt

  Oceniono 25 razy 21

  To już trzeba byc skończonym huyem by babinke karać, a przestępcy i mordercy Iwony Wieczorak nadal wolno sobie biegają.

 • radix10

  Oceniono 25 razy 19

  Chory, totalitarny system karzący ludzi, którym chce się pracować...
  Przypomina się sprawa człowieka ukaranego w stanie wojennym za to, że z pobliskiego miasteczka przywoził na wieś bułki i sprzedawał je nieco drożej niż wynosiła oficjalna cena.
  Czy po 30 latach dużo się zmieniło?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX