Nawet 10 stopni na plusie, a oni chodzili po zamarzniętym jeziorze. Plaga "odważnych" pod Włodawą

W sobotę nastolatki, a w niedzielę dorośli mężczyźni chodzili po lodzie na jeziorze Białym. Działo się to w sobotę i niedzielę, gdy temperatury dochodziły nawet do 10 stopni C.

W miniony weekend włodawscy policjanci dwukrotnie interweniowali widząc osoby chodzące po lodzie na jeziorze Białym w Okunince (woj. lubelskie). W sobotę były to dwie 14-latki z Włodawy, w niedzielę osoby dorosłe. W obydwu przypadkach policjanci podjęli działania, które pozwoliły na uniknięcie nieszczęścia oraz przeprowadzili stosowne rozmowy na temat zagrożeń związanych z poruszaniem się po lodzie. 
 
Pamiętajmy o tym, że wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne zawsze stanowi ryzyko. Nigdy nie wiadomo jak gruba i wytrzymała jest wartswa lodu, ponieważ ulega to ciągłym zmianom.

Nieprzemyślane i lekkomyślne zachowanie może zakończyć się tragicznie. Kontrolujmy zwłaszcza, gdzie bawią się nasze dzieci. Uczulmy je na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zabawa na zamarzniętych rzekach, jeziorach czy stawach. Pamiętajmy, że w przypadku załamania się lodu przy niskich temperaturach nawet w kilka minut dochodzi do wychłodzenia organizmu, utraty przytomności i śmierci.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (19)
Włodawa. Chodzili po zamarzniętym jeziorze Białym
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 8 razy 8

  Jak ktoś już dzisiaj był uprzejmy napisać -"Wiosna Ciemnych Ludów".

 • krzywelustro

  Oceniono 7 razy 7

  Wczoraj przy moście w Zegrzu na lodzie swoje stołeczki poustawiała cała masa wędkarzy. Oczywiście, nikomu nie życzę śmierci, ale gdyby tak jeden z drugim się skąpali pod pękniętym lodem, to może taka zimna kąpiel uaktywniłaby im rozumy?

 • czeski_honza

  Oceniono 6 razy 6

  Ludzie są jednak idiotami!

 • Andrzej Lis

  Oceniono 5 razy 5

  Widac we Wlodawie zdecydowanie zachwiana jest statystyka osob odznaczjacych sie inteligencja do.ogolnej liczby mieszkancow.

 • a.k.traper

  Oceniono 8 razy 4

  Co roku tak chodzą a we Włodawie szczególnie, bo tam sprawdzają czy da radę chodzić po wodzie tak jak Bug, w Wyszkowie sprawdzali ale się nie udało.

 • shtalman

  Oceniono 4 razy 2

  Wielkie mi coś, Jezus chodził po całkowicie rozmrożonym jeziorze

 • dziadekjam

  Oceniono 4 razy 2

  Nasłuchali się o takim, który śmigał po wodzie, to i chodzenie po lodzie uznali za bezpieczne.:-)

 • sheyla

  Oceniono 1 raz 1

  W pobliżu mojego miejsca zamieszkania jest staw. Niedawno (przy plusowej temp. !!!)widziałam jak jakiś "mądry"tatuś chodził z dwójką malych dzieci (jedno miało ze 3 lata drugie z 5-6) po tym stawie. Doprawdy, nie wiem co trzeba miec w głowie, żeby tak ryzykować

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX