Idą, idą i końca nie widać. Te 55 sekund pokazuje tłumy na Czarnym Piątku [WIDEO]

Nawet 55 tys. osób brało udział w demonstracji, która przeszła ulicami Warszawy pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości. Uczestnicy wyrażali sprzeciw wobec prac nad projektem ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne.

Około godz. 16.30 ruszył spod Sejmu marsz pod hasłem "Czarny Piątek", organizowany m.in. przez Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Uczestniczki i uczestnicy wyrażali swój sprzeciw wobec prac nad obywatelskim projektem ustawy "Zatrzymaj aborcję", którego celem jest zaostrzenie prawa dotyczącego przerywania ciąży. RELACJA NA ŻYWO>>>

Protestujący przeszli przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości na ulicy Nowogrodzkiej. Moment przejścia między placem Starynkiewicza a placem Zawiszy zarejestrował Janusz Omyliński z Gazeta.pl. Nagranie zajęło prawie godzinę, przyspieszył je do 55 sekund.

Jak poinformował po południu rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk, w manifestacji wzięło udział 55 tys. osób.

ZOBACZ TAKŻE: O co chodzi w Czarnym Piątku? "Ustawa antyaborcyjna" i jej założenia>>>

Więcej o:
Komentarze (200)
Czarny Piątek. Timelapse. Tak wyglądał marsz w centrum Warszawy
Zaloguj się
 • window_licker

  Oceniono 61 razy 37

  TO JUŻ CZAS!!!
  1. Zerwać konkordat
  2. Zlikwidować etaty kapelanów
  3. Zlikwidować etaty katechetów
  4. Opodatkować kler i wprowadzić obowiązek posiadania kas fiskalnych
  5. Znacjonalizować majątek zagrabiony przez kler
  6. Wyprowadzić religię ze szkół
  7. Usunąć krzyże z urzędów i szkół
  8. Uroczystości państwowe organizować bez udziału kleru
  9. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach i ich biskupów za tuszowanie spraw
  10. Wstrzymać dofinansowanie "dzieł" Krk z kasy państwa

  Kościuszko który wieszał biskupów targowiczan- zdrajców Polski i konstytucji pisał- "Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom stanowionym przez naród"

  Chrześcijaństwo tak-sekta nie

 • jurek4491

  Oceniono 38 razy 22

  REŻYMOWA policja jutro poda że było jakieś 4- 5 tysięcy - kłamczuchy , kulsony .

 • lepiregenre

  Oceniono 28 razy 16

  Polacy pokonali czerwoną zbrodniczą zarazę, teraz czas na rozprawienie się z czarną ciemnotą. Duchowni oraz fanatycy religijni precz do świątyń! Tam może rozbierać na drobne, a nawet na kwanty plemniki męskie i żeńskie jaja rozrodcze. Możecie je sobie fotografować i filmować, a następnie przeżywać duchową ekstazę czy kolejne prawdy objawione. Precz!

 • krynolinka

  Oceniono 35 razy 15

  Prezerwatywa powoduje raka a tabletkę dzień po, trzeba kupić miesiąc wcześniej..No w zasadzie to nikt nie obiecywał, że lekko będzie.

 • polakadam

  Oceniono 26 razy 14

  No to kaczopłetwy ma pełno w gaciach. Ciekawe jaki unik teraz wymysli żeby nie zaostrzać prawa aborcyjnego i nie zadrzeć z kościołem? Będą odwlekać aż do końca kadencji? Nawet pisowski beton nie wypowiada się ostatnio na aborcyjne tematy. Ideologia to jedno a koryta stracić się nie chce.....

 • arkadiusz35sl

  Oceniono 19 razy 13

  a rezymowa policja wylapywala kobiety z racami a jak szly rasisty 11 listopada to sie ich bala i nie reagowali

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX