Biały Piątek - o co chodzi w tej akcji? Wierni modlili się w intencji matek

Biały Piątek - tym wydarzeniem przeciwnicy aborcji odpowiadają na Czarny Piątek, czyli masowy protest przeciwko ustawie antyaborcyjnej. W ramach Białego Piątku w całej Polsce o godz. 15. rozpoczęły się akcje modlitewne w intencji kobiet w ciąży. Biały Piątek był silnie propagowany również w mediach społecznościowych i przez media katolickie.

Biały Piątek na Facebooku widnieje jako wydarzenie organizowane przez grupę o nazwie "Kobieta nieziemskich obyczajów". Strona jest związana ze Stacją7, multimedialnym portalem religijnym. Uczestnicy Białego Piątku założyli tego dnia białe ubrania, przystąpili do modlitwy, a na sobotę planowany jest Biały Marsz.

Biały Piątek – jakie zainteresowanie?

Biały Piątek, chociaż nie był tak widoczny na ulicach jak protesty kobiet z Czarnego Piątku - cieszył sporą popularnością w internecie. W ciągu 24 godzin swój udział w wydarzeniu zadeklarowało 18 tys. osób. Powstała nawet specjalna nakładka na zdjęcie profilowe na Facebooku. Pierwsze zdanie w opisie całej akcji to: "Jesteś za życiem? Pokaż to!". 

Biały Piątek miał też swój hasztag na Twitterze. Ludzie umieszczali opatrzone nim wpisy, np. zdjęcia w białych ubraniach.

Biały Marsz w Poznaniu

Biały Piątek - modlitwy i poparcie dla ustawy antyaborcyjnej okazywane w mediach społecznościowych - to wstęp do ulicznego protestu. W sobotę o godz. 13 spod pomnika Armii Poznań na poznańskiej Cytadeli wyruszy Biały Marsz. 24 marca jest obchodzony Narodowy Dzień Życia. Jego cel?

Inicjatywa ma na celu promowanie wartości i postaw rodzinnych. Propaguje odpowiedzialność za założenie podstawowej komórki społecznej i zachęca do życia w rodzinach wielodzietnych

- opisuje związana z Polskim Radiem Informacyjna Agencja Radiowa.

Czarny Piątek na ulicach Warszawy. Tłumy na proteście w obronie praw kobiet >>>

"Dobro wyryte w DNA"

Biały piątek aktywnie popiera Stacja7. Redaktor naczelna portalu, Aneta Liberacka, za cel akcji stawia duchowe wsparcie przyszłych matek. I dodaje – „My, kobiety, mamy dobro wyryte w naszym DNA”.

Zobacz też: Tak kiedyś zwalczano ruchy kobiece. Specjalne pocztówki: "Chciałbym być znów singlem" >>>

Więcej o:
Komentarze (108)
Biały Piątek. "Tak" dla ustawy antyaborcyjnej
Zaloguj się
 • guramdam3

  Oceniono 46 razy 36

  Wszystko pięknie z tym białym marszem, ale plakat "Zatrzymaj Aborcję" przedstawia ZDROWE uśmiechnięte dziecko. Nie jest to więc głos w sprawie projektu zaostrzenia przepisów aborcyjnych! Czemu na tym plakacie nie ma zdjęcia uszkodzonego płodu?

 • matts06

  Oceniono 32 razy 24

  W niedzielę proponuję marsz fanów Harrego Pottera na Kościoły i rzucanie zaklęć, najlepiej takiego, który sprawi, że kościoły, księża i biskupi znikną z polskiej polityki i przestaną się mieszać do państwa.
  Jak będzie taka akcja, to mogę nawet przylecieć na miotle ;)

 • lepiregenre

  Oceniono 30 razy 22

  Modlitwy w imię ustawy, czyli prawa które przestaje być prawem, bo chce się stać doktryną i powszechnie obowiązującą prawdą objawioną. Z takiego niby świeckiego prawa mieliby potem korzystać wszyscy ludzie, m.in. tacy którzy z religią nigdy nie mieli nic wspólnego i nie chcą mieć wspólnego. Zatem oni absolutnie nie życzą sobie żadnych modłów w spawie ich prawa. Ustawa to nie prawo kościelne, a Polska to nie kościół. Czarna zaraza!

 • lodzermensz1

  Oceniono 30 razy 20

  Bardzo proszę, niech środowiska katolickie i wszelkie inne modlą się o życie, propagują unikanie aborcji czy konserwatywny model rodziny. Mają prawo.
  Ale jeśli narzucają swój światopogląd innym, na to zgody nie ma. Już teraz mamy prawo, które jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w Europie. Aborcja dopuszczalna jest jedynie w nielicznych przypadkach. Zaostrzenie tego prawa to przejaw jakiejś skrajnej dewiacji.

 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 19

  Popieraj biały piątek a potem zaparkuj przed marketem na wiesz jakim miejscu bo ci kurna spieszy.

 • Kasia M

  Oceniono 17 razy 17

  To są wszystkie maryje zawsze "dziewyce"

 • alfred_hugecock

  Oceniono 18 razy 16

  Zakończyć finansowanie katotalibów z budżetu państwa, nałożyć podatek kościelny na katolików, odebrać ulgi podatkowe dla kościoła, nałożyć na kościół podatek celowy na leczenie osób niepełnosprawnych, w tym dzieci.

 • bloody_roots

  Oceniono 18 razy 16

  Skoro nasze państwo jest tak w 90% katolickie, to gdzie jest problem?
  Przecież osoby wierzące nie skrzywdziłyby muchy, a tym bardziej niewinnego zlepka komórek.
  Polak katolik patriota nie powie fałszywego świadectwa, nie ukradnie i nie zabije....

 • ka2

  Oceniono 20 razy 14

  Pomodlą się, no naprawdę. A może coś pożytecznego, jakis wolontariat w hospicjach, realna pomoc przy chorych dzieciach, żeby te nieszczęsne matki odciążyć. Pomodlą się, kretynki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX