Policjanci znowu użyli paralizatora, tym razem podczas interwencji w Przecławiu. Mężczyzna zmarł

Do zdarzenia doszło w nocy w Przecławiu w Zachodniopomorskiem. Sprawę bada Biuro Nadzoru Wewnętrznego MSWiA.

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. 22 godz w Przecławiu (woj. zachodniopomorskie). Funkcjonariusze policji przeprowadzali interwencję wobec mężczyzny, który miał być pod wpływem alkoholu. Według informacji przesłanych przez MSWiA, mężczyzna zachowywał się agresywnie i naruszył nietykalność policjantów. 

"Policjanci podczas interwencji użyli środków przymusu bezpośredniego, w tym tasera. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie około godz. 4:40 następnego dnia zmarł" - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Na polecenie szefa MSWiA Biuro Nadzoru Wewnętrznego resortu przeprowadzi kontrolę. Sprawą oddzielnie zajmuje się Biuro Kontroli KGP. Zachodniopomorska policja nie udziela szczegółowych informacji nt. zdarzenia. Odsyła do komunikatu MSWiA.

Sprawa Igora Stachowiaka

W tym tygodniu Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zdecydowała, że wrocławscy policjanci, którzy znęcali się nad Igorem Stachowiakiem, nie będą oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci 23-latka. Do tragedii doszło 15 maja 2016 r. Zatrzymany przez policję na wrocławskim rynku Igor Stachowiak został przewieziony na komendę. Tam, kilkakrotnie rażony paralizatorem, zmarł.

Czytaj też: Policjanci od sprawy Igora Stachowiaka nie będą oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci

Nagranie z komisariatu Wrocław-Stare Miasto "Superwizjer" TVN wyemitował w maju 2017 r. Na pochodzącym z 2016 r. filmie z kamery umieszczonej na paralizatorze widać, jak 23-letni Igor Stachowiak wił się z bólu na podłodze policyjnej toalety. Do nagrania dotarł reporter Wojciech Bojanowski.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (186)
Zachodniopomorskie. Policjanci śmiertelnie razili paralizatorem
Zaloguj się
 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 49 razy 43

  Tak działali psy płaszczaka,tak działają psy joja złodzieja trampek.

 • andrew1507

  Oceniono 38 razy 32

  Zamiast polemiki z bełkotem przestraszonych heroldów "dojnej zmiany" proponuje:
  Krótki plan wyborczy.
  1.Karczujemy PiS w każdych wyborach do dna, aby zdobyć większość konstytucyjną.
  2.Natychmiast po wyborach przeprowadzamy de-pisyzacje włącznie z delegalizacja PiS, ONR MW, rozgłośni i telewizji agenturalnych (Radio Maryja, Telewizja Trwam, PR, TVPiS)
  3. Powołujemy natychmiast tymczasową konstytuantę, aby zapobiec jakimkolwiek próbom obalenia ustroju demokratycznego państwa prawa.
  4. Powodujemy pilny rozdział państwa i KK z wyprowadzeniem religii ze szkol i wypowiedzeniem konkordatu z Watykanem
  5. Nowa Konstytucja z referendum
  6. Wprowadzenie Euro z referendum

 • jxl82

  Oceniono 30 razy 24

  Oczywiście jedynymi świadkami zdarzenia byli sami "policjanci"? Zupełnie jak w przypadku wypadku Szydło.

 • elemir

  Oceniono 25 razy 21

  Pominąwszy jawne nadużycia, nawet przy zastosowaniu zgodnym z przeznaczeniem, tasery zabijają. Nie tak sprawnie jak pistolety, ale już kilkaset osób rozstało się z tym światem po ich użyciu.

 • ojciecborowik1

  Oceniono 24 razy 20

  Taser zabija? Nie - Zabija tępy milicjant,policji już dawno nie ma co mądrzejsi pouciekali na emerytury,teraz z konieczności jest zaciąg na tępe łby,które za premię i dyplom na rozkaz zabiją...

 • Krystian

  Oceniono 21 razy 19

  Naruszał nietykalność policjantów, bo w to uwierze sami prowokują, albo jak nie gazem po oczach to paralizatorem. Sam byłem świadkiem zdarzenia kolegi i mówili że chcieli wypróbować, przy tym naśmiewając się z ucha do ucha.... Szkoda gadac..

 • js08836

  Oceniono 20 razy 18

  Paralizatory powinny wpierw być testowane na policjantach, a najlepiej na komendancie posterunku. To przecież on zrobił zamówienia na te śmiertelne paralizatory. Jak komendant ocknie się po 10 sek. ,to paralizatory można wprowadzić do wyposażenia policjanta. Jeśli komendant trafi do piachu, to należy zakupić inne i testy powtórzyć na nowym komendancie. I tak do skutku.

 • tag1

  Oceniono 17 razy 17

  A Zieliński ksywa konfetti nadal jest na stanowisku i komendanci wojewódzcy też!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX