Agentka ABW zdekonspirowana na komisji ds. Amber Gold? Posłowie skierowali wniosek do prokuratury

Komisja ds. Amber Gold przesłuchiwała dzisiaj funkcjonariuszki ABW. Pojawił się jednak spory problem - doszło do ujawnienia naturalnego głosu świadka. Posłowie opozycji złożyli w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Witold Zembaczyński, wiceszef Nowoczesnej i członek komisji ds. Amber Gold wnosi, by ABW wyjaśniła sytuację, która miała miejsce na obradach komisji. Poseł domaga się odpowiedzi na pytanie, czy doszło do popełnienia przestępstwa ujawnienia chronionego wizerunku agentki i przypomina, że za organizację prac komisji odpowiada jej prezydium.

Posła Nowoczesnej oburzył fakt, że na samym początku posiedzenia komisji śledczej z powodu problemów technicznych nie udało się zniekształcić głosu przesłuchiwanej agentki ABW. Zembaczyński nazwał to "straszliwym niedopatrzeniem".

Czytaj też: Jest wniosek do ABW po dekonspiracji świadka. Pełnomocnik: Głos był słyszalny

 

Jest wniosek do prokuratury

Zembaczyński oraz Krzysztof Brejza z PO w związku z przesłuchaniem zawiadomili już prokuraturę.

"Na skutek wadliwego działania środków technicznych, które miały zapewnić niejawność danych identyfikacji świadka, doszło do ujawnienia głosu osoby przesłuchiwanej. Głos ten bowiem nie był modulowany (zniekształcany), był naturalnym głosem świadka". Ujawnienie wbrew przepisom informacji tego typu grozi karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wina ABW?

Tymczasem przewodnicząca komisji, posłanka Małgorzata Wasserman stwierdziła, że za tego typu kwestie techniczne odpowiada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wysłaliśmy do biura prasowego ABW pytanie w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.

Więcej o:
Komentarze (38)
Komisja ds. Amber Gold. Ujawniono głos agentki ABW
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 26 razy 22

  co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze???
  przecież wszyscy w Polsce wiedza że ta komisja została powołana jedynie po to żeby udupić Tuska młodego i starego... a od kiedy się okazało ze młody Tusk był raczej ofiara Amber Gold a przy machlojkach brali udział ludzie powiązani z PiS-em... no śledztwo jakoś kuleje

 • chi-neng

  Oceniono 24 razy 18

  Uznanie dla carycy Wassermanowej:)

 • def11

  Oceniono 19 razy 15

  Z pisowskiej komisji do pisowskiej prokuratury ? Przecież to grozi opublikowaniem wizerunku i całkowitą dekonspiracją :)

 • kocurxtr

  Oceniono 15 razy 13

  się PiSoskie trolle rozjazgotały :)

  widać boli Nowogrodzką KOLEJNE kretyństwo pisuarów...

 • kocurxtr

  Oceniono 15 razy 11

  za co się PiS nie zabierze - to koncertowo SPIER.DOLI

  czy tam są sami debile ?

 • Oceniono 9 razy 9

  brak profesjonalizmu przewodniczącej komisji i jej świty doprowadzą do tragedii . Takiego dziadostwa świat nie widział, ale suweren zadowolony - dokładają Tuskowi

 • plastikpiokio

  Oceniono 9 razy 9

  to wszystko w kupie trzymał mistrz intelektu niejaki perukarz teatralny ale jak awansował to komisja zaczęła się sypac może dlatego że ta niby dama niby prawniczka za dużo się moczy w tej wasserwannie .

 • sverir

  Oceniono 6 razy 6

  ABW wciąż w formie. Najpierw nagrywali na zlecenie, a teraz robią wszystko, żeby nikt ich nie sypnął.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX