Dziennikarz RMF FM wraca do pracy. Wcześniej pisał o "wojnie z Żydami"

Po półtoramiesięcznym zawieszeniu do pracy wraca Bogdan Zalewski, będzie prowadził "Fakty" w RMF FM - informuje "Press". Dziennikarz w lutym zamieścił na Facebooku wpis o tym, że "Jesteśmy na wojnie z Żydami", co spotkało się z reakcją stacji.

Dziennikarz RMF FM Bogdan Zalewski zamieścił w lutym wpis, w którym przedstawił kilka swoich tez dotyczących Żydów i ich relacji z Polakami. Pojawił się on na Facebooku, w momencie, gdy relacje z Izraelem, w związku z ustawą o IPN, były niezwykle napięte. Pisał m.in. o "wojnie z Żydami", "żydowskiej mocy i przemocy", które wciąż są "przepotężne".

Na wpis zareagowała stacja, która zawiesiła go "do wyjaśnienia sprawy". "Stoimy na stanowisku ze wszelkie treści publikowane na prywatnych stronach dziennikarzy są wyłącznie ich opiniami. Oznacza to że nie zawsze są zbieżne ze stanowiskiem Redakcji radia RMF FM, od zawsze podkreślającej swoją bezstronność i obiektywizm. Jednocześnie zapewniamy, ze podobne opinie nigdy nie pojawiły się i nie pojawią na antenie" - podano w komunikacie stacji.

Oświadczenie Zalewskiego

W niedzielę 18 marca Zalewski zamieścił oświadczenie:

Po refleksji doszedłem do wniosku, że emocjonalne zaangażowanie w komentowanie bieżących wydarzeń kosztuje mnie zbyt wiele. Niestety przez niektórych mogłem być zrozumiany niezgodnie z moimi intencjami. W związku z tym postanowiłem zakończyć swoją obecność w dotychczasowej formie w przestrzeni internetu.
Szanowni Czytelnicy! Serdecznie dziękuję za uwagę, jaką poświęciliście moim tekstom. Wasze opinie i komentarze były dla mnie zawsze niezwykle cenne. Jeszcze raz przepraszam wszystkich, których mogłem urazić swoimi felietonami.

Według informacji "Press" Zalewski wrócił do prowadzenia "Faktów" RMF FM. Jednocześnie RMF FM przekazało, że wszyscy pracownicy stacji zostali poinformowani o "bezwzględnej konieczności stosowania się w swoich wypowiedziach tak prywatnych jak i służbowych do obowiązujących w Polsce przepisów prawa".

Więcej o:
Komentarze (82)
Bogdan Zalewski wraca do pracy w RMF FM po zawieszeniu
Zaloguj się
 • xouveyer11

  Oceniono 21 razy 5

  I niech mi ktoś powie, że Polacy nie wyssali antysemityzmu z mlekiem matki... Co tam tzw. "ciapaci", Prawdziwy Polak dopiero nienawidząc Żyda osiąga orgazm...

 • faustxyz

  Oceniono 21 razy 5

  Takie podłoty są obecnie na topie, tak że wiadomo było że powróci. Aż dziw, że nie podkupiła go TVPiS, pasowałby do dyrektora magazyniera Bogdana, tych od faków, tego zaszczanego, zarzyganego Sitka oraz tuzów typu Rachuj i Klarenbach.

 • calmy

  Oceniono 6 razy 2

  >>>Na wpis zareagowała stacja, która zawiesiła go "do wyjaśnienia sprawy".<<<<

  Wyjaśniło się, że jest ograniczonym intelektualnie i emocjonalnie antysemitą i wrócił sobie do pracy. Bo przecież sprawa już jest wyjaśniona.

 • tajemniczy_don_pedro

  Oceniono 8 razy 2

  Ktoś Kalemu kraść krowy - zły uczynek (gdy Bogdan Zalewski wraca do pracy).
  Kali kraść komuś krowy - dobry uczynek (gdy, na przykład, Sanhedryn na wydziale historii uniwersytetu Stanforda uwala nominacją profesorską Normana Daviesa, za "niedostateczną wrażliwość wobec Żydów").

 • obecny.tutaj

  Oceniono 8 razy 2

  Przez tysiąc lat nienawidzili Żyda, teraz świat będzie nienawidził Polaków tylko za to że są Polakami. Taka karma

 • realistas

  Oceniono 12 razy 2

  Karać wszystkich za mówienie źle o Polakach, a w szczególności, że to pijacy, brudasy i nieroby. Szczególnie mocno karać za mówienie źle o Polakach-katolikach, w szczególności, że to tchórze, bandyci, ksenofoby i faszyści.

 • fakiba

  Oceniono 18 razy 2

  A co pokój ogłosili , pisi nierząd bardzo by chciał ale wała

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX