Pijany lekarz w szpitalu w Białymstoku. Miał prawie 1,6 promila

Policja zatrzymała lekarza w jednym z białostockich szpitali. 39-latek miał prawie 1,6 promila alkoholu, nie wiadomo jednak, czy w tym stanie miał kontakt z pacjentami - informuje TVN24.

Jak przekazał w rozmowie z TVN24 rzecznik prasowy KWP w Białymstoku, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie przed godziną 12 w sobotę ws. pijanego lekarza w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce stwierdzili, że 39-letni mężczyzna jest pod wpływem alkoholu i ma prawie 1,6 promila.

Lekarz opuścił szpital w obecności policjantów. Funkcjonariusze ustalają teraz, czy 39-latek był wówczas na dyżurze i zajmował się pacjentami. Jeśli to się potwierdzi, do sądu trafi wniosek ws. wykroczenia.

W tym wypadku może to dotyczyć art. 70. § 2 kodeksu wykroczeń, czyli "kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe".

Pijany kierowca bmw jechał tak szybko, że nie zauważył nawet policji. Dogonili go, dalej nie pojedzie

Więcej o:
Komentarze (76)
Pijany lekarz w USP w Białymstoku. Policja bada sprawę
Zaloguj się
 • hubba-hubba

  Oceniono 26 razy 10

  To teraz należy wywalić z roboty wszystkich lekarzy, którzy ukończyli studia przed 1990 rokiem, i zabrać im emerytury. Nie będzie komunistyczna kasta decydować o czyimś życiu lub śmierci!

 • yosemitesam

  Oceniono 19 razy 7

  Oczekuję ze strony "władzy ludowej" odważnej deklaracji, że trzeba tę nadzwyczajną kastę zwolnić w trybie natychmiastowym a od poniedziałku wszyscy lekarze będą powoływani przez Komitet Centralny PiS.

 • mjunhy

  Oceniono 15 razy 5

  nie udawajmy że już teraz w miejscach pracy się nie popija alkoholu !
  nawet policja pije alkohol w godzinach pracy a wiem bo mam w rodzinie takiego że byle się napić i byle do wcześniejszej emeryturki a który policjant policjanta sprawdzi a komendant o tym wie i udaje greka bo jest nie lepszy.

 • kingstonny

  Oceniono 3 razy 3

  A czy nazwisko ochlapuska bedzie kedys podane??? NEVER, NEVER, NEVER. Wszak to jest Polska gdzie dane personalne wszelkiego rodzaju przestepcow sa objete klauzula "scisle tajne".
  Pokaz mnie demokratyczny kraj o podobnym prawie.

 • siwywaldi

  Oceniono 15 razy 3

  Ponieważ brakuje lekarzy specjalistów, to każdy z nich, chce czy nie, to MUSI pracować na kilku etatach, bo inaczej kolejki były by jeszcze dłuższe.
  Więc KIEDY ma się napić, jak wiecznie tylko z dyżuru na dyżur? :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX