Prezydent był zachwycony małą Zuzią. Dziewczynka jest już szesnastym dzieckiem w rodzinie

Mała Zuzia nie będzie pamiętała swoich chrzcin, ale za kilka lat będzie mogła się pochwalić zdjęciami ze swojej uroczystości. Gościli na niej bowiem prezydent Andrzej Duda i wicepremier Beata Szydło, a mszę odprawił kardynał Stanisław Dziwisz.

Kardynał Stanisław Dziwisz ochrzcił w Przeciszowie w Małopolsce Zuzannę Marię, szesnaste dziecko w rodzinie Nelców. W uroczystościach uczestniczył prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier Beata Szydło. W homilii kardynał Dziwisz podkreślał, że obecność głowy państwa w tak ważnym dniu dla rodziny Nelców, w której wychowuje się szesnaścioro dzieci, jest "wymownym gestem, który można odczytać jako znak troski o rodzinę".

- Szczególne okoliczności dzisiejszego chrztu stanowią zachętę do refleksji nad naszą wspólną odpowiedzialnością za los i dobro polskich rodzin - powiedział. Jak ocenił, wiele już uczyniono w ostatnim czasie z myślą o rodzinach. "Prawdziwym błogosławieństwem" nazwał program Rodzina 500 plus, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych i dla wszystkich rodzin wychowujących dzieci i borykających się z codziennymi trudnościami. Duchowny przypomniał, że społeczeństwo przyjęło ten program z wielkim uznaniem. 

Według Dziwisza, program Rodzina 500 plus to konkretny wyraz solidarności całego społeczeństwa, dla którego dzieci są i powinny być największym skarbem i nadzieją. - Powinniśmy wspierać wysiłki odpowiedzialnych za dobro wspólne narodu i państwa, mające na celu dobro rodziny, edukację dzieci i młodzieży, troskę o chorych, niepełnosprawnych i osoby w podeszłym wieku - zachęcał krakowski metropolita senior i podkreślił, że jest to ,,najlepsza inwestycja", bo jest to inwestycja w człowieka.

Państwo Grażyna i Sławomir Nelec z Przeciszowa są rodzicami szesnaściorga dzieci. W ubiegłym roku rodzina Nelców spotkała się z Parą Prezydencką z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Wizyta była realizacją zaproszenia do Pałacu Prezydenckiego, jakie rodzina otrzymała od prezydenta podczas obchodów Jasnogórskich Dożynek w 2016 roku.

Jesteś członkiem rodziny wielodzietnej? Napisz nam, jak wygląda życie Twoje i Twoich bliskich - z jakimi wyzwaniami się mierzycie i co Was cieszy. Swój list wyślij na adres listydoredakcji@gazeta.pl

Uważaj na to, co twoje dziecko robi na dywanie. Ten robot pokazał, jakie są zagrożenia

Więcej o:
Komentarze (581)
Andrzej Duda. Prezydent na chrzcinach małej Zuzi
Zaloguj się
 • ubrana_prawda

  Oceniono 93 razy 71

  Czy to jakaś królicza rodzina ? Taka dzietność była na porządku dziennym 350 lat temu. J.S.Bach spłodził chyba też 16-oro potomków płci obojga. Ale w tamtych czasach śmiertelność był ogromna, więc na wszelki wypadek płodzono dzieci ile wlazło. Dzisiaj to czyste szaleństwo, jak widać, akceptowane i pobłogosławione przez formalnych i nieformalnych wodzów narodu. Ciekawe ile pan Dziwisz przeznaczy pieniążków ze swojej przepastnej sakwy na te dziateczki ? Bo samo błogosławienie to za mało.

 • Jarek Ławski

  Oceniono 81 razy 65

  Nie mam nic przeciwko gdy wybór o posiadaniu takiej ilości dzieci jest realizowany w ramach własnych możliwości finansowych. Tylko dlaczego mam się dorzucać do tego, że ktoś nie wie co to antykoncepcja?

 • kunwyscigowy

  Oceniono 92 razy 64

  Rodzicom małej Zuzi należy kupić w prezencie bilet (najlepiej w jedna stronę) do Bangladeszu i niech zobaczą jak bosko żyje się w przeludnionym kraju.

 • szaja25

  Oceniono 67 razy 61

  Wiedza o antykoncepcji niektóre regiony kraju ominęła szerokim łukiem.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 76 razy 60

  I co w tym dziwnego? Prezydent lubi dzieci. A najbardziej takie nastoletnie, bo wtedy w necie ma z kim pogadać. Ach te foczki, ruchadełka!

 • mysz17200

  Oceniono 64 razy 48

  Promocja patologii i pasożytnictwa, bo kto jest w stanie utrzymać i zapanować nad takim stadem. Dzieci zamiast mieć dzieciństwo wychowują rodzeństwo, a wszyscy żyją na koszt państwa, a właściwie na nasz koszt

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX