Zawieje, intensywne opady śniegu, na drogach katastrofa. Mocne uderzenie zimy w całej Polsce

Sprawdzają się przewidywania - w piątek zima mocno uderzyła na południu kraju. W sobotę raczej nie będzie lepiej. Kierowcy, uważajcie!

W 100 proc. sprawdziły się prognozy z ostatnich dni. Zima ponownie nawiedziła Polskę. Uderzenie jest mocne.

Czytaj też:  W weekend powrót Arktyki. Już dziś śnieżne zamiecie i mróz. Wydano ostrzeżenia

Pogoda. IMGW ostrzega: najgorzej w woj. lubelskim

IMGW wydało ostrzeżenia dla 11 województw. W miarę spokojnie jest tylko w północnych rejonach Polski. Najpoważniej sytuacja wygląda w Lubelskiem, alert dotyczący tego województwa ma 2 stopień zagrożenia. Oznacza to, że intensywne opady śniegu połączone z silnym wiatrem mogą stanowić zagrożenie dla życia mieszkańców. Ostrzeżenie dla woj. lubelskiego obowiązuje do soboty rano. Jak informują lokalne media, w regionie dochodzi do licznych wypadków.

Jak mówi w rozmowie z Gazeta.pl pani Magda, która samochodem wraca dzisiaj z Warszawy do rodzinnego Lublina, warunki na drodze są katastrofalne. - Wyjechałam tuż po godz. 14, niemal całą trasę poruszam się z prędkością 30 km/h - mówi i jak dodaje, mimo 6 godzin podróży jeszcze nie dotarła do Lublina.

Według IMGW przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść tutaj aż 25 cm. Podobnie intensywne opady mogą wystąpić na Podkarpaciu. Nieco spokojniej jest w województwie mazowieckim, ale i tutaj zima daje się we znaki.

Niebezpieczeństwo na drogach

Na drogach niespokojnie jest właściwie w całej Polsce. Jak podaje RMF FM, w związku z wypadkiem autobusu, ciężarówki i samochodu zginęła jedna osoba. DK nr 48 w Spale (woj. łódzkie) jest zablokowana. Z dużymi utrudnieniami kierowcy mogą zetknąć się również na S8 w Szklanej Hucie. Do wypadku doszło też na A4 w Dębicy.

Zamiecie na południu, mróz na północy

Polska, jeśli chodzi o pogodę, podzielona jest na dwie części. Na południu dominują zamiecie śnieżne, z kolei na północy nie wieje i nie pada tak mocno, ale jest za to chłodniej. W nocy najzimniej będzie w Suwałkach, gdzie termometry mają wskazać -11 st. Celsjusza. - 7 st. wyniesie z kolei temperatura w Bydgoszczy, Białymstoku, Poznaniu czy Toruniu. 

Przed trudnymi warunkami pogodowymi w weekend ostrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Pogoda w sobotę

Pogoda w nocy z piątku na sobotę to ciągłe opady śniegu. Nad Polskę nadciągnie zimne powietrze znad Syberii. Synoptycy przewidują, że w województwie małopolskim i podkarpackim pojawi się deszcz ze śniegiem.Pokrywa śnieżna może zwiększyć się do nawet 13 centymetrów. Zachodnią Polskę obejmie małe zachmurzenie, w pozostałej części kraju będzie ono całkowite. Odczujemy silny wiatr, który w miejscach opadów będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Czy życie jest zbyt krótkie na 'bezpieczne usuwanie sprzętu'?

Więcej o:
Komentarze (22)
Pogoda. Prognoza pogody na weekend. Polskę zasypał śnieg
Zaloguj się
 • signum_t

  Oceniono 7 razy 3

  Jak w 1979, gdy upadał Gierek. Jest nadzieja!

 • gorzanna

  Oceniono 4 razy 2

  I w niedzielę, podobnie jak tydzień temu, 40% zakupowiczów spędzi czas na spacerze z rodziną.

 • ragefox

  Oceniono 13 razy 1

  +++
  Uciekajmy do domu ! Globalne ocieplenie atakuje !!!

 • lray

  Oceniono 2 razy 0

  w Olsztynie od rana piękne słońce, teraz ok -1 i bezchmurne niebo, "Mocne uderzenie zimy w całej Polsce " tj. rzetelne prognozy pogody ...

 • ochujek

  Oceniono 2 razy 0

  Muszą znowu nową ustawę pogodową uchwalić. Adrian podpisze na nartach.

 • ochujek

  Oceniono 2 razy 0

  Wina Tuska czy Żydów? Bo Putina na pewno.

 • komator66

  Oceniono 6 razy 0

  O kurczę, ale u nas napadało...Jutro idę z kotem na spacer lepić prezesa.

 • masakramasakra

  Oceniono 2 razy 0

  w Oświęcimiu to jakiś żart a nie zima. minus 4 (bardziej zimnem wieje od mojej starej) a śniegu mam więcej w zamrażarce. coś tam pada ale to nic. a tyle trąbili widocznie sezon ogórkowy nadszedł w tym roku w marcu i nie było lepszych tematów. Jutro rano tj w sobotę jadę do Zakopanego to zobaczymy co tam słychać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX