Policja ujawniła nagrania z zatrzymania podejrzanych ws. zabójstwa Jaroszewiczów

Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty zabójstwa byłego premiera PRL Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji. Policja opublikowała nagrania z zatrzymań i doprowadzenia podejrzanych do prokuratury.

Dariusz S., Marcin B. i Robert S. usłyszeli zarzuty zabójstwa byłego premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji Solskiej-Jaroszewicz. Dwaj podejrzani przyznali się do winy.

ZOBACZ TAKŻE: To Sekielski znalazł odciski palców ws. Jaroszewiczów. ''Minister nie przywiązuje wagi do detali''>>>

Jak podaje policja, mężczyźni to członkowie tzw. gangu karateków, który w latach 1993-1995 dokonał w Polsce kilkudziesięciu brutalnych napadów. Gang był powiązany z mafią pruszkowską. Nazwa pochodziła od sekcji karate AZS, działającej przy dawnej Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu.

"Podejrzany Dariusz S. został doprowadzony do prokuratury z aresztu śledczego, w którym przebywa w związku z innym postępowaniem, a Robert S. – z zakładu karnego, gdzie również przebywał w związku z inną sprawą. Trzeci podejrzany, Marcin B. został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji na polecenie prokuratora w miniony poniedziałek" - czytamy w komunikacie Komendy Głównej Policji.

Prokuratura wystąpiła do sądu o areszt tymczasowych dla dwóch podejrzanych. Trzeci już przebywa w areszcie.

Zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów

Do tragedii doszło w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 r. w domu w Aninie w Warszawie. Włamywacze dostali się na teren posiadłości. Napastnicy torturowali byłego premiera, a następnie udusili. Żona Piotra Jaroszewicza, Alicja Solska, została związana w łazience i zabita strzałem w tył głowy. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

ZOBACZ TAKŻE: ''Czerwony Książę'', rajdowiec, syn premiera. Andrzej Jaroszewicz mówi o sobie. A pyta go własna żona>>>

Mieszkanie nie zostało splądrowane, włamywacze nie zabrali wielu cennych przedmiotów znajdujących się w domu. Gabinet Piotra Jaroszewicza był przeszukany, co mogło wskazywać na fakt, że zostały ukradzione dokumenty lub notatki byłego premiera.

W 1994 r. rozpoczął się proces, a na ławie oskarżenia zasiadło czterech mężczyzn. W 2000 r. zostali uniewinnieni prawomocnym wyrokiem.

W ubiegłym roku dziennikarz Tomasz Sekielski podczas prac nad filmem dokumentalnym o morderstwie Piotra Jaroszewicza i jego żony odnalazł odciski palców z miejsca zbrodni. Prokuratura na nowo wszczęła śledztwo w tej sprawie. Wcześniej dowody te zaginęły, co stwierdziło policyjne Archiwum X.

Więcej o:
Komentarze (62)
Zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów. Policja ujawniła nagrania z zatrzymania
Zaloguj się
 • wojciech janik

  Oceniono 26 razy 22

  Tak patrzę i oczy przecieram. Gościa podejrzanego o morderstwo skuli z przodu. A Frasyniuka z tyłu. Ten Frasyniuk to musi mieć nagrabione, co?

 • kemor234

  Oceniono 22 razy 16

  Jakby Sekielski był z PIS, to film pełnometrażowy by nakręcili ...

 • Modin Modin

  Oceniono 17 razy 13

  Nie da się ich podciągnąć pod kategorię żołnierzy wyklętych?
  Wszak Jaroszewicz komunistą był.

 • jxl82

  Oceniono 18 razy 12

  Teczka Balbiny rozpłynęła się jak hel we mgle smoleńskiej.

 • jurek4491

  Oceniono 15 razy 11

  Brawo SEKIELSKI , to no przekazał dowody i odciski palców a Ziobro ogłasza tryumf .

 • lepiregenre

  Oceniono 10 razy 10

  Nie to żebym był złośliwy, ale w naszym kraju jest mnóstwo głębokich szybów zamkniętych kopalni, gdzie śmiało można zorganizować dożywotnie cele karne. Osoby skazane na dożywotnie pozbawienie wolności byłyby bliżej ciemnej wieczności. Humanitarnie i z dala od społeczeństwa. Ewentualna próba ucieczki poprzez podkop mija się z celem.

 • sarna291

  Oceniono 9 razy 7

  na gwałt trzeba było przykryc haniebne wypowiedzi andrzeja dudy, i padło na tą nośną sprawę z Jaroszewiczami. Ale tych słów AD i innych wariatów pisu nie przykryjecie niczym

 • tumaxer

  Oceniono 11 razy 7

  To jest bardziej naciągane niż rajstopy Kornhauser-Dudy.

 • spyderman2

  Oceniono 9 razy 7

  pisowska milicja ma w końcu jakieś sukcesy, co prawda dowodów dostarczył siekielski związany kiedyś z tvn a zero w sprawie nie chciał ruszyć palcem. w tvpis będzie wydarzenie, wielki sukces sukces milicji, wcześniejsze to pałowanie staruszek z białymi kwiatkami i wczorajsze "wejście" pisowskich antyterorystów do niewinnych ludzi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX