Zatrzymania podejrzanych o morderstwo Jaroszewiczów. Zwrot w sprawie zbrodni sprzed 26 lat

Zagadka zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów już wkrótce może zostać rozwikłana. Jak podaje TVP Info, Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało podejrzanych.

Jak informuje TVP Info, krakowskie CBŚP zatrzymało podejrzanych o zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów. Były premier Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej Piotr Jaroszewicz i jego żona Alicja zostali zamordowani 1 września 1992 roku w warszawskim Aninie.

Jak ustalili dziennikarze telewizji publicznej, dwaj zatrzymani mężczyźni są powiązani z tak zwanym gangiem karateków. Trzeci podejrzany jest osadzony w krakowskim areszcie śledczym w związku z inną sprawą.

ZOBACZ TAKŻE: ''Czerwony Książę'', rajdowiec, syn premiera. Andrzej Jaroszewicz mówi o sobie. A pyta go własna żona>>>

Gang w latach 90. dokonał kilkudziesięciu napadów na wille w całej Polsce, m.in. w Kazimierzu Dolnym, Trójmieście i Łomiankach. Członkowie grupy należeli do sekcji karate AZS przy dawnej Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu.

Zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów

Do zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów doszło w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 r. w domu w Aninie w Warszawie. Włamywacze dostali się na teren posiadłości. Napastnicy torturowali byłego premiera, a następnie udusili. Żona Piotra Jaroszewicza, Alicja Solska, została związana w łazience i zabita strzałem w tył głowy.

Mieszkanie nie zostało splądrowane, włamywacze nie zabrali wielu cennych przedmiotów znajdujących się w domu. Gabinet Piotra Jaroszewicza był przeszukany, co mogło wskazywać na fakt, że zostały ukradzione dokumenty lub notatki byłego premiera.

W 1994 r. rozpoczął się proces, a na ławie oskarżenia zasiadło czterech mężczyzn. W 2000 r. zostali uniewinnieni prawomocnym wyrokiem.

W ubiegłym roku dziennikarz Tomasz Sekielski podczas prac nad filmem dokumentalnym o morderstwie Piotra Jaroszewicza i jego żony odnalazł odciski palców z miejsca zbrodni. Prokuratura na nowo wszczęła śledztwo w tej sprawie. Wcześniej dowody te zaginęły, co stwierdziło policyjne Archiwum X.

Więcej o:
Komentarze (161)
Zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów. CBŚP zatrzymało podejrzanych
Zaloguj się
 • dyskootantka

  Oceniono 65 razy 47

  "Wstaliśmy z kolan" i mamy tak sprawne organa ścigania, że wykryli sprawcom dzięki temu, co znalazł im dziennikarz TVN, które chcieli "znacjonalizować". Po nacjonalizacji poziom dziennikarstwa TVN osiągnąłby zapewne wyżyny kur(ew)szczyzny TVPiS.
  CBŚ dostało dowody na tacy, ale sukces!

 • czechy11

  Oceniono 61 razy 39

  PiSowdki trolu @jan700 skoro tak długo czekaliście na sprawny wymiar sprawiedliwości to dlaczego chcecie zlikwidować TVN który to właśnie rękami Sekielskiego rozwiązał te zagadkę?😂😂😂

 • leser.1

  Oceniono 20 razy 20

  "Listki" z odciskami palców cały czas były w depozycie sądowym. W pudle z rzeczami ofiar. Depozyt z sądu odebrał przyrodni brat Andrzeja Jaroszewicza i przez lata nie zajrzał do środka. Sekielskiemu jakoś udało się to pudło otworzyć i na nowo odkryć dowody.

 • yosemitesam

  Oceniono 21 razy 19

  Naczelnik i jego partia potrzebują spektakularnych sukcesów, optymalnie byłoby "znaleźć" na miejscu zbrodni odciski palców Kijowskiego albo Owsiaka, ale z braku laku dobrzy i studenci - w końcu łże-yntelygencja to też wróg klasowy.

 • MACIEKR76

  Oceniono 23 razy 17

  Jaroszewicz jeszcze pośmiertnie niezdegradowany? Przecież Polski nie było, to premierem nie mógł być. A obecny premier nawet podstawówki nie ma, bo co wykształcenie w PRL - fuj!

 • marquiz

  Oceniono 16 razy 14

  No nareszcie.
  Jak się wszystko wyjasni, to PiS będzie mógł odebrać Jaroszewiczowi tytuł premiera.

 • nabil1

  Oceniono 17 razy 13

  Jaroszewicz był generałem LWP... w latach stalinowskich. Czyli powinien podpadać pośmiertnie pod ustawę degradacyjną. Ci co go zabili, to byli tacy żołnierze wyklęci... powinni więc być patronami brygad WOT. PIS musi być konsekwentny... żadnej litości dla komuchów, chwała bohaterom karatekom...

 • artur-borubar

  Oceniono 15 razy 13

  Rozumiem, że w Wolsce krawężniki nie są potrzebne skoro ich prace wykonują dziennikarze?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX