Rozpoznajesz ich? Volkswagenem staranowali drzwi marketu i wynieśli sejf z kantoru

Policja szuka mężczyzn, którzy samochodem staranowali drzwi do marketu, a następnie, po włamaniu się do kantoru, ukradli sejf z pieniędzmi. Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają informację mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców, proszone są o kontakt z policją w Katowicach.

Do włamania doszło dzisiaj tuż przed 3.00 przy ulicy Radockiego w Katowicach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, sprawcy wjechali do marketu, taranując drzwi samochodem. Następnie, po sforsowaniu drzwi, dostali się do kantoru mieszczącego się w tym markecie. Skradli z niego sejf z pieniędzmi. Złodzieje porzucili volkswagena, którego użyli do staranowania drzwi, a następnie uciekli innym autem.

Przez kilka godzin na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która  przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia. Zostały zabezpieczone ślady kryminalistyczne. Obecnie policjanci ustalają i przesłuchują również świadków oraz przeglądają zapisy monitoringu, który zarejestrował całe zdarzenie. Dzięki nagraniom z monitoringu sklepowego wiadomo, że sprawców było przynajmniej dwóch. Byli zamaskowani. Jak ustalili policjanci, volkswagen kilka dni temu został skradziony z Sosnowca.

Publikujemy nagrania z monitoringu, na którym zostali zarejestrowani włamywacze. Wszystkie osoby, które posiadają informacje o włamaniu, mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzn, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 25 55, 32 200 2961 lub 112.

Więcej o:
Komentarze (51)
Katowice: autem staranowali drzwi marketu i wynieśli sejf z kantoru
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 20 razy 14

  Takie rzeczy w Polsce pod dobrą zmianą? To chyba jacyś imigranci musieli być! Albo amerykańska prowokacja...

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 8 razy 8

  Klawo jak cholera, Egon.

 • pawel.lewski

  Oceniono 10 razy 6

  "...sprawców było przynajmniej dwóch."
  Gratuluję rozdzielczości kamer monitoringu.

 • stach_79

  Oceniono 9 razy 5

  Jarek i Antek - finansuja 500 plus i dbaja o przyszle emerytury.

 • zbikowel

  Oceniono 5 razy 5

  Tak poznaję ich to ci co staranowali drzwi kantoru i wyniesli sejf

 • 66tk

  Oceniono 4 razy 4

  Blok Ekipa w akcji.

 • dziadekjam

  Oceniono 8 razy 4

  Lekki, a tym samym najprawdioppobniej słaby sejf i do tego nie przymocowany, to faktycznie kasy musi być tam w wuj...:-)

 • zerozer52

  Oceniono 5 razy 3

  A dziadki ochroniarze byli wtedy na obchodzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX