Antyterroryści pod Szczecinkiem wpadli do niewinnych ludzi. Kazali leżeć na śniegu ponad godzinę

Grupa kilkudziesięciu antyterrorystów staranowała bramę jednej z posesji pod Szczecinkiem, następnie powaliła na ziemię niewinnych ludzi. Policja przyznaje, że "należą się przeprosiny". Ale na tym się nie skończy. Adwokat rodziny składa zawiadomienie do prokuratury.

Do fatalnej pomyłki policji doszło 8 marca. Jak podaje portal iszczecinek.pl, na jedną z posesji w Sitnie pod Szczecinkiem wkroczyła grupa kilkudziesięciu antyterrorystów. Policjanci, wdzierając się na posiadłość, staranowali bramę. Wobec psów biegających na posesji mieli użyć broni gładkolufowej.

Następnie skuli mieszkańców kajdankami i rzucili ich na ziemię. Właściciel posesji oraz jego syn leżeli na śniegu ponad godzinę. Policjanci popychali również starszą kobietę, a wszystkiemu przyglądały się małe dzieci. - Żona na górze karmiła miesięczne dziecko, nagle jakieś huki, w pokoju zrobiło się pełno zielonych i czerwonych kropek - relacjonuje na antenie TVN 24 jeden z mieszkańców. 

Brygada wkroczyła w związku ze śledztwem ws. kradzieży maszyn budowlanych, które prowadzi prokuratura w Złotowie. Problem w tym, że ani nazwisko właściciela posesji, ani ten adres w ogóle nie pojawia się w aktach sprawy. Co więcej, prokuratura wcale nie zlecała policji tej akcji. 

W rozmowie z dziennikarzem TVN 24 rzecznik wielkopolskiej policji przyznał, że rodzinie "należą się przeprosiny". Stwierdził też, że policja pokryje wszelkie szkody. 

Właściciel posesji nie zamierza jednak odpuścić. - Wszystko wskazuje na to, że była to jedna wielka pomyłka - mówi portalowi iszczecinek.pl adwokat Mirosław Wacławski, reprezentujący rodzinę. - W związku z tym zostało złożone do naszej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 231. KK, który mówi o nadużyciu uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. 

Wacławski stwierdził także, że cała akcja wyglądała, jakby przeprowadzili ją amatorzy, a nie grupa antyterrorystyczna.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Komentarze (260)
Szczecinek. Antyterroryści wpadli do domu niewinnych ludzi
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 73 razy 67

  No, z całym szacunkiem dla panów policjantów - NAWET gdyby to był właściwy adres i właściwi przestępcy, to za zmuszanie ich do leżenia na śniegu przez godzinę powinni panowie policjanci beknąć. Tak by było w każdym cywilizowanym kraju.

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 60 razy 58

  Nie no - super. Nikt nie zlecał akcji, adres przypadkowy, nazwiska nie te... Profeska pełną gębą.

 • siwywaldi

  Oceniono 50 razy 48

  He, he....
  To są skutki, jak wobec coraz bardziej dotkliwych braków kadrowych w policji, "antyterrorystą" zostać można na podstawie praktyki odbytej pod sejmem czy przy "miesięcznicach" :-))

 • obinobi

  Oceniono 42 razy 42

  Janusze antyterroryzmu. A póżniej się dziwić, że jeden bandzior z automatem okradający bankomat wycina antyterrorystów. To jest w ogóle jakaś farsa. Kradzież maszyn budowlanych i antyterroryści? Niedługo to może do ukradzionej flaszki będą GROM wzywali....
  Widać Magdalenka nikogo niczego nie nauczyła. Jak się jakiś poważny terrorysta znajdzie to będzie pewnie pogrom.

 • kotmiki

  Oceniono 36 razy 34

  MIlIcja Obywatelska zbrojne ramię pisowskiej władzy niebawem zaatakuje wielu przeciwników rezimu

 • antekpociecha

  Oceniono 31 razy 31

  Tak czy siak gdyby nawet to był złodziej maszyny budowlanej to dlaczego środki jakby chodziło o "kilera" czy "szakala" co najmniej? Odpowiedz jest prosta. Tzw grupa realizacyjna złożona głównie z ludzi co to ćwiczą i ćwiczą... w wielu mniejszych miejscowościach zupełnie się nudzi i gdy wreszcie raz na pół roku jest wyjazd "najazd" człowiek taki w kominiarce czyli za nic nie odpowiada więc może sobie pofolgować na maksa, ot i cała historyja

 • edimerc

  Oceniono 31 razy 29

  Oglądając w TV jak policja traktuje podejrzanych (koc na głowie, skute nogi z rękami, przychylona sylwetka, przyciskanie butem do ziemi itd.) przed kamerami (a co się dzieje poza widokiem mediów?) to się dziwię, że żaden z licznych złotoustych obrońców praw człowieka typu RPO, Fundacja Helsińska, Human Right itp. nie interesuje się tym. W większości przypadków nie chodzi przecież o jakichś niebezpiecznych psychopatów tylko o łapówkarzy, zwykłych złodziejaszków itd. Nawet jeśli okaże się że tak traktowany człowiek jest winny, to nadal jest to CZŁOWIEK. Dziki kraj...

 • hateuall

  Oceniono 31 razy 27

  A mogli zamknąć do aresztu na 3 miesiące i dopiero wtedy wyjaśniać.

  Niech się cieszy.

 • vlllv

  Oceniono 27 razy 25

  Amatorszczyzna w BOR, w jednostkach antyterrorystycznych, wśród pilotów wojskowych, w policji w polityce… Smutny obraz kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX