Rydzyk gardłował w sprawie zakazu handlu, a teraz? Sklep przy kościele działał w najlepsze

W niedziele trzeba chodzić do kościoła, a nie pracować - grzmiał kilka miesięcy temu Tadeusz Rydzyk i potępiał tych, którzy chcą "kombinować" przy zakazie handlu. Gdy jednak chodzi o sklep związanej z nim fundacji, kombinacji nie zabrakło.

Kiedy PiS z całkowitego zakazu handlu w niedzielę, przeszedł do koncepcji dwóch niedziel w miesiącu z zakazem i dwóch bez, Tadeusz Rydzyk grzmiał, by się na to nie zgadzać.

Nie dorobisz się, jak będziesz w niedzielę pracować. To psu na budę, diabeł się cieszy. Kup sobie chleb w sobotę, i co potrzeba, albo w piątek. Do kościoła! Nie kombinować. Ja jestem rozczarowany. Miejcie odwagę iść dalej, nie kombinujcie. Pan Bóg nie błogosławi kombinujących

- mówił na antenie Radia Maryja latem ubiegłego roku. Kiedy jednak nadeszła wyczekiwana niedziela, sklep fundacji związanej z Rydzykiem był otwarty. Placówka znajduje się przy kościele Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, będącym w jurysdykcji toruńskich redemptorystów.

"Odwiedziliśmy dziś toruński sklep o. Rydzyka. Tu - wbrew zakazowi - handel hula w najlepsze od 9.00 do 19.00 i nikt się prawem nie przejmuje. Ekspedientki się uwijają, do wyboru oprócz tysięcy książek są ziółka, zdrowa żywność i dla pucu kilka obrazków na krzyż" - napisali dziennikarze "Tygodnika NIE".

Sklep prowadzi fundacja "Nasza Przyszłość", w której radzie zasiada Tadeusz Rydzyk. Z kolei prezes fundacji Grzegorz Moj jest członkiem rady słynnej spółki Geotermia Toruń, której udziałowcem jest fundacja Lux Veritatis. Prezesem tej ostatniej jest oczywiście Tadeusz Rydzyk, a udziały fundacji w spółce opiewają na prawie 36 mln zł. 

Dlaczego sklep był otwarty w niedzielę? Jak wyjaśnia "Fakt", oprócz książek sprzedaje bowiem toruńskie pierniki i dewocjonalia, które są wyłączone spod zakazu handlu. Dziennikarze "NIE" zauważają jednak, że ustawa mówi o placówkach handlowych, których przeważająca działalność polega na handlu pamiątkami lub dewocjonaliami. "A u o. Rydzyka przeważającą działalność stanowi handel książkami - dewocjonalia i pamiątki są tu obecne jedynie symbolicznie. Przyznały nam to same ekspedientki" - czytamy.

Więcej o:
Komentarze (384)
Tadeusz Rydzyk. Sklep przy kościele działał w niedzielę
Zaloguj się
 • freud1

  Oceniono 124 razy 116

  Jestem zdegustowany.
  Tym, ze w Polsce sa jeszcze ludzie zaskoczeni hipokryzja Rydzyka.

 • mt60

  Oceniono 90 razy 86

  bo to kolejny człowiek wolności, czyli jemu wszystko wolno; bo jak pis mówi jesteśmy równi wobec prawa

 • sierra65

  Oceniono 78 razy 74

  W 1808 pod zarzutem szerzenia fanatyzmu i działalności wywrotowej, na mocy dekretu księcia Fryderyka Augusta redemptoryści zostali wydaleni z Księstwa Warszawskiego. Te zarzuty są w dalszym ciągu aktualne a sam rydzyk to uosobienie chamstwa, kołtuństwa, kłamstwa, głupoty, zachłanności, podłości i złodziejstwa !!!!

 • felekstankiewicz

  Oceniono 54 razy 52

  Szkoda gadac.Ten Pan ma tyle wspolnego z naukami Jezusa Chrystusa,co szaman z nad Orinoko.

 • antoszek22

  Oceniono 49 razy 47

  To się nazywa podział rynku .
  Jedyną prywatną spółką, mogącą wyprowadzać majątek na Cypr, jest spółka Srebrna towarzysza Jarozbawa ,
  a jedyna siecią handlową mogącą handlować w niedzielę, jest spólka HollyMarket Belzebuba z Torunia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX