16-latka przyniosła do szpitala martwego noworodka. Prokuratura postawiła jej zarzut zabójstwa

Szpitalna izba przyjęć (zdjęcie ilustracyjne)

Szpitalna izba przyjęć (zdjęcie ilustracyjne) (Fot. Rafał Mal / AG)

Prokuratura postawiła 16-latce zarzut zabójstwa, za pomoc w nim ma odpowiadać jej partner. Według wstępnych ustaleń dziecko, które dziewczyna przyniosła do szpitala w Nowym Mieście Lubawskim, żyło w chwili narodzin.

Do szpitala w Nowym Mieście Lubawskim (warmińsko-mazurskie) dziewczyna zgłosiła się 8 marca. Jak podaje RMF FM powiedziała, że dzień wcześniej urodziła martwe dziecko. Do porodu miało dojść w jednym z domów w gminie Kurzętnik. 

Przeprowadzona sekcja zwłok noworodka wykazała jednak, że dziecko najprawdopodobniej urodziło się żywe. Śledczy postawili jej zarzut. Ma odpowiadać za zabójstwo. Ze względu na wiek jej sprawą zajmie się jednak sąd rodzinny. 

Zarzuty usłyszał także 17-letni chłopak dziewczyny. Jak podaje RMF FM ma odpowiadać "za przerwanie ciąży za zgodą kobiety, gdy dziecko poczęte osiągnęło zdolność do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej". 17-latkowi, który na trzy miesiące trafił do aresztu grozi 8 lat więzienia.

Według nieoficjalnych informacji rodzice 16-latki mieli wiedzieć o ciąży córki.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Slovensko, Suomi to nazwy znanych krajów. Rozpoznasz których? [QUIZ]
1/15Jak po polsku mówimy na kraj, który w oryginale nazywa się Suomi?
Zobacz także
  • W tygodnikach "Wprost": Przed wyborami ugrupowanie Kukiza się sypie, może stracić pozycję [W TYGODNIKACH]
  • Kim Dzon Un i Donald Trump  w gazetach Szczyt Kim Dzong Un - Donald Trump. Co pokazała propaganda? Jest najnowsze wydanie gazety
  • Protest studentów przeciw ustawie Gowina. UW, Warszawa, 5 czerwca 2018 r. Protest studentów nabiera tempa. Dlaczego okupują uczelnie? Są cztery kluczowe powody

Najnowsze informacje