Polskie Radio 24 kończy współpracę z autorem Onetu. To on pisał o relacjach Polska - USA

Jak podał portal Press, po publikacji Onetu dotyczącej tajnej notatki Polskie Radio 24 zrezygnowało z felietonów Andrzej Stankiewicza. - Dostałem maila z wymówieniem współpracy - mówi nam dziennikarz.

W zeszłym tygodniu Onet, powołując się na tajną notatkę polskiej ambasady, poinformował, że USA stawia stronie polskiej swoiste ultimatum w związku z nowelizacją ustawy o IPN. Według informacji dziennikarzy prezydent Andrzeja Duda i premiera Mateusz Morawiecki będą niemile widziani w Białym Domu, dopóki ustawa nie zostanie zmieniona.

Istnienie notatki potwierdził szef naszego MSZ, Jacek Czaputowicz. Jego zdaniem "w notatce nie ma nic, co mogłoby budzić obawy". - Jest stwierdzenie, że jest kwestia TK, są też inne sprawy współpracy i dobrze byłoby, gdyby spotkania na najwyższym szczeblu mogły się odbyć w atmosferze, kiedy te kwestie są rozwiązane - przyznał.

"Nie odbyła się żadna rozmowa"

Z kolei według informacji portalu press.pl, po publikacji Onetu Polskie Radio 24 zrezygnowało z audycji, w której od 2016 r. pojawiały się felietony Andrzej Stankiewicza. W rozmowie z dziennikarzami serwisu dyrektor anteny Paweł Badzio stwierdził, że to on podjął tę decyzję. 

- Dostałem maila od dyrektora Badzio, że kończy ze mną współpracę. Nie odbyła się wcześniej żadna rozmowa - potwierdził w rozmowie z Gazeta.pl Andrzej Stankiewicz.

Stankiewicz: nie ma dziennikarskiej solidarności

Stankiewicz mówił nam także o fali hejtu, z jaką spotkali się on oraz Andrzej Gajcy po publikacji artykułu na temat stosunków z USA. - Nie ma czegoś takiego jak solidarność dziennikarska. Do tak ostrych podziałów i nienawistnego języka w debacie publicznej w dużej mierze przyczynili się dziennikarze z najbardziej radykalnych obozów. Po naszym tekście jesteśmy tego świadkami, nikt nie podjął merytorycznej polemiki z nami. Nie padły stwierdzenia typu: "ten dokument nie istnieje, bo...", "dokument został źle opisany, bo..." i tak dalej. Zamiast tego zaczęło się grzebanie w dziadkach. To, co robią dziennikarze z debatą publiczną, jest katastrofalne - opisywał.

Dziennikarz przyznał, że nie spodziewał się aż tak mocnych reakcji. - Bardzo wielu ludzi, których uważam za posiadających odpowiedni warsztat, umiejętności i kontakty w ogóle nie zweryfikowała naszych informacji, zamiast tego woleli na nas naskoczyć - przyznał.

- Wasza strata, Polskie Radio 24, potwierdzacie tylko, że jesteście radiem rządowym, a z medium publicznym nie macie nic wspólnego - skomentował sprawę Stankiewicza Bartosz Węglarczyk. 

- Obowiązkiem dziennikarzy jest ujawnianie spraw, które nie są znane opinii publicznej, a nie kalkulowanie, czy jest to na rękę rządzącym. Straszenie nas, stosowanie metod operacyjnych, odbieranie programów i pomawianie jest przekroczeniem granic. Będziemy o tym głośno mówić! - napisał Andrzej Gajcy.

Więcej o:
Komentarze (259)
Polskie Radio kończy współpracę z Andrzejem Stankiewiczem
Zaloguj się
 • antypiss

  Oceniono 98 razy 84

  "Każdemu, kto podniesie rękę przeciw władzy ludowej, władza tą rękę odrąbie". Jakieś skojarzenia?

 • krynolinka

  Oceniono 71 razy 51

  Ale demokracja w Polsce przecież jest..Sama słyszałam takie zdanie z ust prezesa..Wolność słowa i takie tam pierdoły zawsze opowiada. I suweren wierzy.

 • kemor234

  Oceniono 54 razy 42

  NIE NALEŻY UJAWNIAĆ DOKUMENTÓW, KTÓRE SĄ DOWODEM NA CZYJĄŚ NIEUDOLNOŚĆ.
  Jak potem uzasadnić milionowe nagrody ????

 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 41

  Nikt nie zaprzeczył istnieniu problemu z TK, sądami ale na wszelki wypadek Stankiewiczowi przekopią groby przodków w poszukiwaniu zdradzieckiej działalności i sprawdzą czy napletek był.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 50 razy 40

  "zaczęło się grzebanie w dziadkach"...
  ----
  grzebanie w dziadkach to pierwsza rzecz którą robi pisia propaganda kiedy nie ma żadnych argumentów i boi się swojego adwersarza... jest pan w dobrym towarzystwie

 • kl0ss

  Oceniono 42 razy 32

  PiSobolszewia przebiła nawet bolszewików w Rosji Radzieckiej, jest ulica i zagranica, mamy elity (czyli kułactwo i burżuazja).

 • pd2016

  Oceniono 34 razy 30

  Brawo dziennikarze z Onet.pl!!! Rządzący to żadna prawica, tylko zwykli nacjonaliści, którzy nienawidzą ludzi, potrafiących im wytknąć błędy.

 • hamsterx

  Oceniono 34 razy 24

  prawda w oczy kole ???

 • konigin

  Oceniono 31 razy 23

  Slodka naiwnosci. Zadawac sie z gadzinowkami rezimowymi i liczyc na ich rzetelnosc i uczciwosc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX