Tragedia w Lęborku. Podczas porodu zmarło dziecko. "Narzeczona błagała o znieczulenie"

W Lęborku podczas porodu zmarło dziecko. Według ojca lekarze popełnili szereg błędów. - Narzeczona błagała o jakiekolwiek znieczulenie - twierdzi.

Do tragedii doszło 22 lutego w szpitalu w Lęborku. Jak donosi "Dziennik Bałtycki", na tamtejszą porodówkę tydzień po terminie trafiła narzeczona Kamila Konkela. Według jego relacji lekarze lęborskiego szpitala powinni wykonać cesarskie cięcie, ostatecznie jednak kobieta rodziła siłami natury. Dziecko nie przeżyło porodu.

Nie było anestozjologa

Ponadto, jak twierdzi ojciec zmarłej dziewczynki, podczas porodu zabrakło opieki anestezjologa. Według pana Kamila zarówno matka jak i dziecko byli zdrowi w chwili przyjęcia do szpitala.

- Wszelkie znaki: tydzień po terminie, brak skurczy, poród pierwszego dziecka przez cesarskie cięcie, podpowiadały rozwiązanie przez „cesarkę”, kobieta przygotowana była więc na taki rozwój zdarzeń - mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu" Kamil Konkel, ojciec zmarłej dziewczynki. - Narzeczona błagała też o jakiekolwiek znieczulenie, prosiła o zastrzyk w kręgosłup - dodaje.

Sprawę wyjaśnia obecnie prokuratura. - Została wykonana sekcja zwłok dziecka, czekamy na wyniki. Prowadzimy postępowanie wyjaśniające w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci - wyjaśnia na łamach lokalnej gazety Patryk Wegner, szef Prokuratury Rejonowej w Lęborku.

Ojciec zmarłej dziewczynki zapowiada pozwanie szpitala do sądu. W samej placówce trwa wyjaśnianie sprawy, którą zajmuje się wewnętrzna komisja.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (187)
Lębork. Dziecko nie przeżyło porodu. Ojciec pozywa szpital
Zaloguj się
 • darla152

  Oceniono 50 razy 32

  W państwie, które mentalnie wraca do epoki średniowiecznej, nic dziwnego, ze kobiety umierają.

 • krynolinka

  Oceniono 27 razy 21

  Nadal funkcjonują opinie, że jak chciałaś się pobzykać to teraz się męcz.

 • 111pln

  Oceniono 27 razy 21

  《Po cichu, bez konsultacji, na wniosek Naczelnej Rady Lekarskiej znowelizowano ustawę o działalności leczniczej. Zmiana oznacza, że przestaną obowiązywać zgodne z zasadami "Rodzić po ludzku" standardy opieki okołoporodowej. NRL twierdzi, że naruszają "autonomiczny obszar nauki i wiedzy"

  Tak naprawdę rzecz dotyczy rodzenia – bo z czterech standardów ustalonych do tej pory rozporządzeniami ministrów zdrowia aż trzy dotyczą porodu: fizjologicznego (bez powikłań), patologii ciąży oraz łagodzenia bólu podczas porodu. Jeden standard dotyczy anestezjologii.

  Jak wskazuje kontrola NIK z 2016 roku i obserwacje fundacji Rodzić po ludzku, standard nie jest powszechnie przestrzegany. Niektórzy ordynatorzy wręcz chlubili się tym, że „u mnie rodzi się po mojemu”, wielu standardu nie znało i lekceważyło. Lepiej znały go położne.》

 • andree111111

  Oceniono 26 razy 20

  Co w tym dziwnego, lekarz zamiast korzystać z najnowszych osiągnięć medycyny korzysta z klauzuli sumienia. Ministrem zdrowia jest filister z jakiegoś podejrzanego, katolickiego ugrupowania, wkażdym szpitalu rezyduje obleśny gość w sukience a prawo stanowią idioci z pisu i kukiz15.

 • dziadekjam

  Oceniono 28 razy 20

  "Sprawę wyjaśnia obecnie prokuratura. - Została wykonana sekcja zwłok dziecka, czekamy na wyniki. Prowadzimy postępowanie wyjaśniające w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci - wyjaśnia na łamach lokalnej gazety Patryk Wegner, szef Prokuratury Rejonowej w Lęborku."
  ===========================================================================
  Może wreszcie śmierć w wyniku niechlujstwa lekarzy przestanie być traktowana jako "nieumyślne spowodowanie śmierci", bo jest to działanie UMYŚLNE.
  Podobnie zabicie na dridze w wyniku naruszenia zasad ruchu nie powinno być traktowane jako nieumyślne spowodowanie śmierci, bo to są zabójstwa!

 • pensylwania2

  Oceniono 31 razy 17

  Ja nie rozumiem że w tym durnym katotalibskim kraju króluje przekonanie, że kobieta musi rodzić siłami natury. Najlepsze jest to, że taką decyzję w większości podejmują faceci, którzy niemalże umierają przy temperaturze 37 stopni na termometrze!

 • margerytka29

  Oceniono 17 razy 17

  Opinia jednego z najgorszch szpitali jesli chodzo o porodowke w leborku ciagnie sie od lat w wojewodztwie pomorskim Moze odezwa sie mamy, ktorych dzieci przezyly porod ale sa niepelnosprawne. bo nie dokonano cesarki

 • szaja25

  Oceniono 19 razy 13

  XXI wiek, ludzie (cywilizowani) zaraz na Marsie wylądują, a u nas w średniowiecze ,siły natury, modlitwy, a znieczulenie to jakieś "luxury". Pewnie Bóg tak chciał....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX