Podejrzewany o skatowanie szczeniaka Fijo zatrzymany. Bartosz D. w rękach policji

Policja z Bydgoszczy poinformowała, że Bartosz D. z Chełmży został zatrzymany. Mężczyzna jest podejrzewany o skatowanie szczeniaka Fijo, był poszukiwany listem gończym.

30-letni Bartosz D. miał brutalnie pobić 4-miesięcznego szczeniaka Fijo pod koniec stycznia. Piesek ma uszkodzony kręgosłup, przez co najprawdopodobniej już nigdy nie będzie sam chodził. Ponadto sprawca połamał psu miednicę i żebra, a także powybijał zęby.

Skatowanego Fijo w kałuży krwi odnalazła po powrocie domu żona mężczyzny. Mąż nie potrafił jej wyjaśnić, co się stało. 30-latek zniknął z domu w Chełmży i ślad po nim zaginął. Kobieta znalazła psa 27 stycznia.

Po jego zaginięciu, toruńska prokuratura wydała za nim list gończy. Po kilku dniach Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy poinformowała, że D. został zatrzymany przez funkcjonariuszy przed godz. 17 w Ostaszewie koło Torunia, około 20 km od jego miejsca zamieszkania. Jak opisuje policja, podczas zatrzymania zachowywał się spokojnie i nie stawiał oporu, był zaskoczony pojawieniem się funkcjonariuszy.

Toruński sąd zdecydował o 14 dniowym areszcie dla poszukiwanego a prokuratura wydała za nim list gończy. Za przestępstwo, o które jest podejrzany może mu grozić do 3 lat więzienia.

 

Drugie dno sprawy

Psem opiekuje się teraz Fundacja dla Szczeniąt Judyta. Jak poinformowano na fanpage'u "Pomoc dla Fijo", rozgłos dla całej sprawy negatywnie odbił się na 11-letnim synu Bartosza D. (wizerunek ojca, a także jego nazwisko, było opublikowane w związku z listem gończym - red.).

"Na Facebooku ma miejsce niedopuszczalna sytuacja i nie możemy na to pozwolić. Dochodzi do prześladowania rodziny oprawcy, jego małoletniego syna. Dziecko ma dopiero 11 lat, nie odpowiada za czyny swojego ojca! (...) Wiadomości, które chłopiec otrzymuje są straszne! Są tam groźby, wyzwiska. Czym dziecko na to zasłużyło?!" - czytamy na stronie "Pomoc dla Fijo".

"Twój stary to kryminalista", "Pozdrów ojczulka", "Będziemy szybsi od policji" - to najłagodniejsze z wiadomości, które zaczął dostawać 11-latek.

Nie zareagowali na przemoc, dostali burgera po przejściach

 

Więcej o:
Komentarze (181)
Bartosz D. podejrzewany o skatowanie psa Fijo, zatrzymany
Zaloguj się
 • gj61

  Oceniono 40 razy 30

  Jakim trzeba być bydlakiem aby takie teksty wysyłać do DZIECKA!!! Ludzie, zaraz, zaraz to chyba trochę na wyrost.... ten psiak najpewniej był przez tego chłopca kochany, nie mieści się to w waszych pustych łbach? Zbyt dużo trocin? Zostawcie tego chłopca w spokoju, idioci!!!

 • zabiszcza

  Oceniono 28 razy 22

  Wyjątkowo prymitywny facet- wystarczy spojrzeć na gębę i nie ma się żadnych złudzeń co do IQ tego typa.Takich powinno się izolować na zawsze.

 • fruqo3

  Oceniono 25 razy 19

  Oto Polska właśnie.
  Jedno bydlę skatowało w zasadzie na smierć psa, inne bydlęta które sądzą że rzekomo są lepsze grożą tym samym jemu i jego dziecku.
  Ale czego oczekiwać po ludziach którzy z naklejkami „Uwaga dziecko w samochodzie” jeżdżą w terenie zabudowanym po 80-100km/h bo przecież inne dzieci są juz nieistotne...

 • drakaina

  Oceniono 23 razy 19

  Mam tylko nadzieję, że piesek znajdzie dobry dom z kochającymi ludźmi, którym nie będzie przeszkadzała jego niepełnosprawność, i przeżyje szczęśliwie całe swoje pozostałe psie życie...

 • ebom

  Oceniono 19 razy 17

  Internetowi pogromcy jak zwykle okazali się dzikim motłochem, zero zdziwienia; natomiast ze strony policji i prokuratury wzorowa postawa - dobrze, ze wzięli sprawę na poważnie, może da to do myślenia innym bucom ze skłonnościami do katowania zwierząt.

 • cezar85

  Oceniono 21 razy 15

  a czym się różni ten zwyrodnialec od myśliwych?

  tym, że on nie robi tego co weekend

 • sierra65

  Oceniono 16 razy 14

  tacy ludzie nie powinni mieć dzieci - przecież to jest półgłówek i zwyrodnialec !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX