Dwie podopieczne helskiego Fokarium urodzi造 m這de. Ich pierwsze chwile uchwyci豉 kamera

Fokarium w Helu spotka這 podw鎩ne szcz窷cie. Pierwszy raz wczoraj o godzinie 22.30, gdy foka szara Unda Marina powi豉 dorodne male雟two. Po raz drugi, kiedy dzisiaj rano foka Ewa urodzi豉 swojego foczego potomka. Fokarium na Helu umo磧iwi這 widzom ogl康anie porodu za pomoc kamer.

Pracownicy Fokarium w Helu na razie wstrzymują się od ingerowania w relacje pomiędzy fokami i ich dziećmi. – Jak tylko szczęśliwe Mamy nam pozwolą, zbadamy, zważymy, określimy płeć i nadamy imiona maleństwom – taką informacje możemy znaleźć na fanpage’u fokarium. W ubiegłym roku rodzina helskich fok doczekała się czwórki dzieci: Pomeranki, Posejdona, Pływacza i Pąkli.

Zdjęcia czwórki małych fok urodzonych w zeszłym roku >>>

Fokarium w Helu – focze dzieciństwo

Foki szare rodzą się pokryte gęstym, biały futerkiem. Mała foka pierwsze tygodnie życia dzieli między sen a jedzenie. Maluszek, pijący tłuste i odżywcze mleko matki, przybiera na wadze nawet 2 kilogramy dziennie. W tym czasie dorosła foka nie je, przez co traci ¼ swojej wagi. Mama foka musi pozostać przy dziecku przez przynajmniej 3 tygodnie. Po sześciu tygodniach młode jest gotowe na opuszczenie swojego miejsca urodzenia. Gdy nowo narodzone foczki osiągną odpowiedni wiek przejdą do basenu adaptacyjnego, skąd widzowie będą mogli obserwować, jak młode zdobywają przydatne dla nich umiejętności.

Jakie są małe foki szare?

Dorosłe foki szare wolą zamieszkiwać wyznaczone terytorium – zupełnie inaczej jest w przypadku młodych fok. Zazwyczaj wybierają się one w długie, samotne wyprawy, które mogą liczyć nawet tysiąc kilometrów. W tak dalekich podróżach pomaga im to, że doskonale pływają i nurkują, a także są niezwykle ostrożne.

Rodzina fok w Helu

Fokarium w Helu informuje na swej stronie, że na stałe opiekuje się pięcioma dorosłymi osobnikami, których potomstwo zasila populację fok w naturalnym środowisku. Do helskiej rodziny należą trzy samice – Unda Marina (Morska Fala), Ewa i Ania. Ich partnerzy to Bubas i Fok.

Zanurkował w wodach koło Bali, a tam... morze śmieci

Wi璚ej o:
Komentarze (4)
Fokarium w Helu. Na 鈍iat przysz造 dwie foki
Zaloguj si
 • elemir

  Oceniono 10 razy 10

  Chyba jedyna pozytywna wiadomo嗆 dzisiaj.
  Mamom fokom i ich potomstwu wszystkiego najlepszego.

 • kimdongun

  Oceniono 2 razy 2

  Uwa瘸jcie na kanadyjskich turyst闚, aby je nie zat逝kli.

 • wodakrolewska

  Oceniono 2 razy 0

  Ameryka雟ka firma opracowa豉 DDT aby interes ruszy peln par wynalazcy tej trucizny przyznano Nagrod Nobla. Jak to bywa z truciznami na pocz徠ku rozdawano j za darmo. Nam Amerykanie sprezentowali po wojnie 500 ton.
  Dlaczego o tym wspominam przy ocala造ch sympatycznych fokach?
  Ot騜 DDT stosowane do zwalczania 簑ka kolorado sp造ne這 do Ba速yku i w efekcie wytru這 m. in. foki. W miejscach gdzie stosowano DDT do dzi choruj ludzie a firmy farmakochemiczne robi na nich interesy.

 • lilo150

  Oceniono 4 razy 0

  o! to foka na 500 si za豉pie + alimenty :D

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX