Rekord WOŚP! Znamy wyniki 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podczas specjalnej konferencji prasowej WOŚP Jurek Owsiak ogłosił oficjalny wynik 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

WOŚP zebrał w tym roku aż 126 mln 373 tys. 804 zł 34 gr. To rekord! W 2017 roku zebrano 105 mln zł. 

Konferencja prasowa szefa WOŚP Jurka Owsiaka odbyła się w warszawskim szpitalu. - Odbywa się dokładnie w tym samym miejscu, w którym strajkowali lekarze rezydenci - zwrócił uwagę nasz reporter Tomasz Golonko, który był na ogłoszeniu wyników.

 
To Polacy tworzyli ten finał. Niech nikt w tym nie grzebie! Niech nikt w tym nie majstruje! - mówił Jurek Owsiak. 

Jurek Owsiak skrytykował TVP

Podkreślił, że pieniądze w ramach WOŚP zbierają sztaby na całym świecie, to ludzie, którzy "chcą coś zrobić". - Takich spotkań sobie życzmy, żeby Polacy spotykali się na całym świecie, żeby zrobić coś dobrego - powiedział Owsiak, po czym zwrócił się do prezesa TVP:

Panie Jacku Kurski, niech pan nie mówi bzdur, że jest 20 tys. organizacji w Polsce i nie może dać pan wszystkim czasu. Pan wie, które istotnie robią coś dla Polski. Nie znalazł pan dla nas czasu. Wstyd, wstyd, wstyd! To nie jest telewizja publiczna. Ta nazwa wam się nie należy!

Pieniądze zebrane podczas 26. Finału WOŚP zostaną przeznaczone na pomoc noworodkom. Finał WOŚP to nie tylko zbiórka pieniędzy, odbyły się też liczne imprezy i koncerty. Główne wydarzenie miało miejsce w Warszawie, pod Pałacem Kultury i Nauki. Kulminacją był pokaz sztucznych ogni - tzw. światełko do nieba. To właśnie w Warszawie zebrano najwięcej pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

TVP nie pokazała konferencji WOŚP

Konferencję WOŚP pokazała TVN24. TVP Info, kanał informacyjny Telewizji Polskiej, w tym czasie transmitowała składanie kwiatów przez prezydenta Andrzeja Dudę. 

WOŚPWOŚP gazeta.pl

Jurek Owsiak przekazał też, że Przystanek Woodstock zmienia nazwę. Teraz festiwal w Kostrzynie nad Odrą będzie się nazywał POL'AND'ROCK. Na koniec szef WOŚP złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet. 

Zobacz też: 

Więcej o:
Komentarze (442)
WOŚP. Wynik zbiórki w 2018 r. Jest rekord!
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 122 razy 108

  26 finał WOŚP już jest rekordowy... bo pomimo obrzucania błotem (żeby nie napisać dosadniej) przez partie rządzącą, rzucaniu kłód pod nogi, usunięciu z mediów publicznych, oskarżeń, ataków i kubłów jadu wylanych przez prawicowe matolstwo... finał WOŚP odbył się po raz 26-ty :-)

 • 1-wolne

  Oceniono 110 razy 92

  Brawo WOŚP !! Brawo Owsiak !!
  MASZ POPARCIE WSZYSTKICH MĄDRYCH POLAKÓW !!!
  A na pohybel wszystkim którzy Ci przeszkadzają: jak Kursi, Kościół i PIS

 • jurek4491

  Oceniono 89 razy 81

  Złodziej z Torunie nie musi nic robić i pieniądze do niego płyną strumieniami .

 • romek_z_warszawy

  Oceniono 71 razy 53

  Ostatni taki finał, panie Owsiak. Teraz już pisowskie państwo położy łapę na zebranej kasie i rozdzieli pomiędzy bardziej potrzebujących czyli Rydzyka i swoich ministrów.

 • notremak

  Oceniono 59 razy 49

  Pisskurski nie wie, co to wstyd!
  Napluj Pisskurskiemu w oczy, to powie:"O, jaki miły wiosenny deszczyk!".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX