Zaskakująca propozycja szkoły na dzień kobiet. "Nie było naszym zamiarem poniżenie żadnej dziewczyny"

Dzień Kobiet zainspirował samorząd gliwickiej szkoły do okolicznościowej akcji. W jej ramach dziewczyny w sukience lub spódniczce tego dnia miały dostać taryfę ulgową. Po serii krytycznych głosów szkoła przeprosiła za tę propozycję.

"Z okazji Dnia Kobiet każda dziewczyna, który przyjdzie w sukience lub spódniczce, jest zwolniona z odpowiedzi ustnej, niezapowiedzianej kartkówki i z zadania domowego" - taki wpis ukazał się na oficjalnym fanpage'u Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Piastów Śląskich.

Dzień Kobiet w szkole w Gliwicach

Akcja niemiło zaskoczyła część osób, a pod wpisem zaczęły pojawiać się negatywne komentarze. Jeden z użytkowników stwierdził, że akcja promuje założenie: "dziewczyna w sukience jest bardziej dziewczęca niż dziewczyna w spodniach". "Poziom edukacji w Polsce, odcinek kolejny" - napisał inny.

Nie wszyscy jednak pomysł szkoły w Gliwicach uznają za coś negatywnego. "Nie rozumiem, co tutaj jest problemem? A może problem ze sobą mają ci, którzy szukają tu drugiego dna? Przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza.. paranoja" - skomentowała użytkowniczka.

Ostatecznie post został zedytowany przez administratorów strony, którzy umieścili komentarz szkolnych władz.

Jest nam bardzo przykro, że kilka osób poczuło się urażonych naszym wpisem. Nie było naszym zamiarem poniżenie żadnej dziewczyny. Akcja miała być zabawą. Co więcej - jej pomysłodawczyniami były dziewczęta z samorządu uczniowskiego. Niemniej przepraszamy wszystkich, których ta informacja dotknęła"

- czytamy w krótkim oświadczeniu szkoły.

Jan Maria Jackowski "Kobiety mnie nigdy nie denerwują"

Więcej o:
Komentarze (140)
Dzień Kobiet. Gliwice. Szkoła przeprasza za wpis dot. uczennic
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 52 razy 26

  rozszerzyłbym te trafna inicjatywę na dzień kobiet:
  - która z dziewczynek przyjdzie tylko w stringach i koronkowym biustonoszu ma zaliczony cały semestr,
  - w lateksowym wdzianku, z kajdankami i pejczykiem, zwolnienie z zajęć fizycznych do końca roku,
  - umówi się z katechetą, na lekcje anatomii na plebani (pod warunkiem nie przekroczenia 13 roku życia), świadectwo ukończenia szkoły in blanco... etc etc etc

 • grey-sky

  Oceniono 19 razy 13

  70 lat temu też niektórym panom-władcom nie podobało się jak ich pracownice przychodziły do pracy w spodniach. Myślałam, że to już się zmieniło. Tym bardziej że zimą spodnie mają większy sens. No chyba, że któraś, jak nasze prababcie, chce chodzić w długich wełnianych spódnicach z halkami lub wełnianych rajstopach.

 • fred_die

  Oceniono 26 razy 12

  Wywalić katechetów ze szkoły a za zaoszczędzoną kasę kupić dziewczynom kwiaty. To jest dobry pomysł na Dzień Kobiet.

 • halice

  Oceniono 26 razy 12

  „Akcja miała być zabawą”. Dobre sobie. Zabawa to była w szkole syna, gdy w Mikołajki zwolnione z odpowiedzi ustnej były dzieci, które miały czapki Mikołaja. A co zabawnego jest w zachęcaniu do noszenia spódnicy? I dlaczego ten fakt ma być nagradzany?

 • jottsp

  Oceniono 17 razy 11

  akcje rozszerzyc na caly rok, swiedectwa z paskiem za ubior zgodny z wzorcem kobiecosci zarzadzonym przez straznikow moralnosci z PiS, + konkurs na kobiecy stroj narodowy

 • pwiejacz

  Oceniono 20 razy 10

  A gdyby to przeszło i w spódniczce przyszedł do szkoły chłopak - to gdyby go wezwano do odpowiedzi, miałby pełne prawo czuć się dyskryminowany.
  Chodziłem do szkoły w USA - gdzie nie obchodzono dnia kobiet. Gdy wspomniałem o tym święcie - reakcja wszystkich była "jakież to seksistowskie, jakiż u was ciemnogród"!
  Dzień Kobiet nie powinien być potrzebny. A że jest potrzebny - świadczy to li tylko o codziennej dyskryminacji kobiet, za którą raz do roku wynagradzamy różą (byle nie białą), tulipanem czy (dawniej) goździkiem.

 • dmbdmb

  Oceniono 28 razy 10

  Level up: te w stringach mają zaliczoną maturę :(
  Seksizm na oficjalnej stronie szkoły - ci za czasy!

 • tygrysio_misio

  Oceniono 10 razy 8

  Mężczyźni też są bardziej męscy w spódnicach w stylu rzymskim... szczególnie jak mają tak ładne nogi jak Charlton Heston. I są do nich bardziej stworzeni. Nie ma nic bardziej pobudzajacego fantazję niż dyndający frywolnie ten no...

  Ciekawe co powiedzieliby mężczyźni gdybym jako szefowa powiedziała, że facet, który przyjdzie do pracy w spodnicy i bez dyndającego brzucha nie bedzie musiał pracować?

 • bronek77

  Oceniono 23 razy 7

  Świetny pomysł - dziewczyny, które będą wyglądać tak, jak od nich 'oczekuje' stereotyp 'kobiecego wyglądu' będą miały lepiej, wygodniej, nikt nie będzie im kazał wykazywać się wiedzą.

  Świetnie szkoła przygotowuje do życia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX