Kierował ciężarówką ponad 35 godzin. Bez przerwy. Wpadł tuż po przekroczeniu granicy Polski

Ponad 35 godzin jechał ciężarówką bez wymaganego odpoczynku kierowca, którego zatrzymali do kontroli drogowej dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Pojazdem należącym do polskiego przedsiębiorcy przewoził owoce i warzywa z Hiszpanii do Polski.

W sobotnie popołudnie, 3 marca 2018 r. na drodze krajowej nr 8 w pobliżu dawnego przejścia granicznego w Kudowie-Zdroju, inspektorzy z ITD we Wrocławiu zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą. Sprawdzili m.in. prawidłowość działania tachografu zainstalowanego w pojeździe i pobrali z niego dane cyfrowe do szczegółowej analizy. Na tej podstawie stwierdzili, że kierowca manipulował w niedozwolony sposób zapisami tachografu. Tym sposobem "ukrył" faktyczny czas jazdy, który wynosił ponad 35 godzin bez wymaganej przerwy.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami, kierowca wykonując przewóz drogowy na terenie Unii Europejskiej, jest zobowiązany do odbioru 9 lub 11- godzinnego okresu odpoczynku w każdym 24-godzinnym okresie po upływie poprzedniego dziennego okresu odpoczynku lub tygodniowego okresu odpoczynku.

Inspektorzy ukarali kierowcę mandatem za stwierdzone naruszenia. Natomiast wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości do 10 tysięcy złotych.

Korzystając z telefonu za kółkiem, zwiększasz ryzyko wypadku aż 23 razy

Więcej o:
Komentarze (59)
ITD: kierował ciężarówką ponad 35 godzin. Bez przerwy
Zaloguj się
 • alberto_srapovoli

  Oceniono 16 razy 12

  Do 10.000 kary dla przewoznika. Nie wiem, czy zaplaci, bo peknie ze smiechu.

  To powinno byc podciagniete pod mozliwosc spowodowania katastrofy w ruchu ladowym, a ciagnik i naczepa powinny zostac zarekwirowane. Facet powinien miec kolegium, a w przypadku recydywy - wiezienie.

 • wojtusz

  Oceniono 7 razy 5

  Stachanowiec!

 • hemi440

  Oceniono 6 razy 4

  Ciekawe co by wykazał test na obecność amfy czy innych prochów... Nikt nie przejedzie tyle czasu non stop bez speeda.

 • ryste

  Oceniono 2 razy 2

  Pacz Pan!
  Taki nie musi już dawać ogłoszeń, że poszukuje. Wszystkie przedsiębiorce transportowe przyjmą go z otwartymi ręcami. Zgodnie z zasadą: kierowca wybiera muzykę, a reszta się nie wpier…a.

 • volongoto41

  Oceniono 2 razy 2

  Nasi biznesmeni transportowi będą ostro walczyć, aby takiego kierowcę zatrudnić....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX