Akt oskarżenia przeciwko byłemu liderowi KOD. Mateuszowi Kijowskiemu grozi 8 lat więzienia

Koniec śledztwa ws. byłego lidera KOD Mateusza Kijowskiego oraz byłego skarbnika organizacji, Piotra C. Prokuratura skierowała akt oskarżenia w tej sprawie. Podejrzanym grozi do ośmiu lat więzienia.

Były lider KOD Mateusz Kijowski (zgodził się na upublicznienie wizerunku i podawanie nazwiska - red.) i były skarbnik organizacji Piotr C. mają odpowiedzieć za poświadczenie nieprawdy w dokumentach i przywłaszczenie 121 tys. zł, które pochodziły ze zbiórek stowarzyszenia.

Akt oskarżenia przeciwko byłemu liderowi KOD

Chodzi o dziewięć faktur wystawionych przez firmę Mateusza Kijowskiego na wykonanie usług informatycznych na rzecz KOD. Zdaniem śledczych podejrzani usiłowali przywłaszczyć kolejne 15 tys. zł.

Mateusz Kijowski i Piotr C. nie przyznali się do winy. Były lider KOD tłumaczył, że zarząd organizacji ustalił wysokość wypłacanego mu wynagrodzenia w wysokości 10 tys. zł miesięcznie „na rękę”. Kijowski twierdził, że wypłaty miały być realizowane poprzez wystawianie faktur za różne prace.

Wersję Mateusza Kijowskiego potwierdził Piotr C., który zeznał, że decyzją zarządu stowarzyszenia Mateusz K. co miesiąc otrzymywał wynagrodzenie za usługi informatyczne na rzecz KOD-u.

Jak podaje RMF FM, zdaniem śledczych zeznania podejrzanych są sprzeczne z materiałem dowodowym oraz zeznaniami świadków.

Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (233)
Mateusz Kijowski. Jest akt oskarżenia przeciw b. szefowi KOD
Zaloguj się
 • krotkizzoliborza

  Oceniono 72 razy 26

  A rumiany Grzesio Bierecki nietykalny jakby w czarnej sukience hasał.

 • aeromonas

  Oceniono 18 razy 12

  8 lat za to, że ktoś brał zapłatę za pracę??? To ile w takim razie posiedzi obecny "rząd", jak ich już oderwiemy od koryta???

 • wynick

  Oceniono 17 razy 11

  Państwo prawa. Czy ktoś w ogóle próbował rozliczyć towarzysza Rydzyka z wielomilionowej zbiórki na ratowanie stoczni? Nikt. Platfusy tez bały się go ruszyć. Kto to jest do cholery?

 • horatio_valor

  Oceniono 13 razy 7

  "lider KOD tłumaczył, że zarząd organizacji ustalił wysokość wypłacanego mu wynagrodzenia w wysokości 10 tys. zł miesięcznie „na rękę”."

  Wyjątkowo paskudne. Ruszy zadek, żeby bronić demokracji w Polsce, ale tylko za 10 tysi miesięcznie. Jeśli taka jest opozycja, to jak ma pisuar nie wygrywać.

 • krisp78

  Oceniono 39 razy 7

  śpieszmy się kochać "ałtorytety" opozycji i naczelnego, tak szybko i nieładnie odchodzą.

 • druzpoz

  Oceniono 10 razy 6

  Na pewno może liczyć na niezawisły i obiektywny sąd... oh, wait!

 • lepiregenre

  Oceniono 14 razy 6

  Jak to kiedyś mówił prezes od mediów :ciemny lud kupi wszytko". Te zarzuty czekały tylko na sprzyjającą polityczną okazję dla odwrócenia uwagi. Mamy wielki skandal i totalna kompromitację naszych polityków w białym domu więc dla próby zrównoważenia sytuacji niby taka sensacja z zarzutami. To kogo ta mowa? Nie wszyscy wszystko kupują.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX