Tęgi mróz, a ona zostawiła 2-letnie dziecko w aucie i poszła na zakupy. Zareagowali przechodnie

Mieszkanka Olsztyna, nie zważając na tęgi mróz, zostawiła w samochodzie 2-letnie dziecko i poszła na zakupy. Na szczęście szybko zareagowali przechodnie. Policja apeluje, by w takich sytuacjach zawsze reagować.

Jak podaje portal olsztyn.wm.pl, na razie nie wiadomo, jak długo 2-letnie dziecko spędziło w samochodzie pod jednym z olsztyńskich marketów.

O sprawie poinformował portal pan Piotr, który wybrał się na zakupy. - Podczas parkowania w stojącym obok samochodzie zauważyliśmy pozostawione samo około 2-letnie dziecko. Niezwłocznie poinformowaliśmy odpowiednie służby - powiedział. Według jego relacji po pięciu minutach od zgłoszenia sprawy policji matka dziecka wróciła z zakupów. 

Podczas interwencji policja zebrała odpowiednie dokumenty, by sprawa mogła trafić do sądu. - Policjanci sporządzili stosowną dokumentację, by matka dziecka za swoje zachowanie odpowiedziała przed sądem - powiedziała portalowi Izabela Kołpakowska z KMP w Olsztynie.

Policja przypomina, by w takich sytuacjach nie być obojętnym i za każdym razem wzywać odpowiednie służby.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (44)
Olsztyn. Zostawiła dziecko w samochodzie i poszła na zakupy
Zaloguj się
 • shtalman

  Oceniono 26 razy 10

  Miała szczęście że że w pobliżu nie chodził jakiś pan w czarnej sukience po kolędzie

 • a.k.traper

  Oceniono 19 razy 7

  Czasem lepiej dziecko zostawić i szybko zrobić sprawunki, łatwo sprawdzić jaka temperatura jest w środku, wystarczy otworzyć drzwi a ile była poza samochodem dotykając silnika.
  Nas rodzice zostawiali na cały dzień i przeżyliśmy gotując kasze czy mleko, kisiele i budynie na kuchni węglowej a zabawy na klatce i na międzyblokowym placu.

 • zarliwy

  Oceniono 19 razy 5

  Dziecko w pissdzielni, jest tylko bonem upoważniającym do odebrania pińcet. Tak więc, wystarczy zapewnienie minimum warunków do ochrony. Jak co, to wydrukuje się drugie - najlepiej z felerem - KC PiS dorzuca około 4 000. Jazda pissdzielnio, łapki na czerwono.

 • 45rtg

  Oceniono 27 razy 3

  A tak właściwie, to czy ktoś potrafi wyjaśnić, o co chodziło? Matka wróciła w ciągu kilku minut od zauważenia, a to, że nadgorliwcy "nie wiedzą, jak długo", to o niczym kompletnie nie świadczy. Skoro dziecko spokojnie czekało (a może nawet spało), to w czym problem? A z całą pewnością dziecko było spokojne, bo przecież pismaki nie odmówiłyby sobie rozkoszy napisania, że uratowano zapłakanego malucha.

 • Katarzyna Sornat

  Oceniono 2 razy 2

  Jest gorzej niz moglabym przypuszczac. Nie mam dzieci bo nie chcialam ich miec, mimo to nie miesci mi sie w glowie jak mozna zostawic male dziecko bez opieki. Nie rozumiem jak mozna to usprawiedliwiac. Nie pojmuje, skad wy sie ludzie bierzecie? Kon i krowa pewnie sa lepszymi rodzicami niz wy.

 • Katarzyna Sornat

  Oceniono 1 raz 1

  Jest gorzej niz moglabym przypuszczac. Nie mam dzieci bo nie chcialam ich miec, mimo to nie miesci mi sie w glowie jak mozna zostawic male dziecko bez opieki. Nie rozumiem jak mozna to usprawiedliwiac. Nie pojmuje, skad wy sie ludzie bierzecie? Kon i krowa pewnie sa lepszymi rodzicami niz wy.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 5 razy 1

  A mogła utopić...

 • swinton

  Oceniono 9 razy 1

  Poszła kobieta z małym dzieckiem do sklepu.
  Dzieciak - ja chcę to, ja chcę tamto, wrzask na cały sklep.
  Ludzie obok się dziwili czemu kobieta zabrała dziecko do sklepu.

 • fakiba

  Oceniono 29 razy 1

  Teraz "mamusię" zamknąć w samochodzie i to na dłużej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX