Taśmą i kocami uszczelniają okna w szpitalu w Gołdapi. W łazience temperatura poniżej zera

Gdy termometry w Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie) wskazywały - 27 stopni na zewnątrz, w miejscowym szpitalu temperatura spadała poniżej zera. Personel placówki musiał uszczelniać okna taśmą i kocami.

Szpital w Gołdapi jest niewielki - ma łóżka dla czterdziestu pacjentów. Ci, którzy obecnie w nim przebywają, zakładają swetry, polary i przykrywają się kocami. Wszystko przez panujący w środku mróz.

W szpitalu w Gołdapi temperatura wynosiła - 2 stopnie

Reporterzy „Faktów” TVN, którzy w środę pojechali do szpitala w Gołdapi, odnotowali, że podczas ich wizyty w jednej z łazienek temperatura wynosiła prawie - 2 stopnie. Na korytarzu było trochę cieplej: 5 na plusie, a w pokojach, gdzie przebywali pacjenci, 14 stopni.

Pracownicy placówki również starają się walczyć z mrozem: uszczelniają okna taśmą, kocami i ręcznikami, by zimne powietrze nie dostawało się do środka.

Okazuje się, że szpital od dawna czeka na modernizację. Do sprawy odniosły się władze powiatu. Starosta przeprosił pacjentów i personel placówki.

Chciałbym bardzo przeprosić pacjentów, lekarzy i cały personel. Jeszcze chwila cierpliwości jest nam potrzebna, bo przystępujemy do długo oczekiwanej termomodernizacji. Natomiast w tym momencie wyskok tych wielkich mrozów spowodował, że nastąpiło też obniżenie temperatury w szpitalu. Zaopatrzyliśmy się już w dodatkowe źródła ciepła. Myślę, że standard ciepła na chwilę obecną jest w miarę zapewniony dla pacjentów

- powiedział w rozmowie z tvn24.pl Andrzej Ciołek, starosta powiatu gołdapskiego.

Zamarznięte jezioro to nie lodowisko. Nie trzeba wiele, by doszło do tragedii

Więcej o:
Komentarze (52)
Gołdap: w szpitalnej łazience temperatura spadła poniżej zera
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 12 razy 10

  Suwerenowi pod rozwagę !!!!!!!!!!
  Za jedną "nagrodę" Pani Szydło spoko można by zrobić remont.

 • Oceniono 8 razy 8

  Macierewicz wydał na cukierki 15 mln złotych. To wystarczyłoby na uszczelnienie, a na pewno na nowiutkie spod igły! I jeszcze na cukierki by zostało! #dojnazmiana #pisorgl

 • bugaboo

  Oceniono 6 razy 6

  Ważne, że ministrowie dostali nagrody, a Gowin przymiera głodem.

 • antropoid

  Oceniono 10 razy 6

  Jak Owsiak zbierze - to się okna w szpitalach pouszczelnia.

  "Dobra" zmiana na to nie ma - bo kasa poszła na nagrody dla partyjnych funkcjonariuszy i rydzyka.

 • Oceniono 6 razy 6

  oj tam oj tam. antek wydal 15 mln na ekscesy, reszta tez nie oszczedzala, rydzol ciagnie budzet jak dobre krowie wymiona to kto sie bedzie przejmowal szpitalami, czym w nich karmia i jak lecza. glosowac nie marudzic.

 • droch

  Oceniono 5 razy 5

  A Partia na to: Ale o chodzi? Od 1 kwietnia każdy szpital zatrudni 4 dodatkowych kapelanów, co pozytywnie wpłynie na zdrowie pacjentów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX