Tragedia w Słupsku. 8-latka bawiła się z psem i wbiegła na zamarznięty staw. Załamał się lód

Dziewczynka podczas zabawy w słupskim parku kulturowym wbiegła na zamarznięty staw. Załamał się pod nią lód. Ośmiolatki nie udało się uratować.

Do tragedii doszło w Słupsku w Parku Kulturowym Klasztorne Stawy. W czwartek około godziny 17:30 na terenie bawiła się grupa dzieci z psem. W pewnym momencie jedno z dzieci - ośmioletnia dziewczynka - wbiegła na lód, który się pod nią załamał.

Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 17:41. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowane 6 jednostek oraz 20 funkcjonariuszy straży pożarnej. Pierwsi strażacy pojawili się na miejscu zdarzenia o godzinie 17:47, niestety dziewczynki nie udało się uratować. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon.

- powiedział w rozmowie z portalem gp24.pl rzecznik prasowy słupskiej straży pożarnej st.kpt. Tomasz Ponczkowski.

Więcej o:
Komentarze (39)
Słupsk: pod 8-latką załamał się lód. Dziewczyka zmarła
Zaloguj się
 • szemranaa

  Oceniono 8 razy 6

  Nawet pod takim artykułem opowiadającym o ludzkiej tragedii nie potraficie się zachować. Brakuje jeszcze „Gdzie wtedy był wasz Bóg?” A i jeszcze najlepsze „to wina pisu!” Ludzie, opanujcie się. ;) A moim zdaniem edukowanie dzieci pod takim kątem powinno być poruszane chociażby na godzinie wychowawczej. Jak wspominam moje „godziny wychowawcze” to było „róbcie co chcecie tylko bądźcie w miarę cicho” zero kreatywności czy nawet większego zainteresowania dzieciakami. Czy naprawdę to jest tak bardzo lepsze od wiecznie hejtowanych przez Was lekcji religii????

 • psi_zgryz

  Oceniono 7 razy 5

  Wielka tragedia. Zalecialo Dekalogiem Kieslowskiego, odcinek 1

 • tomasz nowak

  Oceniono 6 razy 2

  co to za pieprzenie o edukacji i obrażaniu jakiś religii 8 letnie dziecko nie jest głupie i wie że lód może się załamać nie potrzeba edukować dzieci 1000 razy co i jak że ogień parzy a lód jest zimny w wieku 8 lat każde dziecko o tym dawno już wie

 • spokojniejaknawojnie

  Oceniono 23 razy 1

  Przykre. Kondolencje dla rodziny. Więcej edukacji w szkole mniej niepotrzebnej religii

 • debrulen24

  0

  Straszna tragedia. Wspolczucia dla rodzicow i najbliszszych

 • dafcioo

  Oceniono 5 razy -1

  Jakim cudem po tygodniu siarczystych mrozów lód na stawie załamał się pod dziewczynką? Po tylu dniach siarczystego mrozu lód na stawie powinien mieć ponad 20 centymetrów.

 • yosemitesam

  Oceniono 13 razy -1

  Bezmyślność dziecka to jedna sprawa. Ale z drugiej strony, czy ozdobny staw będący na terenie parku kulturowego nie powinien mieć tak zniwelowanego dna, żeby nie było możliwości się w nim utopić?

 • antybandzior

  Oceniono 11 razy -3

  17.30 ciemno ośmiolatka na mrozie z psem bez opieki dorosłych, gdzie byli rodzice?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX