Koniec śledztwa ws. wypadku Szydło. Prokuratura ma pomysł co zrobić z kierowcą seicento

Prokuratura zakończyła postępowanie w sprawie ubiegłorocznego wypadku z udziałem Beaty Szydło. Według nieoficjalnych ustaleń RMF sprawa wobec Sebastiana K. zostanie umorzona.

- Po wydaniu takiego postanowienia, prokurator, będzie podejmował decyzję, czy skierować akt oskarżenia w tej sprawie, czy też podjąć decyzję o skierowaniu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania. Wszystkie czynności, które mogliśmy wykonać do tej pory, zostały wykonane - powiedział w rozmowie z RMF rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko.

Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF, prokuratura planuje wystosować do sądu wniosek o umorzenie postępowania wobec Sebastiana K, który według śledczych spowodował wypadek. Za umorzeniem przemawia fakt, że kierowca nie był dotychczas karany, ma dobrą opinię oraz w toku sprawy współpracował ze śledczymi. 

Prokuratura zaproponuje dla Sebastiana K. także maksymalnie 2-letnią próbę. Nie przesądzona jest jeszcze kwestia nawiązki, którą miałby uiścić na rzecz fundacji wspierającej ofiary wypadków.

Wypadek z udziałem Beaty Szydło

Do wypadku z udziałem ówczesnej premier doszło 10 lutego 2017 r. w Oświęcimiu. Samochód z Beatą Szydło najpierw zderzył się z fiatem, którym jechał Sebastian K., a następnie uderzył w drzewo. Szydło została ranna i trafiła do szpitala. W wypadku ucierpieli też funkcjonariusze BOR. Według ustaleń biegłych przyczyną wypadu miało być niezachowanie ostrożności przez kierowcę seicento. Miał on zjechać do prawego krawężnika, gdy wyprzedzał go pierwszy samochód kolumny i włączyć się do ruchu, gdy ten go minął. Jednak za tym autem jechała limuzyna z premier Szydło - wg biegłych z prędkością 55 km/h.

Więcej o:
Komentarze (207)
Wypadek Beaty Szydło. Prokuratura zakończyła postępowanie
Zaloguj się
 • Jan Osik

  Oceniono 80 razy 76

  trzech prokuratorów, którzy od początku zajmowali się sprawą chcieli postawić zarzuty "innym osobom" a nie kierowcy Seicento ...
  ponieważ Prokuratura Regionalna w Krakowie się na to nie zgodziła poprosili o wyłączenie ich ze sprawy.
  tak własnie wygląda tzw. prawo i sprawiedliwość w pisobolszewickiej Polsce.

 • student_zebrak

  Oceniono 66 razy 62

  Ta sprawa jest symbolem tego kraju 'prawa i sprawiedliwosci'.
  Zblatowani politycy, prokuratura, sady, policja....
  Porownac dzisiejsza Polske do bananowej republiki, to obraza dla tych smacznych i zdrowych owocow.
  Polska i Zimbabwe, dwie ostoje demokracji gerontologicznej.

 • skromne-zero

  Oceniono 57 razy 53

  Adwokat powinien odwołać się od takiego wyroku. Chłopak jest NIEWINNY.
  Pisowskie ście.rw.a chcą zrzucić na niego swoje winy i porażki. Za bardachę w Polsce także jest winny?

 • krynolinka

  Oceniono 62 razy 50

  Spryciarze z tego PiS-u. Kary nie będzie ale wina stwierdzona. No..no..a, kto zapłaci za remont limuzynki i odnowę drzewka ?

 • stachud

  Oceniono 46 razy 42

  Wypadek spowodowała Szydło bo wyprzedzała na skrzyżowaniu. Do tego składała fałszywe zeznania że jachała na sygnale. Dodatkowo siedziała 7 dni w szpitalu żeby pograzyć kierowcę Seicento. Zmieni się władza to się ją rozliczy.

 • pioterek

  Oceniono 37 razy 37

  Tu wcale nie ma znaczenia spowodowanie wypadku przez pojazd wiozacy szydlo bez odpowiednich sygnałów oznaczajacych go jako uprzywilejowany.
  Wcale.
  Kierowca seicento powinien wiedzieć, że jedzie Szydlo...

 • yosemitesam

  Oceniono 33 razy 31

  Nie zesłali go na Syberię?! Jestem w szoku.
  To jednak luckie pany som.

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 30 razy 30

  Sprytne. Póki co, chłopak jest niewinny bo o winie orzeka wyłącznie sąd. Jednak takie warunkowe umorzenie to w tłumaczeniu na polski "Uważamy,, że jesteś winny, ale jesteśmy tacy fajni, że darujemy ci. Idź i nie grzeszników więcej. Tym samym smród się będzie ciągnął dalej za chłopakiem.

  Na jego miejscu złożyłbym zażalenie na taką decyzję do sądu, póki są jeszcze u nas niezawisli sędziowie i doprowadził do uniewinnienia w procesie. Za rok, dwa już niezwislych sędziów już nie będzie.

 • optymus58

  Oceniono 32 razy 30

  nie raz mowilem....w ZWIAZKU z brakiem mozliwosci ustalenia sprawcy kolizji....etc.etc.....ziobrowsko - PISOWSKA prokuratura jest gowno wart....
  Umorzenie jest najmniej korzystne dla mlodego kierowcy fiata....TO ON STAL SIE OFIARA TEJ KOLIZJI....na jego miejscu wystapilbym z powodztwem cywilnym w stosunku do wszystkich tych co w dwie godziny po WYPADKU OGLOSILI GO WINNYM...chodzi o BLASZCZAKA....
  Wszyscy obywatele POLSKI sa rowni wobec prawa!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX