Monika Olejnik nagrana do reportażu TVP. "Późny wieczór, nagle podbiega do mnie jakiś facet"

Monika Olejnik, Anja Rubik, Edward Miszczak, Jarosław Gugała - te znane nazwiska pojawiły się w nowym programie TVP "Alarm" o reprywatyzacji. Sprawą już zajęła się komisja reprywatyzacyjna pod wodzą PiS. Z kolei bohaterowie reportażu mówią o "kłamliwym" i "nierzetelnym" materiale.

W programie "Alarm!" w TVP1 we wtorek wyemitowano reportaż Bartłomieja Graczaka osnuty wokół warszawskich kamienic i reprywatyzacji. Jak wskazano, mieszkanie w kamienicy przy al. Szucha 16 kupiła dziennikarka TVN24 Monika Olejnik, a pod tym adresem mieszka także Monika Jaruzelska. Z kolei lokale przy ul. Mokotowskiej 8 kupili dyrektor programowy TVN Edward Miszczak i związana z tą stacją modelka Anja Rubik. W reportażu pojawił się też adres Nabielaka 9 (mieszkała tam Jolanta Brzeska - red.), gdzie mieszkanie kupił Jarosław Gugała z Polsatu.

Monika Olejnik odpowiada TVP

Na jednym z nagrań z reportażu zarejestrowano, jak dziennikarz TVP podszedł do auta Moniki Olejnik i próbował porozmawiać z dziennikarką, ta jednak odjechała.

Monika Olejnik odniosła się później do materiału na swoim profilu na Facebooku. Jak zapewniła, mieszkanie kupiła "na wolnym rynku i zgodnie z prawem". "To mieszkanie bez wad prawnych, kupione za pośrednictwem agencji nieruchomości, od ludzi, których nie znałam" - napisała Monika Olejnik na Facebooku.

Monika Olejnik: tam nie było reprywatyzacji

Dziennikarka skomentowała też środową okładkę "Super Expressu", gdzie pojawił się tekst pt. "Patryk Jaki zajmie się apartamentami Olejnik i Jaruzelskiej", będący nawiązaniem do reportażu TVP.

"Naczelny Super Expressu wie jak się ze mną skontaktować, ale widocznie nie nauczył tego swoich dziennikarzy. Kamienica w której mieszkam została zbudowana przed wojną przez Oficerską Spółdzielnię Mieszkaniowo - Budowlaną dla generałów i pułkowników od Józefa Piłsudskiego. KAMIENICA NIE BYŁA REPRYWATYZOWANA!" - napisała Monika Olejnik (pisownia oryginalna - red.).

"Super Expres" zapytał Sebastiana Kaletę, członka komisji reprywatyzacyjnej, czy zajmie się przekształceniami przy al. Szucha. - Komisja podjęła już wstępne czynności sprawdzające w sprawie tej nieruchomości - powiedział Kaleta.

Oświadczenia Miszczaka i Olejnik

W związku z materiałem "Alarmu!" oficjalne oświadczenia wydali Monika Olejnik i Edward Miszczak. "Mieszkanie, w którym mieszkam, zostało kupione na wolnym rynku zgodnie z prawem. To mieszkanie, bez wad prawnych, zostało kupione za pośrednictwem agencji nieruchomości od ludzi, których nie znałam. (...) Przed podpisaniem aktu notarialnego w listopadzie 2015 roku mój prawnik sprawdził bardzo dokładnie zarówno mieszkanie, jak i kamienicę, która nie podlegała reprywatyzacji" - czytamy w piśmie Moniki Olejnik.

W związku z kłamliwym materiałem w TVP oświadczam, że mieszkanie na ulicy Mokotowskiej kupiłem na zasadach rynkowych od firmy, która była kolejnym właścicielem nieruchomości i która przeprowadziła całkowitą rekonstrukcję budynku. W momencie kupna przeze mnie nieruchomości w 2015 roku, nie było żadnych protestów mieszkańców, lub byłych mieszkańców, które, jak wynika z materiału TVP, miały miejsce wiele lat wcześniej

- stwierdza Edward Miszczak i dodaje, że w związku z "oszczerstwem zawartym w materiale" kieruje sprawę na drogę sądową.

Jarosław Gugała zapowiada pozew

W rozmowie z dziennikarzem TVP o swoim mieszkaniu przy Nabielaka 9 mówił Jarosław Gugała, a jego wypowiedzi zostały przytoczone w reportażu. Dziennikarz Polsatu mówił m.in., że raz spotkał Marka Mossakowskiego (znanego handlarza roszczeniami) na zebraniu wspólnoty. 

Później w rozmowie z Wirtualną Polską Jarosław Gugała powiedział, że nie został poinformowany przez dziennikarzy TVP, że jest nagrywany, gdy "szczerze im odpowiadał". - Zamierzam więc pójść z tym do sądu - zapowiedział i dodał, że dziennikarze nie sprawdzili kilku podstawowych faktów, jak np. tego, że mieszkanie przy Nabielaka 9 kupił kilka lat przed tym, jak Mossakowski "ruszył z dziką reprywatyzacją".

Układ warszawski. O co chodzi w aferze reprywatyzacyjnej?

Więcej o:
Komentarze (347)
Mieszkanie Moniki Olejnik w materiale TVP o reprywatyzacji
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 107 razy 79

  Jak tam sprawa z pewną willą na Żoliborzu? Czy konflikt z Izraelem został wywołany po to, aby przykryć "nieczyste" metody przejęcia nieruchomości przez rodzinę Naczelnego z rodziny wyrakowatych?

 • def11

  Oceniono 93 razy 71

  A prezes Kaczyński jest czysty, on nie kupował żadnego "reprywatyzowanego" mieszkania, wille rodzice dostali, od partii.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 86 razy 66

  szkoda że nikt z TVP nie interesuje się tym, jakim cudem po wojnie w zniszczonej doszczętnie Warszawie, tatuś pewnych bliźniaków dostał ciepła raczka wille na Żoliborzu???

 • korcia2000

  Oceniono 53 razy 43

  Ciekawe, że wybrano tylko osoby związane z TVN. Należy wnioskować, że pracownicy i redaktorzy TVP mieszkają w barakach albo w altanach na działkach....

 • kuba161048

  Oceniono 63 razy 39

  Całe pisgłupy w akcji najpierw oplujemy a potem niech się martwią opluci.

 • antoszek22

  Oceniono 56 razy 36

  Widziałem ten fragment w TVp Info .
  Odpowiedź jednego z posłów wzorowa nie mozna szambiarzom z TVP w rodzaju Rachonia pozwalać na takie manipulacje .
  Tm bardziej że to jego żona do spółki z Sakiewiczem omalże przytulili 8 mln od Szyszki na fundację która nie istniała przed rozpoczęciem przetargu.

 • 1utek

  Oceniono 41 razy 35

  Czy wtedy, gdy rodzina J. Kaczyńskiego przeniosła się do willi na Żoliborzu była Polska? Bo jeżeli nie, to kto państwu Kaczyńskich przydzielił tę willę. Czy to mieszkanie było przydzielone bezpłatnie? A jaki status miało mieszkanie w tej willi? Czy to było np. mieszkanie komunalne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX