Zimno? Za kilka dni pogoda zmieni się radykalnie. Aż trudno uwierzyć w tę temperaturę [POGODA]

Pogoda w ciągu kilku dni radykalnie się zmieni - prognozują synoptycy. Aż trudno uwierzyć, że słupki rtęci mogą tak podskoczyć. W niedzielę na południu kraju może być aż 10 stopni. Na plusie.

Ostatnie mrozy chyba wszystkim dają w kość, na szczęście według prognoz mroźna zima może niedługo być w odwrocie. Tomasz Wasilewski, meteorolog z TVN 24 przewiduje, że już w najbliższą niedzielę termometry na południu kraju mogą wskazać nawet... 10 stopni powyżej zera.

Pogoda na weekend

"Czy południe kraju czeka szokująca zmiana temperatury? To jeszcze NIEPEWNE, ale model GFS przewiduje, że w najbliższą niedzielę na Dolnym Śląsku będzie aż +10°C! Gdyby ta prognoza się sprawdziła to oznaczałoby ocieplenie o ponad 20 stopni w ciągu kilku dni #pogoda(via @Ventuskycom)" - napisał na swoim Twitterze Tomasz Wasilewski, meteorolog i prezenter pogody z TVN24.

Dzięki aplikacji Ventuski widzimy, że pod koniec tego tygodnia i na początku przyszłego będzie sporo cieplej.

Mapa pogodowaMapa pogodowa Ventusky app

Z aplikacji możemy się dowiedzieć, że w niedzielę pogoda ulegnie poprawie na zachodzie i w centrum kraju. Temperatura w tych częściach Polski może wynieść od 0 do do 4 st. Celsjusza. Niestety mróz może dłużej utrzymywać się na wschodzie.

Będzie cieplej

Poprawę pogody i wyższą temperaturę potwierdzają synoptycy IMGW. Co prawda do piątku mogą utrzymać się kilkunastostopniowe mrozy, ale już w przyszłym tygodniu zaczniemy wyraźnie odczuwać wyższą temperaturę. W poniedziałek temperatura wyniesie 2 st. Celsjusza, podobnie będzie we wtorek i środę. Naprawdę ciepło będzie w czwartek. Synoptycy przewidują, że tego dnia termometry wskażą aż 8 stopni powyżej zera. 

To, że niedługo nadejdzie ocieplenie, potwierdza aplikacja Ventusky. Już w poniedziałek i wtorek na zachodzie Polski słupki rtęci skoczą do 4 stopni.

Pogoda na najbliższe dni

W najbliższych dniach raczej nie dojdzie do takich radykalnych ociepleń. W środę termometry wskażą od 5 st. Celsjusza w Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie do -13 w Suwałkach. Niewiele cieplej będzie w czwartek i piątek. Większe ocieplenie może nadejść w sobotę. Wówczas termometry pokażą od - 1 w Zielonej Górze do - 7 na wschodzie i południu kraju: w Suwałkach, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie i Przemyślu.

Czytaj też: Wczoraj w Warszawie było dużo zimniej niż na... Biegunie Północnym. To oznacza kłopoty

Więcej o:
Komentarze (76)
Pogoda - przyjdzie ocieplenie. Nawet 10 stopni na plusie
Zaloguj się
 • dublet

  Oceniono 23 razy 17

  Fakty są takie, ze ocieplenie nastąpi dzięki Rządowi i Partii, które w pocie czoła pracują dla dobra Polski i Polaków !

 • przyczajony.pisior

  Oceniono 32 razy 14

  Podniecanie się pojedynczymi wiązkami GFS jest taką samą pomyłką, jak jaranie się ciemnego ludu PiSuarem i jego "wstawaniem z kolan" .. Tym nie mniej ocieplenie nadchodzi, bo kończy się zima i kiedyś mysi nadejść ;) Zima wasza, pisia mać, wiosna nasza xD

 • antropoid

  Oceniono 21 razy 7

  To dlatego "rząd" wyciął Puszczę (i nie tylko) - żeby się klimat dalej ocieplał.

 • cob22

  Oceniono 4 razy 4

  Miejmy nadzieje, ze to cieplo bedzie patriotyczne i katolickie.
  Oby nie bylo lewackie po przychodzi z zachodu !

 • part_of_the_game

  Oceniono 8 razy 4

  Ale są też realizacje GFS, które utrzymują 15-stopniowe mrozy do połowy marca

 • golass

  Oceniono 4 razy 4

  "anomalie pogodowe? jakie anomalie!" :-/

 • marzens11

  Oceniono 2 razy 2

  Wcale nie jest trudno uwierzyć. Równo rok temu, 27 lutego 2017 termometr pokazywał +14 stopni

 • xxkrzysiek88

  Oceniono 4 razy 2

  czyli będzie Dobra Zmiana buhahahahahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX