400 funkcjonariuszy, 55 lokalizacji i 32 zatrzymanych. Policja uderzyła w narkobiznes

Policjanci przeprowadzili akcję wymierzoną przeciwko przestępczości narkotykowej na terenie Mazowsza. W efekcie zatrzymano 32 osoby.

W akcji brali udział policjanci z Wołomina, KSP, KGP, CBŚP, warszawscy antyterroryści ze SPAP, a także funkcjonariusze Służby Granicznej oraz pracownicy Podlaskiego Urzędu Celno – Skarbowego. Łącznie 400 funkcjonariuszy. Przeszukali ponad 55 miejsc, w których zabezpieczyli narkotyki: heroinę, kokainę, amfetaminę, marihuanę, a także 67 tys. zł, luksusowe zegarki i trzy atrapy broni. W ramach akcji zatrzymano 32 osoby.

Policjanci zatrzymali 32 osoby, które handlowały narkotykami

Jak czytamy w oświadczeniu policji, kryminalni z wołomińskiej komendy od dawna prowadzili czynności operacyjne w sprawie przestępczości związanej z narkobiznesem na terenie Warszawy i okolic. Grupa handlowała kokainą, heroiną, amfetaminą, marihuaną i mefedronem na terenie stolicy i powiatu wołomińskiego. Zdaniem policjantów, grupa zajmowała się też rozbojami i wymuszeniami rozbójniczymi.

Do zatrzymań doszło w środę. Policja poinformowała o nich dopiero w piątek. Zatrzymani to osoby w wieku od 20 do 65 lat, wśród nich są trzy kobiety. Zatrzymani są podejrzani o udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych oraz o posiadanie ich w miejscu zamieszkania.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, może grozić za to kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności

- czytamy na stronie policji. W dniu zatrzymania sad zastosował wobec pięciu osób tymczasowy areszt, w czwartek - wobec kolejnych osiemnastu osób.

Zatrzymania to efekt dużego śledztwa

Zatrzymania mają związek z podobnymi akcjami z czerwca i września 2017 roku, gdy łącznie zatrzymano 51 osób. Wobec 44 zastosowano areszt tymczasowy, wobec 7 - dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Wtedy policjanci zabezpieczyli m.in. broń palną, amunicję, półprodukty służące do produkcji środków odurzających oraz heroinę, kokainę i mefedron.

Zdaniem śledczych z Prokuratury Okręgowej Warszwa Praga, zatrzymane w środę osoby mogły należeć do grupy przestępczej, która od 2011 roku wprowadziła do obrotu na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego około 400 kg narkotyków, a także zajmowała się produkcją amfetaminy i marihuany.

Jak czytamy w komunikacie policji, "sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone dalsze zatrzymania".

Więcej o:
Komentarze (28)
Policja rozbiła gang narkotykowy. Zatrzymano 32 osoby
Zaloguj się
 • wichura

  Oceniono 6 razy 2

  67.000 zł na 32 osoby... Po dwa klocki na głowę... Prawie jak u Escobara ;)

 • krynolinka

  Oceniono 10 razy 2

  Raz w życiu zapaliłam trawkę. To był mocny towar. Gdy po kilku dobrych godzinach przestałam się w końcu śmiać to stwierdziłam, że nigdy więcej. A przepona bolała mnie znacznie dłużej..

 • vomiting_frog

  Oceniono 3 razy 1

  67 tysięcy? To chyba po potrąceniach. Kogo oni łapali meneli?
  To zdjęcie z 10 złotówkami jest jak z jakiegoś ruskiego portalu randkowego.

 • s0nar

  Oceniono 3 razy 1

  Zabezpieczyli 67tys. zł??? Buahahahahaha. Przecież Masa tyle miał jak szedł po bułki. Może zapomnieli kilku zer ;)

 • zerozer52

  Oceniono 1 raz 1

  I jak żyć, panie władzo, jak żyć...zapytają celebryci i aktorzy.

 • aagaj

  Oceniono 5 razy 1

  Jak rządy PiS to tylko sukcesy !

 • spanish_fly

  Oceniono 3 razy 1

  67 tys. u 32 osób to wychodzi po dwa tysiące na głowę. Coś niespecjalnie dochodowy ten biznes.

 • darek8125

  Oceniono 6 razy 0

  CZY KTOŚ MI COŚ WYTŁUMACZY : CZYM SIE RÓŻNI PICIE ALKOHOLU A BRANIE NARKOTYKÓW--------- BO OBU SPECYFIKACH SĄ TAKIE SAME REAKCJE...ORGANIZMU......A ALKOHOL JEST LEGALNY....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX