Rydzyk apeluje do wiernych, by nie udzielali wywiadów. "Lewactwo coś szykuje następnego"

"Lewicowo-liberalne media mogą przygotowywać kolejny atak na Radio Maryja" - przepowiadał ojciec Tadeusz Rydzyk na antenie toruńskiej rozgłośni. Jego monolog o tym, by nie ufać mediom, trwał ponad 11 minut.

Ojciec Tadeusz Rydzyk postanowił ostrzec rodzinę Radia Maryja przed dziennikarzami, którzy, jego zdaniem, "mają nieczyste intencje". Apel wystosował na antenie toruńskiej rozgłośni w środę. Monolog trwał ponad 11 minut.

Ojciec Tadeusz Rydzyk ostrzega przed dziennikarzami

Ojciec Tadeusz Rydzyk przestrzegał słuchaczy przed udzielaniem wywiadów.

Trzeba nie dać się wciągnąć w jakieś piękne słowa, żeby nas miłe słowa zachowania czy kamery nie zaczarowały. Nie udzielajmy wywiadów. Trzeba być bardzo ostrożnym

- apelował. Dodał, że do Radia Maryja zgłasza się ostatnio dużo zagranicznych dziennikarzy. Ponieważ sam nie udziela wywiadów, spotyka się z „tak zwanymi dziennikarzami”, którzy próbują skontaktować się z nim innymi drogami, m.in. w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.

Zapraszają na kawę i mają ze sobą ukryte mikrofon i kamerę

- stwierdził o. Rydzyk. I ostrzegał tych, którzy traktują dziennikarzy po przyjacielsku.

Niekiedy nasze spontaniczne słowo czy obraz to materiał, który można wykorzystać w różnych sytuacjach i rożnie nim manipulować, wyciąć z kontekstu (…) Znając media liberalne, nieżyczliwe Kościołowi, Polsce, trzeba mieć dystans. Nawet do tych spoza Polski. Wypowiedzi można zmanipulować. (…) Z ofiary można zrobić kata i odwrotnie. Na różne sposoby to się robi.

- tłumaczył. I dodał, że członkowie Rodziny Radia Maryja nie muszą szukać informacji gdzieś indziej. Wystarczy, że będą słuchać audycji toruńskiej rozgłośni, czytali „Nasz Dziennik” i oglądali Telewizję Trwam.

Nie potrzeba nam udzielać wywiadów w innych mediach, my mamy swoje

- podkreślał redemptorysta.

Zdaniem o. Rydzyka, na Radio Maryja przygotowywany jest atak

Zdaniem ojca Rydzyka, na Radio Maryja przygotowywany jest "kolejny atak ze strony lewactwa".

Oni nam nie darują naszego głosu, ta strona liberalno-lewicowa. To może być przygotowywanie kolejnego ataku mediów na Radio Maryja, a może i w kontekście tego ataku międzynarodowego lewactwa na Polskę, może i uderzyć w Polskę. Trzeba bardzo uważać (…) Widzimy co robią, jakie siły uruchamiają. To atak na Polskę, na Kościół Katolicki. Obawiam się, że oni coś szykują następnego. Widać, że oni nam nie darują tego, że jesteśmy jacy jesteśmy

- mówił redemptorysta. O. Rydzyk wspomniał historię swojego brata.

Mój ś.p. brat był po wylewie. Przyszła do niego jakaś pani, to była zima, i mówi, że chce porozmawiać o Radio Maryja i bracie, czyli o mnie. I ten brat, po wylewie, nie jest już taki błyskotliwy jak przed chorobą, powiedział do żony po imieniu 'Halinka, zrób pani herbatę, bo zimno jest'. Życzliwie ją przyjął. co ona powypisywała, jakie kłamstwa, w jakim nakładzie! To było uderzenie w Radio Maryja

- ostrzegał redemptorysta. I zabrał się za zagraniczne media. Jego zdaniem, Polacy im służą.

Oni im służą i uważają, że pracują

- stwierdził o. Rydzyk, po czym wspomniał, jak pewnego razu podszedł do niego pracownik TVN.

"Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus", mówi mi. I dalej: "Tak mi przykro, ale ja muszę pracować". Powiedziałem mu "Musi pan tylko umrzeć, i każdy z nas. Wcale pan nie musi. Trzeba zachować godność". I właśnie do tych tak zwanych dziennikarzy, którzy są na usługach liberalno-lewackich, a są Polakami, a jeszcze tym bardziej katolikami, też bym to samo powiedział: "Zachowaj godność, kochaj Polskę, kochaj kościół. (…) Jeżeli kochasz pana Boga, to kochaj i kościół i pomóż temu kościołowi jak najlepiej działać i służyć, a nie uderzać w to co katolickie, w to co polskie"

- powiedział o. Rydzyk. Po czym stwierdził, że wśród nie tylko polskich, ale i światowych mediów, katolickie jest tylko Radio Maryja i TV Trwam.

Redemptorysta zaapelował do słuchaczy, by donosili o przypadkach, gdy będą zgłaszali się do nich jacyś dziennikarze.

"Daliście tylko 200 tys.". Tadeusz Rydzyk domaga się pieniędzy od rządu

Więcej o:
Komentarze (367)
Ojciec Tadeusz Rydzyk ostrzega rodzinę Radia Maryja przed dziennikarzami
Zaloguj się
 • danuel

  Oceniono 79 razy 73

  Czyżby to jakaś obrona prewencyjna przed ujawnieniem jakiegoś szamba toruńskiego? Czekam z niecierpliwością!

 • krynolinka

  Oceniono 73 razy 59

  Palant, który rżnie nasze państwo od lat. Bierze kasę skąd się da, zero rozliczeń. Autka od bezdomnych. Jak chciał sobie zrobić telewizję to się czołgał do Brukseli. Wali hipokryzją z odległości tysiąca kilometrów.

 • kl0ss

  Oceniono 57 razy 45

  Jest lepszy niż rosyjscy oligarchowie. Oprócz polityków, kasy ma rząd fanatycznych
  wyznawców jak jakiś samozwańczy szaman w afrykańskiej dżungli a tego oligarchia w Rosji nie ma.

 • vargur09

  Oceniono 47 razy 41

  grzybie, wystarczy nie kraść i nie robić z religii biznesu...ale takiemu jak pluną w twarz to powie że to deszcz i wyciągnie łapę po kasę...

 • jxl82

  Oceniono 42 razy 36

  "Oni im służą i uważają, że pracują" Ostatnio zaobserwowano zwiększoną aktywność UFO na biurami Rodziny Radia Maryja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX