Ścigali pedofila na autostradzie A2. W mercedesie ukrywał zaginioną 14-latkę

Na widok policji zaczął uciekać. W trakcie pościgu mknął autostradą A2 pod prąd. Gdy go w końcu zatrzymano, okazało się, że w samochodzie siedzi zaginiona 14-latka. Mężczyzna przez kilka dni podróży wykorzystywał ją seksualnie

Do tego zdarzenia doszło 7 grudnia ub. roku w Zgierzu. 33-letniego kierowcę mercedesa próbowała zatrzymać policja. Numery rejestracyjne wskazywały na to, że samochód jest kradziony.

Jechał pod prąd autostradą A2

Jak się później okazało, kradzież mercedesa zgłosił ojciec 33-latka. Jak informuje "Dziennik Łódzki", mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli. - Kierowca zamiast zatrzymać się do kontroli gwałtownie przyspieszył, a policjanci ruszyli w pościg. Pojechał w stronę autostrady A2. Na rondzie w Emilii wjechał pod prąd na autostradę A2. Kontynuując pościg policjanci używali sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Kierowca początkowo ominął policyjne radiowozy i po chwilowym postoju, ruszył z dużą prędkością - mówi na łamach dziennika Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Dwie kolizje na A2

Mężczyzna jechał bardzo szybko, inni kierowcy musieli gwałtownie hamować bądź wykonywać niebezpieczne manewry, by uniknąć zderzenia z mercedesem. Mimo to doszło do kolizji dwóch aut. W końcu ścigany kierowca wjechał na pas zieleni między pasami autostrady i w pobliżu miejscowości Nowostawy Górne uderzył w barierki. 33-latek nie dawał za wygraną - wysiadł i próbował uciekać na piechotę. 

Po ostatecznym zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że w samochodzie przebywa bardzo młoda dziewczyna - 14-latka, której zaginięcie zgłosili rodzice kilka dni wcześniej.  - Przez kilka dni wspólnie podróżowali po Polsce. W tym czasie małoletnia kilkukrotnie została wykorzystana seksualnie - mówi "Dziennikowi Łódzkiemu" Krzysztof Kopania z prokuratury.

33-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów. Prokuratura własnie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko niemu. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (183)
Autostrada A2. Pedofil uciekał z 14-latką w samochodzie
Zaloguj się
 • blahblah69

  Oceniono 41 razy 37

  Za wykorzystanie seksualne nieletniej, ucieczke Policji i spowodowanie kolizji - 12 lat
  Za "atak na obraz" - 10 lat

  Gdzie my żyjemy !?!?!?!

 • motyw4

  Oceniono 43 razy 21

  Swoją drogą - co za kraj... ciągle pobożnych kapłanów prześladują :(

 • jxl82

  Oceniono 39 razy 17

  " 33-latek nie dawał za wygraną - wysiadł i próbował uciekać na piechotę." W sutannie jednak ciężej uciekać, ale spokojnie ksiądz proboszcz wróci przed niedzielną Eucharystią ePISkopat zadba o to.

 • 92ilme

  Oceniono 23 razy 11

  Na dzien dobry powinni mu jaja obciac i przybic na drzwiach kosciola, jak Luter swoje tezy. Moze to by sklonilo Epidiaskop do dzialania.

 • lekkopoirytowana

  Oceniono 29 razy 9

  czy maksymalnie 12 lat za gwałt na nieletniej to nie jest za mało? coś takiego może jej zrujnować życie a on zbokiem jak był tak będzie....wyjdzie z pierdla po 5 i dalej będzie robił to samo....za posiadanie gramu zielska grozi 5 lat a przecież nikomu się tym krzywdy nie robi....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX