Finał jednej z najgłośniejszych spraw ostatnich lat. Zabijali nie pytając o pieniądze

Tadeusz G. i Wojciech W. resztę życia spędzą za kratami za zabójstwo pięciu osób i usiłowanie zabójstwa kolejnych dwóch. Stworzony przez nich gang zabójców właścicieli kantorów media określały jako jedną z najbrutalniejszych grup przestępczych po 1989 r.

Sąd Najwyższy oddalił we wtorek kasację obrońców zabójców właścicieli kantorów. Wyrok dożywocia usłyszeli za zabójstwo pięciu osób i usiłowanie zabójstwa dwóch innych.

Nie jest to jedyna sprawa, w której występują ci sprawcy. Latem ubiegłego roku prokuratura przygotowała akt oskarżenia dotyczący kolejnych pięciu zabójstw i usiłowania następnych dwóch. Ofiarami także byli właściciele kantorów i osoby z nimi związane.

Sędzia Jerzy Grubba w uzasadnieniu wyroku podkreślał, że "te zbrodnie były niezwykle okrutne".

Żadne z tych zabójstw nie było konieczne do uzyskania tego celu, którym kierowali się sprawcy. W przypadku skierowania groźby osoby pokrzywdzone wydałyby przedmioty, które posiadały

- powiedział sędzia.

Gang zabójców właścicieli kantorów

Sprawa gangu zabójców właścicieli kantorów była jedną z głośniejszych spraw kryminalnych ostatnich lat. Media nazywały gang jedną z najbrutalniejszych i najbardziej bezwzględnych grup przestępczych po 1989 r.

Sprawcy podczas napadów strzelali do ofiar i dopiero później sprawdzali czy zamordowani mają pieniądze. Zdarzało się, że ofiary nie miały gotówki.

Ich pierwszy proces ruszył 2009 roku. W lipcu 2010 r. sąd po raz pierwszy skazał G. i W. na dożywocia, a trzeciego ze sprawców - Jacka P., który przyznał się do winy, wyraził skruchę i przeprosił pokrzywdzonych - na 15 lat więzienia.

W wyniku apelacji w 2011 r. sąd uchylił wyroki dożywocia wobec W. i G., wobec P. utrzymał wyrok w mocy.

Brutalne napady miały miejsce w kilku województwach. Sprawcy wcześniej obserwowali ofiary, analizowali ich aktywność, przygotowywali broń i materiały wybuchowe. Prokuratura szacowała, że grupa mogła ukraść ponad 2,5 mln złotych.

Policyjne interwencje będą nagrywane. Polscy funkcjonariusze mają nosić kamery na mundurach

Więcej o:
Komentarze (18)
Finał sprawy gangu zabójców kantorowców
Zaloguj się
 • zec

  Oceniono 12 razy 8

  W wyniku apelacji sąd uchylił wyroki dożywocia wobec W i G.
  No i tak się ta bajka kończy? Może będzie ciąg dalszy bo ja popuszczam z napięcia. Skąd się wzięła odrzucona kasacja o której wspomnieliscie na początku?
  Ten tekst dowodzisiaj niezbicie, że nie czytacie własnych wypocin. To forma reklamy?
  Ja bym tego "redaktora" który to napisał, jeszcze dzisiaj vyyebał z roboty.

 • Barnaba Wierch

  Oceniono 9 razy 5

  Szokujące! W sprawach kradzieży dobrzy byli Pięta i Brudziński z PiS. Jeden specjalizował się w branży galanterii skórzanej, drugi w branży obuwniczej.

 • Te Pe

  Oceniono 13 razy 5

  Czapa. A truchła do młynka i psom policyjnym.

 • tetradrachma

  Oceniono 4 razy 4

  "W wyniku apelacji sąd uchylił wyroki dożywocia wobec W i G". Czyjej i jak uzasadniał ?

 • better.life

  Oceniono 1 raz 1

  Gangsterów przerabiałbym na paszę dla świń albo wykorzystywał do testowania potencjalnie niebezpiecznych leków. Śmieciuchy bez szkoły niepotrafiące normalnie zarabiać, niewarte nawet splunięcia. "Chłopcy z miasta" to najwięksi frajerze, a ich panienki to tępe pustaki mogące jedynie robić za worek na spermę.

 • tygrys102

  Oceniono 1 raz 1

  resztę - oby bardzo krókiego - życia spędzą na nasz koszt

 • zz1026

  Oceniono 5 razy 1

  dobrze ze w polsce nie ma kary smierci prawda?
  przeciez ci bandyci zasluguja na druga szanse

 • pintonek

  Oceniono 1 raz 1

  I z podatków będą teraz jedli, spali, żyli..... po co to trzymać ??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX