Radny PiS z Pabianic jechał rozdawać odblaski, by było bezpieczniej. Potrącił ucznia

Krzysztof Waligórski, radny powiatu pabianickiego potrącił na przejściu 15-latka - opisuje "Dziennik Łódzki". Członek PiS jechał na akcję rozdawania odblasków, mających poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Jak informuje "Dziennik Łódzki" do wypadku doszło 12 lutego. Tego dnia radni powiatowi oraz miejscy z Pabianic przeprowadzali akcję rozdawania odblaskowych gadżetów.

Do wypadku doszło ok. godz. 15. Na skrzyżowaniu ulic Partyzanckiej i Konstantynowskiej Krzysztof Waligórski, radny powiatowy z klubu PiS uderzył samochodem powracającego ze szkoły 15-latka.Chłopiec stracił przytomność i z urazem nogi trafił do szpitala w Łodzi - donoszą lokalni dziennikarze.

Według lokalnych mediów do potrącenia doszło, gdy zielone światło mieli zarówno piesi, jak i kierowcy.

- Obecnie czynności prowadzone są przez Wydział Dochodzeniowo-Śledczy - mówi w rozmowie z Gazeta.pl kom. Joanna Szczęsna, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. - Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek, kierowca był trzeźwy - dodaje.

Na mapie widzimy rejon, w którym doszło do wypadku:

Do trzech lat więzienia

Jeśli skutki obrażeń 15-latka będą się utrzymywały więcej niż 7 dni, radny odpowie za spowodowanie wypadku. Grozi za to do trzech lat więzienia. W przypadku wyroku skazującego, Krzysztof Waligórski straci mandat.

Ważne odblaski

Z danych policyjnych wynika, że do największej liczby wypadków z udziałem pieszych dochodzi jesienią, po zmroku. Odpowiadają za to przede wszystkim nieoświetlone drogi i niewłaściwy sposób poruszania się pieszych.

Osoba w ciemnym stroju w nocy widziana jest z odległości ok. 40 metrów, natomiast pieszego z elementami odblaskowymi widać już ze 150 metrów. Policja od lat apeluje, by dla zwiększenia bezpieczeństwa nosić odblaski. Od 2014 r. jest to obowiązkowe.

Bądź widoczny, noś odblaski. Mogą uratować ci życie

Więcej o:
Komentarze (126)
Radny PiS z Pabianic potrącił ucznia. Jechał rozdawać odblaski
Zaloguj się
 • taroudant

  Oceniono 58 razy 50

  Słowo "pisowiec" stało się synonimem kretyna i nic już tego nie zmieni, amen.

 • wlodeek

  Oceniono 49 razy 41

  No tak! Piesi mieli zielone światło, ale ponieważ kierowcą był członek przewodniej partii to na pewno musiał też mieć zielone. Takie cuda. No i uczeń winny!
  Skąd my to znamy? Bydło przy korycie!

 • minkipinki

  Oceniono 37 razy 33

  A tymczasem w Wolsce:

  Grzegorz Z., sekretarz w sejneńskich strukturach PiS, w maju ub. r. potrącił mężczyznę na pasach. 69-latka nie udało się uratować. Sąd zdecydował o umorzeniu postępowania, mimo wielu niejasności - podaje Fakt24.

  Do wypadku doszło w Nieżychowie w woj. wielkopolskim. Grzegorz Z. był trzeźwy. Na jezdni nie było widać śladów hamowania. Świadkowie zeznawali, że samochód jechał zbyt szybko, jednak biegły w sprawie nie potrafił ustalić prędkości, z jaką jechał kierowany przez działacza PiS pojazd. Uznał, że to pieszy wtargnął na jezdnię, choć w momencie potrącenia znajdował się na środku pasa ruchu - podaje Fakt24.

 • last.j23

  Oceniono 42 razy 32

  Jak jest żarliwym wyznawcą pis, to włos mu z głowy nie spadnie.
  W końcu wszyscy są równi wobec prawa.

 • szary-petent

  Oceniono 36 razy 30

  Obsmaruje Tuska na tłiterze i się wymiga.

 • inny_wolny_login

  Oceniono 27 razy 21

  Każdy członek PiS to we własnych opowieściach Piłsudski,
  tylko w działaniu Jaś Fasola

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX