Fala mrozu zbliża się do Polski. Wkrótce kulminacja. A marzec szykuje niespodziankę [POGODA]

Na progu wiosny pogoda sprawi niespodziankę fanom zimy. O fali mrozu, jaka do nas nadciąga informujemy od pewnego czasu. Teraz wiadomo, kiedy będzie najzimniej. Z nowych informacji wynika też, jaki będzie marzec.

Kulminacja mrozu nastąpi w nocy z niedzieli na poniedziałek oraz z poniedziałku na wtorek - podaje znany synoptyk Tomasz Wasilewski. Jak określa, to wtedy na wschodzie kraju może być nawet -20 st. C w nocy. W pozostałej części Polski cieplej - "tylko" około -15 st. C. 

Czy na ulice miast wrócą dawno nie widziane koksowniki? Te pojawiają się, kiedy temperatura w dzień spada poniżej -20 st.C, więc raczej nie ma na co liczyć. Na przystankach komunikacji miejskiej zapewne trochę zmarzniemy.

Pogoda na wtorek

A jak będzie wyglądać pogoda we wtorek? Według prognoz IMGW poranek znów mglisty w części kraju, więc uważajcie na drogach. Na północy Polski pochmurno, ale możecie liczyć na przejaśnienia. Śnieg może spaść na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie. Będą to raczej słabe opady. 

A temperatury? Najcieplej ma być na zachodzie Polski: do 4 st. C, w centrum około 2 st. C, najzimniej na południowym-wschodzie, nawet -2 st. C.

Powietrze będzie złe w dużej części kraju. Smog wrócił do Warszawy, dziś warunki do aktywności na świeżym powietrzu będą tam słabe. Ale póki co najgorszym powietrzem oddychają mieszkańcy południa Polski. Bardzo zła sytuacja od rana w Dąbrowie Górniczej i Nowym Targu.

Pogoda na marzec

Czekacie na wiosnę? To na pewno zainteresuje was informacja, że marzec szykuje dla nas niespodziankę. Zgodnie z najnowszą amerykańską prognozą pogody w Polsce ten miesiąc będzie zimniejszy od przeciętnego - podaje prezenter TVN Meteo. 

Na to, że zima zostanie na dłużej w Europie wskazują też prognozy Met Office, czyli służb meteo w Wielkiej Brytanii. Na zimę czekają też w USA:

A na koniec jeszcze mroźna ciekawostka pogodowa od Karkonoskiego Parku Narodowego. - W Karkonoszach można zaobserwować wiele rodzajów lodu, ale stosunkowo rzadko widywany i mało znany jest lód włóknisty. Kryształy tego lodu rosną z gleby niczym rośliny. Przyrastają w formie igieł czy włókien od dołu i unoszą drobiny ziemi, piasku czy kawałki roślin - opisują pracownicy i pokazują na zdjęciach, jak to wygląda.

Więcej o:
Komentarze (65)
Pogoda. Fala mrozu, kulminacja w weekend
Zaloguj się
 • kleha

  Oceniono 27 razy 19

  Jadąc dzisiaj rano do biura usłyszałem w radiu wiadomość o powrocie zimy i o niebywałych, przerażających mrozach które nadciągają bezlitośnie. Podobno temperatura ma spaść do oszałamiających -14 stopni Celsjusza i to w nocy gdzieś na Podlasiu. Czy ktoś wie gdzie jest to Podlasiu?. Trzeba natychmiast ewakuować mieszkańców tych terenów bo może dość do jakiejś tragedi.

 • kerac32

  Oceniono 20 razy 14

  Szok, zima i mróz w lutym :) Wiecie jaka jest etymologia nazwy tego miesiąca?

 • polsz

  Oceniono 13 razy 7

  brytyjscy meteorolodzy, amerykańscy meteorolodzy. W Polsce jest IMIGW i ich prognozy sprawdzają się o wiele lepiej. Tacy Amerykanie od 3 lat zapowiadają w Europie zimę stulecia a tu zimy ani widu ani słychu. A "fala mrozu" z temperaturami rzędu -6 stopni to zwykła kpina

 • exsero

  Oceniono 6 razy 6

  "znany synoptyk Tomasz Wasilewski"

  Tomasz Wasilewski jest PREZENTEREM pogody, nie jest synoptykiem. A jeśli już, to samozwańczym. Przestańcie do cholery mylić te dwa zawody.

 • dziadekjam

  Oceniono 12 razy 6

  "Kulminacja mrozu nastąpi w nocy z niedzieli na poniedziałek oraz z poniedziałku na wtorek - podaje znany synoptyk Tomasz Wasilewski."
  ========================================================================
  Pewnie się okaże, że górale go znowu nabrali:-)

 • mc_ras

  Oceniono 7 razy 3

  Czy na tym forum jest konkurs nagrody Darwina w wiedzy meteo? Ochłodzenie ma związek z wyhamowaniem Golfsztromu, bez niego w Polsce będzie temperatura jak na położonej na tej samej szerokości Kamczatce. Golfsztrom hamuje, bo do oceanu wpływa słodka woda z lodowców Grenlandii. Nauka zna wyjaśnienie na to, że skutkiem globalnego ocieplenia jest lokalne ochłodzenie. Jak jest się BARANEM to siedzi się w oborze, a nie w internecie.

 • grab31

  Oceniono 2 razy 2

  bez żartów... amerykańska prognoza dla Europy? Kiedyś się sprawdziła???

 • aronia0

  Oceniono 2 razy 2

  Ja slyszalam, ze prognoze pogody z duzym prawdopodobienstwem mozna przewidiec na 1-2 dni. Potem to juz zgadywanka - wybranie jednego z modeli, ale ten model moze sie nie sprawdzic. Wiec bez sensu sa prognozy, jaka pogoda bedzie w marcu,. Nikt tego nie jest w stanie przewidziec tego z pewnoscia. Rownie dobrze mozemy sie pobawic w gre "jakie bedzie tegoroczne lato nad Baltykiem".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX